COD Meknes – Union Touarga
Ultimele 5 / 5: COD Meknes marchează 1.6 și primește 1.0. Union Touarga 1.4 / 0.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 38% · Egal 33% · Oaspete 29%
Goluri / meci
1.6 + 1.4
Peste 2.5
2.60 · forma 40% / 40%
GG
Da 2.25 · Nu 1.58
Analiză COD Meknes – Union Touarga
COD Meknes o primește pe Union Touarga sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:00 (ora României), în Botola (Maroc). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
COD Meknes are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 5 goluri primite (1,6 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Union Touarga are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 2 goluri primite (1,4 marcate și 0,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Union Touarga stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, COD Meknes a câștigat 0, Union Touarga a câștigat 1, iar 3 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 4. Ultima întâlnire, pe 17.06.2026, s-a terminat Union Touarga 2–0 COD Meknes.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.40 / 2.77 / 3.20. După ce scoatem marja (aproximativ 9,0% pe piața asta), rămân 38% pentru COD Meknes, 33% pentru egal și 29% pentru Union Touarga. Favorită e COD Meknes. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.60 și sub 2.5 la 1.40, adică 35% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.25 și Nu la 1.58.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,00 – 1,20) și cele deduse din cote (1,14 – 0,96) și ajunge la 1,07 goluri estimate pentru COD Meknes și 1,08 pentru Union Touarga, adică 2,15 în total. Cu aceste valori, COD Meknes câștigă în 35% din cazuri, egalul iese în 30%, iar Union Touarga câștigă în 35%. Peste 2.5 goluri are 36%, GG are 43%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 13,5%.
| Indicator | COD Meknes | Union Touarga |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 3-2-0 |
| Puncte / meci | 1,40 | 2,20 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 2 (0,4) |
| % Peste 2.5 | 40% | 40% |
| % GG | 40% | 40% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,07 | 1,08 |
| Șanse de victorie (model) | 35% | 35% |
Goluri estimate
1,07 – 1,08 · total 2,15
1X2 model
35% · 30% · 35%
Peste 2.5 model
36% · cotă corectă 2.78
GG model
43% · cotă corectă 2.33
Sub 2.5: 64% · Peste 2.5: 36% · total goluri în 90 de minute
| COD Meknes ↓ / Union Touar. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 11,6 | 12,6 | 6,8 | 2,4 | 0,7 | 0,1 |
| 1 | 12,5 | 13,5 | 7,3 | 2,6 | 0,7 | 0,2 |
| 2 | 6,7 | 7,2 | 3,9 | 1,4 | 0,4 | 0,1 |
| 3 | 2,4 | 2,6 | 1,4 | 0,5 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 0,6 | 0,7 | 0,4 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri COD Meknes, coloane = goluri Union Touarga.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 30% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 1,0 goluri, față de 2,15 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: COD Meknes 35%, egal 30%, Union Touarga 35%. Sub 2.5 goluri are 64% în model (cotă corectă 1.56), dar cota 1.40 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (13,5%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 17.06.26 | Union Touarga – COD Meknes | 0–0 | 2–0 |
| 31.01.26 | COD Meknes – Union Touarga | 0–0 | 1–1 |
| 14.02.25 | COD Meknes – Union Touarga | 0–0 | 0–0 |
| 19.10.24 | Union Touarga – COD Meknes | 0–0 | 0–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe COD Meknes – Union Touarga?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă COD Meknes – Union Touarga?
Meciul face parte din Botola (Maroc). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre COD Meknes – Union Touarga?
Cotele 1X2 sunt 2.40 / 2.77 / 3.20. Fără marjă, asta înseamnă 38% pentru COD Meknes, 33% egal și 29% pentru Union Touarga, cu COD Meknes favorită la cota 2.40.
Câte goluri se așteaptă în COD Meknes – Union Touarga?
Modelul nostru estimează 2,15 goluri (1,07 pentru COD Meknes, 1,08 pentru Union Touarga). Peste 2.5 goluri are 36%, GG are 43%, iar cel mai probabil scor este 1–1.