Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

International cluburi · Amicale intercluburi

Como - Paris FC

Statistici și rezultat final · vineri, 24 iulie

Amicale intercluburi Final
Como
EVVVE
Final2-2Pauză 1-2
Paris FC
EVVÎV
Șanse înainte de meci, după cote
Como 54%Egal 25%Paris FC 22%

Como 2-2 Paris FC: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Como 2-2 Paris FC (pauză 1-2). Înainte de start, modelul dădea 24% pentru egalul, iar cotele fără marjă 25%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 4 goluri, față de 3,0 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 58%), iar GG a ieșit (60%). Scorul exact 2-2 avea 6,1% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 3 cornere (2-1) și 0 cartonașe galbene (0-0).

Comoîn meciParis FC
2
Cornere
1
0
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Como vs Paris FC

Como marchează 1,6 goluri pe meci și primește 0,6. Paris FC marchează 2,0 goluri pe meci și primește 1,0. La Paris FC, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~3,0goluri estimate
58%peste 2,5 goluri
60%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Comoultimele 5Paris FC
2,20
Puncte / meci
2,00
1,6
Goluri marcate / meci
2,0
0,6
Goluri primite / meci
1,0
3
Victorii
3
40%
Peste 2,5 goluri
80%
40%
Ambele marchează
60%
0
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Como și ultimele 5 Paris FC, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Como3-2-0

E
Como - Paris FC24.07.26 · Amicale intercluburi
2-2
V
Cremonese - Como24.05.26 · Serie A
1-4
V
Como - Parma17.05.26 · Serie A
1-0
V
Verona - Como10.05.26 · Serie A
0-1
E
Como - Napoli02.05.26 · Serie A
0-0

Paris FC3-1-1

E
Como - Paris FC24.07.26 · Amicale intercluburi
2-2
V
Reims - Paris FC18.07.26 · Amicale intercluburi
0-1
V
Paris FC - PSG17.05.26 · Ligue 1
2-1
Î
Rennes - Paris FC10.05.26 · Ligue 1
2-1
V
Paris FC - Brest03.05.26 · Ligue 1
4-0

Întâlniri directe Como - Paris FC

Como 0Egal 1Paris FC 0
E
Como - Paris FC24.07.2026
2-2

V/E/Î din perspectiva Como. 1 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Como - Paris FC

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Como1.7554% fără marjă
X · Egal3.8025% fără marjă
2 · Paris FC4.3022% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.17
X2 2.12
12 1.17

Goluri

Peste 1.5 1.08
Sub 2.5 2.72
Peste 2.5 1.36

Ambele marchează

GG Da 1.45
GG Nu 2.55

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.67
Pauză peste 1.5 2.05

Analiza de dinainte de meci

Como - Paris FC s-a jucat vineri, 24 iulie, în Amicale intercluburi. Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Como n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: trei victorii și două egaluri. A marcat 8 goluri și a primit 3. În ultimele 5 meciuri, Paris FC are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 10-5. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: Como - Paris FC 2-2, pe 24 iulie 2026.

Casele o dau favorită pe Como, la 1.75, cu egalul la 3.80. Fără marja caselor, asta înseamnă 54% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.36, iar GG la 1.45.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,7 pentru Como și 1,3 pentru Paris FC. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 47% la victorie, față de 54%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X: 71% în model, cota corectă ar fi 1.41. La 1.17, plătește prea puțin. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 58%. Cota de 1.36 e sub cea corectă (1.72) și nu merită. Ambele marchează (GG) are 60% în model, dar la 1.45 plătește sub cota corectă de 1.67. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Como - Paris FC

Goluri estimate: 1,70 Como și 1,31 Paris FC, total 3,01. 1X2 în model: 47% · 24% · 29%. Peste 2,5: 58% (cotă corectă 1.72). GG: 60% (cotă corectă 1.67). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

5%0
15%1
22%2
22%3
17%4
19%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 42% · peste 2,5: 58% (verde).

Scoruri probabile

1-111,0%2-19,3%1-08,4%1-27,2%2-07,1%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 2,6 goluri, după cote 3,4. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-2
Pauză1-2
Cornere2-1
Cartonașe galbene0-0
Favorită la startComo · 1.75
Goluri estimate~3,0
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Como - Paris FC?

S-a jucat vineri, 24 iulie, ora 11:30 (ora României) și s-a terminat 2-2.

În ce competiție s-a jucat Como - Paris FC?

În Amicale intercluburi.

Unde s-a jucat Como - Paris FC?

Pe Stadio Giuseppe Sinigaglia, în Como, vineri, 24 iulie, ora 11:30 (ora României).

Cine era favorită în Como - Paris FC?

Como pleca favorită, la cota 1.75. Meciul s-a terminat 2-2.

Câte goluri s-au marcat în Como - Paris FC?

4 goluri, scor final 2-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,0.

Alte meciuri din Amicale intercluburi

Toată liga →