Chojniczanka Chojnice II – Sparta Sycewice
Ultimele 5 / 5: Chojniczanka Chojnice II marchează 2.0 și primește 1.8. Sparta Sycewice 1.8 / 2.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 70% · Egal 15% · Oaspete 15%
Goluri / meci
2.0 + 1.8
Peste 2.5
— · forma 60% / 100%
GG
—
Analiză Chojniczanka Chojnice II – Sparta Sycewice
Chojniczanka Chojnice II o primește pe Sparta Sycewice duminică, 18 octombrie, ora 12:00 (ora României), în 4. Liga pomorska. Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Chojniczanka Chojnice II are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 9 goluri primite (2,0 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Sparta Sycewice are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 12 goluri primite (1,8 marcate și 2,4 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Chojniczanka Chojnice II stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.28 / 5.90 / 6.20. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 70% pentru Chojniczanka Chojnice II, 15% pentru egal și 15% pentru Sparta Sycewice. Favorită e Chojniczanka Chojnice II.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,20 goluri estimate pentru Chojniczanka Chojnice II și 1,80 pentru Sparta Sycewice, adică 4,00 în total. Cu aceste valori, Chojniczanka Chojnice II câștigă în 48% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Sparta Sycewice câștigă în 32%. Peste 2.5 goluri are 76%, GG are 74%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 8,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 22 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Chojniczanka Chojnice II | Sparta Sycewice |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-2-1 | 1-1-3 |
| Puncte / meci | 1,60 | 0,80 |
| Goluri marcate (medie) | 10 (2,0) | 9 (1,8) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 12 (2,4) |
| % Peste 2.5 | 60% | 100% |
| % GG | 80% | 80% |
| Goluri estimate (model) | 2,20 | 1,80 |
| Șanse de victorie (model) | 48% | 32% |
Goluri estimate
2,20 – 1,80 · total 4,00
1X2 model
48% · 20% · 32%
Peste 2.5 model
76% · cotă corectă 1.32
GG model
74% · cotă corectă 1.35
Sub 2.5: 24% · Peste 2.5: 76% · total goluri în 90 de minute
| Chojniczank. ↓ / Sparta Syce. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,8 | 3,3 | 3,0 | 1,8 | 0,8 | 0,3 |
| 1 | 4,0 | 7,3 | 6,5 | 3,9 | 1,8 | 0,6 |
| 2 | 4,4 | 8,0 | 7,2 | 4,3 | 1,9 | 0,7 |
| 3 | 3,3 | 5,9 | 5,3 | 3,2 | 1,4 | 0,5 |
| 4 | 1,8 | 3,2 | 2,9 | 1,7 | 0,8 | 0,3 |
| 5 | 0,8 | 1,4 | 1,3 | 0,8 | 0,3 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Chojniczanka Chojnice II, coloane = goluri Sparta Sycewice.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Chojniczanka Chojnice II. Chojniczanka Chojnice II primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Sparta Sycewice. Sparta Sycewice primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.06 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 76% în model (cotă corectă 1.32). Ambele marchează (GG) are 74% în model (cotă corectă 1.35). Scorul cel mai probabil: 2–1 (8,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Chojniczanka Chojnice II – Sparta Sycewice?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 12:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Chojniczanka Chojnice II – Sparta Sycewice?
Meciul face parte din 4. Liga pomorska. Pe pagina competiției găsești restul meciurilor.
Ce spun cotele despre Chojniczanka Chojnice II – Sparta Sycewice?
Cotele 1X2 sunt 1.28 / 5.90 / 6.20. Fără marjă, asta înseamnă 70% pentru Chojniczanka Chojnice II, 15% egal și 15% pentru Sparta Sycewice, cu Chojniczanka Chojnice II favorită la cota 1.28.
Câte goluri se așteaptă în Chojniczanka Chojnice II – Sparta Sycewice?
Modelul nostru estimează 4,00 goluri (2,20 pentru Chojniczanka Chojnice II, 1,80 pentru Sparta Sycewice). Peste 2.5 goluri are 76%, GG are 74%, iar cel mai probabil scor este 2–1.