CD Platense – Motagua
1X2, fără marjă
Gazdă 20% · Egal 24% · Oaspete 55%
Goluri / meci
—
Peste 2.5
1.78
GG
Da 1.80 · Nu 1.92
Analiză CD Platense – Motagua
CD Platense o primește pe Motagua duminică, 18 octombrie, ora 00:00 (ora României), în un meci amical. Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Pentru CD Platense nu avem meciuri recente în baza de date. Pentru Motagua nu avem meciuri recente în baza de date.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 4.50 / 3.75 / 1.66. După ce scoatem marja (aproximativ 9,1% pe piața asta), rămân 20% pentru CD Platense, 24% pentru egal și 55% pentru Motagua. Favorită e Motagua. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.78 și sub 2.5 la 1.92, adică 52% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.80 și Nu la 1.92.
Pentru că nu avem destule meciuri recente, modelul pleacă doar de la cote și ajunge la 0,98 goluri estimate pentru CD Platense și 1,77 pentru Motagua, adică 2,75 în total. Cu aceste valori, CD Platense câștigă în 21% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Motagua câștigă în 56%. Peste 2.5 goluri are 52%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 11,3%.
| Indicator | CD Platense | Motagua |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 0 | 0 |
| V-E-Î | 0-0-0 | 0-0-0 |
| Puncte / meci | 0,00 | 0,00 |
| Goluri marcate (medie) | 0 (0,0) | 0 (0,0) |
| Goluri primite (medie) | 0 (0,0) | 0 (0,0) |
| % Peste 2.5 | 0% | 0% |
| % GG | 0% | 0% |
| Goluri estimate (model) | 0,98 | 1,77 |
| Șanse de victorie (model) | 21% | 56% |
Goluri estimate
0,98 – 1,77 · total 2,75
1X2 model
21% · 23% · 56%
Peste 2.5 model
52% · cotă corectă 1.92
GG model
52% · cotă corectă 1.92
Sub 2.5: 48% · Peste 2.5: 52% · total goluri în 90 de minute
| CD Platense ↓ / Motagua → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,4 | 11,3 | 10,0 | 5,9 | 2,6 | 0,9 |
| 1 | 6,3 | 11,1 | 9,8 | 5,8 | 2,6 | 0,9 |
| 2 | 3,1 | 5,4 | 4,8 | 2,8 | 1,3 | 0,4 |
| 3 | 1,0 | 1,8 | 1,6 | 0,9 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 0,2 | 0,4 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri CD Platense, coloane = goluri Motagua.
Factori de risc
- Eșantion mic. Avem doar 0 / 0 meciuri recente pentru cele două echipe, așa că mediile de goluri se pot mișca mult de la un meci la altul.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Motagua are 56% în model (cotă corectă 1.79), dar cota 1.66 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 76% în model (cotă corectă 1.32), dar cota 1.22 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 0–1 (11,3%).
Nu avem ultimele meciuri ca să desenăm comparația.
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Fără meciuri recente.
Fără meciuri recente.
Întrebări frecvente
La ce oră începe CD Platense – Motagua?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 00:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă CD Platense – Motagua?
Meciul face parte din un meci amical. Pe pagina competiției găsești restul meciurilor.
Ce spun cotele despre CD Platense – Motagua?
Cotele 1X2 sunt 4.50 / 3.75 / 1.66. Fără marjă, asta înseamnă 20% pentru CD Platense, 24% egal și 55% pentru Motagua, cu Motagua favorită la cota 1.66.
Câte goluri se așteaptă în CD Platense – Motagua?
Modelul nostru estimează 2,75 goluri (0,98 pentru CD Platense, 1,77 pentru Motagua). Peste 2.5 goluri are 52%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor este 0–1.