Conquense – Atletico Paso
Ultimele 5 / 5: Conquense marchează 2.4 și primește 1.0. Atletico Paso 0.8 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 60% · Egal 24% · Oaspete 15%
Goluri / meci
2.4 + 0.8
Peste 2.5
2.10 · forma 80% / 40%
GG
Da 2.25 · Nu 1.57
Analiză Conquense – Atletico Paso
Conquense o primește pe Atletico Paso duminică, 18 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Segunda Federacion (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Conquense are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 5 goluri primite (2,4 marcate și 1,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Atletico Paso are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 5 goluri primite (0,8 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Conquense stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Conquense a câștigat 1, Atletico Paso a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 09.03.2025, s-a terminat Atletico Paso 1–0 Conquense.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.51 / 3.80 / 5.90. După ce scoatem marja (aproximativ 9,5% pe piața asta), rămân 60% pentru Conquense, 24% pentru egal și 15% pentru Atletico Paso. Favorită e Conquense. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.10 și sub 2.5 la 1.63, adică 44% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.25 și Nu la 1.57.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,70 – 0,90) și cele deduse din cote (1,70 – 0,73) și ajunge la 1,70 goluri estimate pentru Conquense și 0,81 pentru Atletico Paso, adică 2,51 în total. Cu aceste valori, Conquense câștigă în 58% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Atletico Paso câștigă în 18%. Peste 2.5 goluri are 46%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 13,8%.
| Indicator | Conquense | Atletico Paso |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-0-1 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 2,40 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 12 (2,4) | 4 (0,8) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 80% | 40% |
| % GG | 60% | 40% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 1 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,70 | 0,81 |
| Șanse de victorie (model) | 58% | 18% |
Goluri estimate
1,70 – 0,81 · total 2,51
1X2 model
58% · 24% · 18%
Peste 2.5 model
46% · cotă corectă 2.17
GG model
45% · cotă corectă 2.22
Sub 2.5: 54% · Peste 2.5: 46% · total goluri în 90 de minute
| Conquense ↓ / Atletico Pa. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 8,1 | 6,6 | 2,7 | 0,7 | 0,1 | 0,0 |
| 1 | 13,8 | 11,2 | 4,5 | 1,2 | 0,2 | 0,0 |
| 2 | 11,7 | 9,5 | 3,9 | 1,0 | 0,2 | 0,0 |
| 3 | 6,7 | 5,4 | 2,2 | 0,6 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 2,8 | 2,3 | 0,9 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 1,0 | 0,8 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Conquense, coloane = goluri Atletico Paso.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Conquense are 58% în model (cotă corectă 1.72), dar cota 1.51 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 72% în model (cotă corectă 1.39), iar cota 1.34 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–0 (13,8%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 09.03.25 | Atletico Paso – Conquense | 0–0 | 1–0 |
| 27.10.24 | Conquense – Atletico Paso | 2–0 | 3–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Conquense – Atletico Paso?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Conquense – Atletico Paso?
Meciul face parte din Segunda Federacion (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Conquense – Atletico Paso?
Cotele 1X2 sunt 1.51 / 3.80 / 5.90. Fără marjă, asta înseamnă 60% pentru Conquense, 24% egal și 15% pentru Atletico Paso, cu Conquense favorită la cota 1.51.
Câte goluri se așteaptă în Conquense – Atletico Paso?
Modelul nostru estimează 2,51 goluri (1,70 pentru Conquense, 0,81 pentru Atletico Paso). Peste 2.5 goluri are 46%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor este 1–0.