Porto Rico · LPR Pro - Apertura
Caguas Sporting FC – DS Edusoccer
Ultimele 5 / 5: Caguas Sporting FC marchează 2.6 și primește 1.6. DS Edusoccer 1.6 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 52% · Egal 24% · Oaspete 24%
Goluri / meci
2.6 + 1.6
Peste 2.5
— · forma 80% / 40%
GG
—
Analiză Caguas Sporting FC – DS Edusoccer
Caguas Sporting FC o primește pe DS Edusoccer sâmbătă, 17 octombrie, ora 23:30 (ora României), în LPR Pro - Apertura (Porto Rico). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Caguas Sporting FC are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 8 goluri primite (2,6 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. DS Edusoccer are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 5 goluri primite (1,6 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Caguas Sporting FC a câștigat 2, DS Edusoccer a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 4. Ultima întâlnire, pe 23.08.2026, s-a terminat DS Edusoccer 1–1 Caguas Sporting FC.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.73 / 3.75 / 3.75. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 52% pentru Caguas Sporting FC, 24% pentru egal și 24% pentru DS Edusoccer. Favorită e Caguas Sporting FC.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,80 goluri estimate pentru Caguas Sporting FC și 1,60 pentru DS Edusoccer, adică 3,40 în total. Cu aceste valori, Caguas Sporting FC câștigă în 43% din cazuri, egalul iese în 22%, iar DS Edusoccer câștigă în 35%. Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 67%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,6%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 9 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Caguas Sporting FC | DS Edusoccer |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 2-0-3 |
| Puncte / meci | 1,40 | 1,20 |
| Goluri marcate (medie) | 13 (2,6) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 80% | 40% |
| % GG | 60% | 20% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 2 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,80 | 1,60 |
| Șanse de victorie (model) | 43% | 35% |
Goluri estimate
1,80 – 1,60 · total 3,40
1X2 model
43% · 22% · 35%
Peste 2.5 model
67% · cotă corectă 1.49
GG model
67% · cotă corectă 1.49
Sub 2.5: 33% · Peste 2.5: 67% · total goluri în 90 de minute
| Caguas Spor. ↓ / DS Edusoccer → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,3 | 5,3 | 4,3 | 2,3 | 0,9 | 0,3 |
| 1 | 6,0 | 9,6 | 7,7 | 4,1 | 1,6 | 0,5 |
| 2 | 5,4 | 8,7 | 6,9 | 3,7 | 1,5 | 0,5 |
| 3 | 3,2 | 5,2 | 4,2 | 2,2 | 0,9 | 0,3 |
| 4 | 1,5 | 2,3 | 1,9 | 1,0 | 0,4 | 0,1 |
| 5 | 0,5 | 0,8 | 0,7 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Caguas Sporting FC, coloane = goluri DS Edusoccer.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Caguas Sporting FC. Caguas Sporting FC primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 4,5 goluri, față de 3,40 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Caguas Sporting FC 43%, egal 22%, DS Edusoccer 35%. Peste 2.5 goluri are 67% în model (cotă corectă 1.49). Ambele marchează (GG) are 67% în model (cotă corectă 1.49). Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 23.08.26 | DS Edusoccer – Caguas Sporting FC | 0–0 | 1–1 |
| 23.05.26 | Caguas Sporting FC – DS Edusoccer | 0–0 | 4–1 |
| 22.03.26 | DS Edusoccer – Caguas Sporting FC | — | 2–1 |
| 25.10.25 | Caguas Sporting FC – DS Edusoccer | — | 7–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Caguas Sporting FC – DS Edusoccer?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 23:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Caguas Sporting FC – DS Edusoccer?
Meciul face parte din LPR Pro - Apertura (Porto Rico). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Caguas Sporting FC – DS Edusoccer?
Cotele 1X2 sunt 1.73 / 3.75 / 3.75. Fără marjă, asta înseamnă 52% pentru Caguas Sporting FC, 24% egal și 24% pentru DS Edusoccer, cu Caguas Sporting FC favorită la cota 1.73.
Câte goluri se așteaptă în Caguas Sporting FC – DS Edusoccer?
Modelul nostru estimează 3,40 goluri (1,80 pentru Caguas Sporting FC, 1,60 pentru DS Edusoccer). Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 67%, iar cel mai probabil scor este 1–1.