Cambuur – AZ Alkmaar
1X2, fără marjă
Gazdă 27% · Egal 19% · Oaspete 54%
Goluri / meci
—
Peste 2.5
1.38
GG
Da 1.50 · Nu 2.47
Analiză Cambuur – AZ Alkmaar
Cambuur o primește pe AZ Alkmaar duminică, 18 octombrie, ora 15:30 (ora României), în un meci amical. Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Pentru Cambuur nu avem meciuri recente în baza de date. Pentru AZ Alkmaar nu avem meciuri recente în baza de date.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.10 / 4.35 / 1.52. După ce scoatem marja (aproximativ 21,0% pe piața asta), rămân 27% pentru Cambuur, 19% pentru egal și 54% pentru AZ Alkmaar. Favorită e AZ Alkmaar. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.38 și sub 2.5 la 3.05, adică 69% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.50 și Nu la 2.47.
Pentru că nu avem destule meciuri recente, modelul pleacă doar de la cote și ajunge la 1,43 goluri estimate pentru Cambuur și 2,12 pentru AZ Alkmaar, adică 3,55 în total. Cu aceste valori, Cambuur câștigă în 26% din cazuri, egalul iese în 21%, iar AZ Alkmaar câștigă în 53%. Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 67%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 9,2%.
| Indicator | Cambuur | AZ Alkmaar |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 0 | 0 |
| V-E-Î | 0-0-0 | 0-0-0 |
| Puncte / meci | 0,00 | 0,00 |
| Goluri marcate (medie) | 0 (0,0) | 0 (0,0) |
| Goluri primite (medie) | 0 (0,0) | 0 (0,0) |
| % Peste 2.5 | 0% | 0% |
| % GG | 0% | 0% |
| Goluri estimate (model) | 1,43 | 2,12 |
| Șanse de victorie (model) | 26% | 53% |
Goluri estimate
1,43 – 2,12 · total 3,55
1X2 model
26% · 21% · 53%
Peste 2.5 model
69% · cotă corectă 1.45
GG model
67% · cotă corectă 1.49
Sub 2.5: 31% · Peste 2.5: 69% · total goluri în 90 de minute
| Cambuur ↓ / AZ Alkmaar → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,9 | 6,1 | 6,5 | 4,6 | 2,4 | 1,0 |
| 1 | 4,1 | 8,7 | 9,2 | 6,5 | 3,5 | 1,5 |
| 2 | 2,9 | 6,2 | 6,6 | 4,7 | 2,5 | 1,0 |
| 3 | 1,4 | 3,0 | 3,1 | 2,2 | 1,2 | 0,5 |
| 4 | 0,5 | 1,1 | 1,1 | 0,8 | 0,4 | 0,2 |
| 5 | 0,1 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Cambuur, coloane = goluri AZ Alkmaar.
Factori de risc
- Eșantion mic. Avem doar 0 / 0 meciuri recente pentru cele două echipe, așa că mediile de goluri se pot mișca mult de la un meci la altul.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 21,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie AZ Alkmaar are 53% în model (cotă corectă 1.89), dar cota 1.52 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.38 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 67% în model (cotă corectă 1.49), iar cota 1.50 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–2 (9,2%).
Nu avem ultimele meciuri ca să desenăm comparația.
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Fără meciuri recente.
Fără meciuri recente.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Cambuur – AZ Alkmaar?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Cambuur – AZ Alkmaar?
Meciul face parte din un meci amical. Pe pagina competiției găsești restul meciurilor.
Ce spun cotele despre Cambuur – AZ Alkmaar?
Cotele 1X2 sunt 3.10 / 4.35 / 1.52. Fără marjă, asta înseamnă 27% pentru Cambuur, 19% egal și 54% pentru AZ Alkmaar, cu AZ Alkmaar favorită la cota 1.52.
Câte goluri se așteaptă în Cambuur – AZ Alkmaar?
Modelul nostru estimează 3,55 goluri (1,43 pentru Cambuur, 2,12 pentru AZ Alkmaar). Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 67%, iar cel mai probabil scor este 1–2.