Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

CanadaCanada · Premier League

Cavalry - Atletico Ottawa

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 22 august

CanadaPremier League · Canada Final
Cavalry
VEVVÎ
Final3-1Pauză 2-1
Atletico Ottawa
VVEVÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Cavalry 62%Egal 22%Atletico Ottawa 17%

Cavalry 3-1 Atletico Ottawa: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Cavalry 3-1 Atletico Ottawa (pauză 2-1). Înainte de start, modelul dădea 52% pentru victoria lui Cavalry, iar cotele fără marjă 62%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 4 goluri, față de 3,2 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 62%), iar GG a ieșit (62%). Scorul exact 3-1 avea 6,2% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (6-3) și 5 cartonașe galbene (2-3).

Cavalryîn meciAtletico Ottawa
6
Cornere
3
2
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Cavalry vs Atletico Ottawa

Cavalry marchează 2,0 goluri pe meci și primește 0,8. Atletico Ottawa marchează 2,4 goluri pe meci și primește 1,6. La Atletico Ottawa, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 8 întâlniri directe: Cavalry 2, egal 3, Atletico Ottawa 3.

~3,2goluri estimate
62%peste 2,5 goluri
62%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Cavalryultimele 5Atletico Ottawa
2,00
Puncte / meci
2,00
2,0
Goluri marcate / meci
2,4
0,8
Goluri primite / meci
1,6
3
Victorii
3
60%
Peste 2,5 goluri
100%
60%
Ambele marchează
80%
2
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Cavalry și ultimele 5 Atletico Ottawa, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Cavalry3-1-1

V
Cavalry - Forge16.08.26 · Premier League
2-1
E
FC Supra Du Quebec - Cavalry09.08.26 · Premier League
1-1
V
Cavalry - Inter Toronto02.08.26 · Premier League
5-0
V
Cavalry - FC Supra Du Quebec29.07.26 · Premier League
2-1
Î
Vancouver FC - Cavalry25.07.26 · Premier League
1-0

Atletico Ottawa3-1-1

V
Atletico Ottawa - Vancouver FC20.08.26 · Premier League
4-0
V
FC Supra Du Quebec - Atletico Ottawa16.08.26 · Premier League
1-2
E
Atletico Ottawa - FC Supra Du Quebec12.08.26 · Championship
3-3
V
Atletico Ottawa - HFX Wanderers08.08.26 · Premier League
2-1
Î
Vancouver FC - Atletico Ottawa02.08.26 · Premier League
3-1

Întâlniri directe Cavalry - Atletico Ottawa

Cavalry 2Egal 3Atletico Ottawa 3
V
Atletico Ottawa - Cavalry04.07.2026 · pauză 0-3
0-3
V
Cavalry - Atletico Ottawa12.04.2026 · pauză 2-0
3-1
E
Atletico Ottawa - Cavalry10.11.2025 · pauză 1-1
1-1
Î
Atletico Ottawa - Cavalry27.09.2025 · pauză 1-0
3-0
E
Atletico Ottawa - Cavalry24.08.2025 · pauză 0-2
2-2
Î
Cavalry - Atletico Ottawa29.06.2025 · pauză 0-1
0-2
Î
Cavalry - Atletico Ottawa27.04.2025 · pauză 0-0
1-3
E
Cavalry - Atletico Ottawa16.09.2024 · pauză 1-1
2-2

V/E/Î din perspectiva Cavalry. 6 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Cavalry - Atletico Ottawa

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Cavalry1.5062% fără marjă
X · Egal4.3022% fără marjă
2 · Atletico Ottawa5.5517% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.12
X2 2.42
12 1.19

Goluri

Peste 1.5 1.17
Sub 2.5 2.25
Peste 2.5 1.57

Ambele marchează

GG Da 1.69
GG Nu 2.05

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.57
Pauză peste 1.5 2.25

Analiza de dinainte de meci

Cavalry - Atletico Ottawa s-a jucat sâmbătă, 22 august, în Premier League (Canada). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Cavalry are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 10-4. Atletico Ottawa vine cu trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 12 goluri și a primit 8. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 8 întâlniri directe, Cavalry a câștigat de 2 ori, Atletico Ottawa de 3 ori, iar trei meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,3 goluri în medie. Ultima: Atletico Ottawa - Cavalry 0-3, pe 4 iulie 2026.

Cavalry pleacă favorită, la cota 1.50. Egalul e la 4.30, iar Atletico Ottawa la 5.55. Fără marja caselor, asta înseamnă 62% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.57, iar GG la 1.69.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,9 pentru Cavalry și 1,3 pentru Atletico Ottawa. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 52% la victorie, față de 62%.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru victorie Cavalry, modelul calculează 52%. Cota de 1.50 e sub cea corectă (1.92) și nu merită. Peste 2.5 goluri are 62% în model, iar 1.57 e aproape de cota corectă (1.61). Ambele marchează (GG): 62% în model, cota corectă ar fi 1.61. Cota 1.69 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Cavalry - Atletico Ottawa

Goluri estimate: 1,93 Cavalry și 1,29 Atletico Ottawa, total 3,22. 1X2 în model: 52% · 22% · 26%. Peste 2,5: 62% (cotă corectă 1.61). GG: 62% (cotă corectă 1.61). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
13%1
21%2
22%3
18%4
22%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 38% · peste 2,5: 62% (verde).

Scoruri probabile

1-19,9%2-19,6%1-07,7%2-07,4%1-26,4%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Atletico Ottawa. Atletico Ottawa a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 7,9% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-1
Pauză2-1
Cornere6-3
Cartonașe galbene2-3
Favorită la startCavalry · 1.50
Goluri estimate~3,2
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Cavalry - Atletico Ottawa?

S-a jucat sâmbătă, 22 august, ora 23:30 (ora României) și s-a terminat 3-1.

În ce competiție s-a jucat Cavalry - Atletico Ottawa?

În Premier League (Canada).

Unde s-a jucat Cavalry - Atletico Ottawa?

Pe ATCO Field, în Calgary, Alberta, sâmbătă, 22 august, ora 23:30 (ora României).

Cine era favorită în Cavalry - Atletico Ottawa?

Cavalry pleca favorită, la cota 1.50. Meciul s-a terminat 3-1.

Câte goluri s-au marcat în Cavalry - Atletico Ottawa?

4 goluri, scor final 3-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,2.

Alte meciuri din Premier League

Toată liga →