Duminică18 octombrie
Live 58 Pune pont

ScotiaScotia · Cupa Challenge

Clyde - East Fife

Statistici și rezultat final · marți, 8 septembrie

ScotiaCupa Challenge · Scotia Final
Clyde
VEÎVV
Final1-4Pauză 0-2
East Fife
EEÎEÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Clyde 31%Egal 24%East Fife 45%

Clyde 1-4 East Fife: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Clyde 1-4 East Fife (pauză 0-2). Înainte de start, modelul dădea 36% pentru victoria lui East Fife, iar cotele fără marjă 45%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 5 goluri, față de 3,2 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 62%), iar GG a ieșit (64%). Scorul exact 1-4 avea 1,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 3 cornere (1-2) și 3 cartonașe galbene (2-1).

Clydeîn meciEast Fife
1
Cornere
2
2
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Clyde vs East Fife

Clyde marchează 2,2 goluri pe meci și primește 1,8. East Fife marchează 1,0 goluri pe meci și primește 1,8. La Clyde, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 6 întâlniri directe: Clyde 3, egal 0, East Fife 3.

~3,2goluri estimate
62%peste 2,5 goluri
64%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Clydeultimele 5East Fife
2,00
Puncte / meci
0,60
2,2
Goluri marcate / meci
1,0
1,8
Goluri primite / meci
1,8
3
Victorii
0
100%
Peste 2,5 goluri
60%
60%
Ambele marchează
60%
3
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Clyde și ultimele 5 East Fife, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Clyde3-1-1

V
Clyde - Edinburgh City05.09.26 · League 2
3-2
E
The Spartans - Clyde29.08.26 · League 2
3-3
Î
Montrose - Clyde25.08.26 · Cupa Challenge
3-0
V
Clyde - Forfar Athletic22.08.26 · League 2
3-0
V
Annan Athletic - Clyde15.08.26 · League 2
1-2

East Fife0-3-2

E
East Fife - Ross County05.09.26 · League 1
2-2
E
Airdrieonians - East Fife29.08.26 · League 1
0-0
Î
East Fife - St. Mirren B25.08.26 · Cupa Challenge
2-5
E
East Fife - Hamilton Academical22.08.26 · League 1
0-0
Î
Peterhead - East Fife15.08.26 · League 1
2-1

Întâlniri directe Clyde - East Fife

Clyde 3Egal 0East Fife 3
V
Clyde - East Fife23.09.2025 · pauză 1-0
2-1
Î
Clyde - East Fife08.03.2025 · pauză 0-1
1-2
Î
East Fife - Clyde11.01.2025 · pauză 0-0
3-0
V
Clyde - East Fife16.11.2024 · pauză 1-0
3-1
Î
East Fife - Clyde31.08.2024 · pauză 3-1
5-1
V
Clyde - East Fife27.04.2024 · pauză 1-0
1-0

V/E/Î din perspectiva Clyde. 5 din 6 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Clyde - East Fife

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Clyde2.9531% fără marjă
X · Egal3.8024% fără marjă
2 · East Fife2.0545% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.47
X2 1.43
12 1.25

Goluri

Peste 1.5 1.15
Sub 2.5 2.22
Peste 2.5 1.57

Ambele marchează

GG Da 1.51
GG Nu 2.40

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.54
Pauză peste 1.5 2.27

Analiza de dinainte de meci

Clyde - East Fife s-a jucat marți, 8 septembrie, în Cupa Challenge (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Clyde vine cu trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 11 goluri și a primit 9. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. East Fife n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: trei egaluri și două înfrângeri. Golaveraj: 5-9.

În ultimele 6 întâlniri directe, Clyde a câștigat de 3 ori, East Fife de 3 ori. Au fost meciuri deschise, cu 3,3 goluri în medie. Ultima: Clyde - East Fife 2-1, pe 23 septembrie 2025.

Casele o dau favorită pe East Fife, la 2.05, cu egalul la 3.80. Fără marja caselor, asta înseamnă 45% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.57, iar GG la 1.51.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,7 pentru Clyde și 1,5 pentru East Fife. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 41% la victorie, față de 31%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Clyde are 41%, East Fife 36%. Peste 2.5 goluri: 62% în model, cota corectă ar fi 1.61. Cota 1.57 e cam la nivelul ăsta. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 64%. Cota de 1.51 e corectă, fără plus. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Clyde - East Fife

Goluri estimate: 1,68 Clyde și 1,54 East Fife, total 3,22. 1X2 în model: 41% · 23% · 36%. Peste 2,5: 62% (cotă corectă 1.61). GG: 64% (cotă corectă 1.56). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
13%1
21%2
22%3
18%4
22%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 38% · peste 2,5: 62% (verde).

Scoruri probabile

1-110,3%2-18,7%1-28,0%1-06,7%2-26,7%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Clyde. Clyde a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: East Fife. East Fife a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Favorit fără formă. East Fife e favorită, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-4
Pauză0-2
Cornere1-2
Cartonașe galbene2-1
Favorită la startEast Fife · 2.05
Goluri estimate~3,2
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Clyde - East Fife?

S-a jucat marți, 8 septembrie, ora 21:45 (ora României) și s-a terminat 1-4.

În ce competiție s-a jucat Clyde - East Fife?

În Cupa Challenge (Scotia).

Unde s-a jucat Clyde - East Fife?

Pe New Douglas Park, în Hamilton, marți, 8 septembrie, ora 21:45 (ora României).

Cine era favorită în Clyde - East Fife?

East Fife pleca favorită, la cota 2.05. Meciul s-a terminat 1-4.

Câte goluri s-au marcat în Clyde - East Fife?

5 goluri, scor final 1-4. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,2.

Alte meciuri din Cupa Challenge

Toată liga →