Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

BraziliaBrazilia · Carioca B1

Campo Grande – Duque de Caxias

Campo Grande
ÎEEVÎ
21:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Duque de Caxias
VÎÎVV
12.72 X2.95 22.47
1X1.42 X21.35 121.30

Ultimele 5 / 5: Campo Grande marchează 1.0 și primește 1.6. Duque de Caxias 1.4 / 1.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 33% · Egal 30% · Oaspete 36%

Goluri / meci

1.0 + 1.4

Peste 2.5

2.42 · forma 60% / 40%

GG

Da 2.10 · Nu 1.66

Analiză Campo Grande – Duque de Caxias

Campo Grande o primește pe Duque de Caxias sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:00 (ora României), în Carioca B1 (Brazilia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Campo Grande are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 8 goluri primite (1,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Duque de Caxias are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 5 goluri primite (1,4 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Duque de Caxias stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.

În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 04.10.2025, Duque de Caxias 0–0 Campo Grande. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.72 / 2.95 / 2.47. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 33% pentru Campo Grande, 30% pentru egal și 36% pentru Duque de Caxias. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.42 și sub 2.5 la 1.46, adică 38% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.10 și Nu la 1.66.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,00 – 1,50) și cele deduse din cote (1,06 – 1,13) și ajunge la 1,03 goluri estimate pentru Campo Grande și 1,32 pentru Duque de Caxias, adică 2,35 în total. Cu aceste valori, Campo Grande câștigă în 29% din cazuri, egalul iese în 28%, iar Duque de Caxias câștigă în 43%. Peste 2.5 goluri are 42%, GG are 47%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 13,0%.

Statistici-cheie
IndicatorCampo GrandeDuque de Caxias
Meciuri analizate55
V-E-Î1-2-23-0-2
Puncte / meci1,001,80
Goluri marcate (medie)5 (1,0)7 (1,4)
Goluri primite (medie)8 (1,6)5 (1,0)
% Peste 2.560%40%
% GG60%40%
Victorii H2H (1 meciuri)00
Goluri estimate (model)1,031,32
Șanse de victorie (model)29%43%

Goluri estimate

1,03 – 1,32 · total 2,35

1X2 model

29% · 28% · 43%

Peste 2.5 model

42% · cotă corectă 2.38

GG model

47% · cotă corectă 2.13

Distribuția golurilor
10%0
22%1
26%2
21%3
12%4
9%5+

Sub 2.5: 58% · Peste 2.5: 42% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Campo Grande ↓ / Duque de Ca. →012345
0 9,5 12,6 8,3 3,7 1,2 0,3
1 9,8 13,0 8,6 3,8 1,2 0,3
2 5,1 6,7 4,4 1,9 0,6 0,2
3 1,7 2,3 1,5 0,7 0,2 0,1
4 0,4 0,6 0,4 0,2 0,1 0,0
5 0,1 0,1 0,1 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Campo Grande, coloane = goluri Duque de Caxias.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Campo Grande. Campo Grande primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 28% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă X2 are 71% în model (cotă corectă 1.41), iar cota 1.35 e în linie cu ea. Sub 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72), dar cota 1.46 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (13,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
1.4
1.6
Primite / meci
1.0
20%
Victorii
60%
60%
Peste 2.5
40%
60%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Campo Grande – Duque de Caxias?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Campo Grande – Duque de Caxias?

Meciul face parte din Carioca B1 (Brazilia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Campo Grande – Duque de Caxias?

Cotele 1X2 sunt 2.72 / 2.95 / 2.47. Fără marjă, asta înseamnă 33% pentru Campo Grande, 30% egal și 36% pentru Duque de Caxias, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Campo Grande – Duque de Caxias?

Modelul nostru estimează 2,35 goluri (1,03 pentru Campo Grande, 1,32 pentru Duque de Caxias). Peste 2.5 goluri are 42%, GG are 47%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Carioca B1
17.10
21:00
Serrano – Carapebus Campos 1.485.75
17.10
21:00
Audax RJ – Sao Cristovao 3.502.02
16.10
21:00
Artsul – Nova Cidade RJ 1–1
10.10
21:00
Duque de Caxias – Audax RJ 1–0