Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

BraziliaBrazilia · Brasileiro - Serie B

Ceara – Juventude

Ceara
ÎVVEV
22:30 Sâmbătă, 17 octombrie
Juventude
EVVVÎ
12.77 X3.00 22.62
1X1.45 X21.41 121.35

Ultimele 5 / 5: Ceara marchează 1.2 și primește 0.8. Juventude 1.8 / 0.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 34% · Egal 31% · Oaspete 35%

Goluri / meci

1.2 + 1.8

Peste 2.5

2.45 · forma 40% / 60%

GG

Da 2.07 · Nu 1.71

Analiză Ceara – Juventude

Ceara o primește pe Juventude sâmbătă, 17 octombrie, ora 22:30 (ora României), în Brasileiro - Serie B (Brazilia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Ceara are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 4 goluri primite (1,2 marcate și 0,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Juventude are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 4 goluri primite (1,8 marcate și 0,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Ceara a câștigat 0, Juventude a câștigat 3, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 3. Ultima întâlnire, pe 28.06.2026, s-a terminat Juventude 2–0 Ceara.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.77 / 3.00 / 2.62. După ce scoatem marja (aproximativ 7,6% pe piața asta), rămân 34% pentru Ceara, 31% pentru egal și 35% pentru Juventude. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.45 și sub 2.5 la 1.51, adică 38% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.07 și Nu la 1.71.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,00 – 1,30) și cele deduse din cote (1,09 – 1,13) și ajunge la 1,04 goluri estimate pentru Ceara și 1,21 pentru Juventude, adică 2,25 în total. Cu aceste valori, Ceara câștigă în 31% din cazuri, egalul iese în 29%, iar Juventude câștigă în 40%. Peste 2.5 goluri are 39%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 13,3%.

Statistici-cheie
IndicatorCearaJuventude
Meciuri analizate55
V-E-Î3-1-13-1-1
Puncte / meci2,002,00
Goluri marcate (medie)6 (1,2)9 (1,8)
Goluri primite (medie)4 (0,8)4 (0,8)
% Peste 2.540%60%
% GG40%40%
Victorii H2H (3 meciuri)03
Goluri estimate (model)1,041,21
Șanse de victorie (model)31%40%

Goluri estimate

1,04 – 1,21 · total 2,25

1X2 model

31% · 29% · 40%

Peste 2.5 model

39% · cotă corectă 2.56

GG model

45% · cotă corectă 2.22

Distribuția golurilor
10%0
24%1
27%2
20%3
11%4
8%5+

Sub 2.5: 61% · Peste 2.5: 39% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Ceara ↓ / Juventude →012345
0 10,5 12,8 7,7 3,1 0,9 0,2
1 11,0 13,3 8,0 3,2 1,0 0,2
2 5,7 6,9 4,2 1,7 0,5 0,1
3 2,0 2,4 1,4 0,6 0,2 0,0
4 0,5 0,6 0,4 0,2 0,0 0,0
5 0,1 0,1 0,1 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Ceara, coloane = goluri Juventude.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 7,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 29% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă X2 are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.41 e în linie cu ea. Sub 2.5 goluri are 61% în model (cotă corectă 1.64), dar cota 1.51 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (13,3%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.2
Goluri / meci
1.8
0.8
Primite / meci
0.8
60%
Victorii
60%
40%
Peste 2.5
60%
40%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Ceara – Juventude?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 22:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Ceara – Juventude?

Meciul face parte din Brasileiro - Serie B (Brazilia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Ceara – Juventude?

Cotele 1X2 sunt 2.77 / 3.00 / 2.62. Fără marjă, asta înseamnă 34% pentru Ceara, 31% egal și 35% pentru Juventude, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Ceara – Juventude?

Modelul nostru estimează 2,25 goluri (1,04 pentru Ceara, 1,21 pentru Juventude). Peste 2.5 goluri are 39%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Brasileiro - Serie B
17.10
01:30
Ponte Preta – Atletico GO 9.401.26
17.10
02:30
Sport Recife – Fortaleza 2.353.05
18.10
00:30
America MG – Operario PR 3.152.17
13.10
03:00
Botafogo SP – Ceara 1–0
13.10
01:30
Criciuma – America MG 1–0