Duminică18 octombrie
Live 136 Pune pont

UruguayUruguay · Primera Division

Central Espanol - CA Progreso

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 8 august

UruguayPrimera Division · Uruguay Final
Central Espanol
EÎEEV
Final1-0Pauză 0-0
CA Progreso
ÎVÎÎV
Șanse înainte de meci, după cote
Central Espanol 38%Egal 31%CA Progreso 31%

Central Espanol 1-0 CA Progreso: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Central Espanol 1-0 CA Progreso (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 39% pentru victoria lui Central Espanol, iar cotele fără marjă 38%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-a marcat 1 gol, față de 1,9 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 70%), iar GG n-a ieșit (NG avea 62%). Scorul exact 1-0 avea 15,4% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (6-3) și 2 cartonașe galbene (2-0).

Central Espanolîn meciCA Progreso
6
Cornere
3
2
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Central Espanol vs CA Progreso

Central Espanol marchează și primește câte 0,4 goluri pe meci. CA Progreso marchează 1,0 goluri pe meci și primește 1,4. La Central Espanol, doar niciunul din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~1,9goluri estimate
30%peste 2,5 goluri
38%ambele marchează
1-0scorul cel mai probabil
Central Espanolultimele 5CA Progreso
1,20
Puncte / meci
1,20
0,4
Goluri marcate / meci
1,0
0,4
Goluri primite / meci
1,4
1
Victorii
2
0%
Peste 2,5 goluri
60%
20%
Ambele marchează
60%
1
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Central Espanol și ultimele 5 CA Progreso, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Central Espanol1-3-1

E
Central Espanol - Liverpool Montevideo02.08.26 · Primera Division
0-0
Î
Central Espanol - Cerro Largo25.07.26 · Primera Division
0-1
E
Boston River - Central Espanol12.07.26 · Primera Division
0-0
E
Central Espanol - Racing Montevideo06.06.26 · Primera Division
1-1
V
CA Penarol - Central Espanol02.06.26 · Primera Division
0-1

CA Progreso2-0-3

Î
Nacional Montevideo - CA Progreso03.08.26 · Primera Division
2-1
V
CA Progreso - Maldonado18.07.26 · Primera Division
1-0
Î
Montevideo Wanderers - CA Progreso12.07.26 · Primera Division
2-0
Î
CA Progreso - Albion FC (URU)07.06.26 · Primera Division
1-2
V
Danubio - CA Progreso30.05.26 · Primera Division
1-2

Întâlniri directe Central Espanol - CA Progreso

Central Espanol 1Egal 0CA Progreso 0
V
CA Progreso - Central Espanol07.02.2026 · pauză 0-2
0-3

V/E/Î din perspectiva Central Espanol. 1 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Central Espanol - CA Progreso

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Central Espanol2.4538% fără marjă
X · Egal3.0531% fără marjă
2 · CA Progreso3.0031% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.36
X2 1.51
12 1.35

Goluri

Peste 1.5 1.48
Sub 2.5 1.50
Peste 2.5 2.47

Ambele marchează

GG Da 2.07
GG Nu 1.68

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.27
Pauză peste 1.5 3.55

Cornere

Sub 9.5 1.54
Peste 9.5 2.32

Analiza de dinainte de meci

Central Espanol - CA Progreso s-a jucat sâmbătă, 8 august, în Primera Division (Uruguay). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Central Espanol are o victorie, trei egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 2-2. Meciurile ei au avut puține goluri: niciunul peste 2.5. CA Progreso vine cu două victorii și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 5 goluri și a primit 7.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: CA Progreso - Central Espanol 0-3, pe 7 februarie 2026.

Casele văd un meci echilibrat: 2.45 pentru gazde, 3.00 pentru oaspeți și 3.05 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.47, iar GG la 2.07.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu puține goluri: 1,0 pentru Central Espanol și 0,9 pentru CA Progreso. Scorul cel mai probabil e 1-0.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X: 70% în model, cota corectă ar fi 1.43. Cota 1.36 e cam la nivelul ăsta. Pentru sub 2.5 goluri, modelul calculează 70%. Cota de 1.50 e peste cea corectă (1.43). Nu marchează ambele (NG) are 62% în model, iar 1.68 e aproape de cota corectă (1.61). Scorul cel mai probabil: 1-0.

Probabilități Central Espanol - CA Progreso

Goluri estimate: 1,04 Central Espanol și 0,87 CA Progreso, total 1,91. 1X2 în model: 39% · 31% · 30%. Peste 2,5: 30% (cotă corectă 3.33). GG: 38% (cotă corectă 2.63). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

15%0
28%1
27%2
17%3
8%4
5%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 70% · peste 2,5: 30% (verde).

Scoruri probabile

1-015,4%0-014,8%1-113,4%0-112,9%2-08,0%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Atac anemic: Central Espanol. Central Espanol a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri. Un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 1,6 goluri, după cote 2,2. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 31%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-0
Pauză0-0
Cornere6-3
Cartonașe galbene2-0
Favorită la startCentral Espanol · 2.45
Goluri estimate~1,9
Scor probabil1-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Central Espanol - CA Progreso?

S-a jucat sâmbătă, 8 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 1-0.

În ce competiție s-a jucat Central Espanol - CA Progreso?

În Primera Division (Uruguay).

Unde s-a jucat Central Espanol - CA Progreso?

Pe Parque Palermo, în Montevideo, sâmbătă, 8 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Central Espanol - CA Progreso?

Niciuna clar: cotele erau 2.45 la gazde și 3.00 la oaspeți. Meciul s-a terminat 1-0.

Câte goluri s-au marcat în Central Espanol - CA Progreso?

Un gol, scor final 1-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 1,9.

Alte meciuri din Primera Division

Toată liga →