Duminică18 octombrie
Live 136 Pune pont

UruguayUruguay · Primera Division

CA Progreso - Danubio

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 29 august

UruguayPrimera Division · Uruguay Final
CA Progreso
ÎÎÎÎÎ
Final1-0Pauză 0-0
Danubio
VEEÎE
Șanse înainte de meci, după cote
CA Progreso 31%Egal 31%Danubio 38%

CA Progreso 1-0 Danubio: statisticile meciului

Meciul s-a terminat CA Progreso 1-0 Danubio (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 25% pentru victoria lui CA Progreso, iar cotele fără marjă 31%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-a marcat 1 gol, față de 2,1 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 65%), iar GG n-a ieșit (NG avea 60%). Scorul exact 1-0 avea 10,3% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 10 cornere (4-6) și 7 cartonașe galbene (3-4).

CA Progresoîn meciDanubio
4
Cornere
6
3
Cartonașe galbene
4

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici CA Progreso vs Danubio

CA Progreso marchează 0,2 goluri pe meci și primește 1,6. Danubio marchează și primește câte 1,0 goluri pe meci. La CA Progreso, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 7 întâlniri directe: CA Progreso 2, egal 4, Danubio 1.

~2,1goluri estimate
35%peste 2,5 goluri
40%ambele marchează
0-1scorul cel mai probabil
CA Progresoultimele 5Danubio
0,00
Puncte / meci
1,20
0,2
Goluri marcate / meci
1,0
1,6
Goluri primite / meci
1,0
0
Victorii
1
20%
Peste 2,5 goluri
40%
20%
Ambele marchează
40%
2
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri CA Progreso și ultimele 5 Danubio, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

CA Progreso0-0-5

Î
CA Progreso - River Plate (URU)26.08.26 · Copa Uruguay
0-2
Î
Nacional Montevideo - CA Progreso24.08.26 · Primera Division
1-0
Î
CA Progreso - Maldonado16.08.26 · Primera Division
0-2
Î
Central Espanol - CA Progreso08.08.26 · Primera Division
1-0
Î
Nacional Montevideo - CA Progreso03.08.26 · Primera Division
2-1

Danubio1-3-1

V
Danubio - Atenas San Carlos26.08.26 · Copa Uruguay
3-2
E
Danubio - Racing Montevideo23.08.26 · Primera Division
0-0
E
Boston River - Danubio15.08.26 · Primera Division
0-0
Î
Danubio - Cerro CA09.08.26 · Primera Division
0-1
E
Albion FC (URU) - Danubio01.08.26 · Primera Division
2-2

Întâlniri directe CA Progreso - Danubio

CA Progreso 2Egal 4Danubio 1
V
Danubio - CA Progreso30.05.2026 · pauză 1-0
1-2
E
Danubio - CA Progreso28.02.2026 · pauză 1-1
2-2
V
CA Progreso - Danubio24.08.2025 · pauză 0-0
1-0
Î
CA Progreso - Danubio31.05.2025 · pauză 0-0
0-1
E
Danubio - CA Progreso23.02.2025 · pauză 0-0
1-1
E
CA Progreso - Danubio12.10.2024 · pauză 0-0
0-0
E
Danubio - CA Progreso06.04.2024 · pauză 1-0
1-1

V/E/Î din perspectiva CA Progreso. 2 din 7 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi CA Progreso - Danubio

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · CA Progreso3.0031% fără marjă
X · Egal2.9531% fără marjă
2 · Danubio2.4038% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.48
X2 1.34
12 1.32

Goluri

Peste 1.5 1.41
Sub 2.5 1.52
Peste 2.5 2.32

Ambele marchează

GG Da 2.00
GG Nu 1.73

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.26
Pauză peste 1.5 3.20

Cornere

Sub 9.5 1.56
Peste 9.5 2.27

Analiza de dinainte de meci

CA Progreso - Danubio s-a jucat sâmbătă, 29 august, în Primera Division (Uruguay). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

CA Progreso n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: cinci înfrângeri. Golaveraj: 1-8. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. Danubio vine cu o victorie, trei egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 5 goluri și a primit 5.

În ultimele 7 întâlniri directe, CA Progreso a câștigat de 2 ori, Danubio o dată, iar patru meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 1,9 goluri în medie. Ultima: Danubio - CA Progreso 1-2, pe 30 mai 2026.

Casele văd un meci echilibrat: 3.00 pentru gazde, 2.40 pentru oaspeți și 2.95 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.32, iar GG la 2.00.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu puține goluri: 0,8 pentru CA Progreso și 1,3 pentru Danubio. Scorul cel mai probabil e 0-1.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru șansă dublă X2, modelul calculează 75%. Cota de 1.34 e corectă, fără plus. Sub 2.5 goluri are 65% în model, iar 1.52 e aproape de cota corectă (1.54). Nu marchează ambele (NG): 60% în model, cota corectă ar fi 1.67. Cota 1.73 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 0-1.

Probabilități CA Progreso - Danubio

Goluri estimate: 0,83 CA Progreso și 1,26 Danubio, total 2,09. 1X2 în model: 25% · 29% · 46%. Peste 2,5: 35% (cotă corectă 2.86). GG: 40% (cotă corectă 2.50). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

12%0
26%1
27%2
19%3
10%4
6%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 65% · peste 2,5: 35% (verde).

Scoruri probabile

0-115,6%1-112,9%0-012,4%1-010,3%0-29,8%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: CA Progreso. CA Progreso a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Atac anemic: CA Progreso. CA Progreso a marcat doar 1 în ultimele 5 meciuri. Un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,9% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 29%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-0
Pauză0-0
Cornere4-6
Cartonașe galbene3-4
Favorită la startDanubio · 2.40
Goluri estimate~2,1
Scor probabil0-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat CA Progreso - Danubio?

S-a jucat sâmbătă, 29 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 1-0.

În ce competiție s-a jucat CA Progreso - Danubio?

În Primera Division (Uruguay).

Unde s-a jucat CA Progreso - Danubio?

Pe Parque Abraham Paladino, în Montevideo, sâmbătă, 29 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în CA Progreso - Danubio?

Niciuna clar: cotele erau 3.00 la gazde și 2.40 la oaspeți. Meciul s-a terminat 1-0.

Câte goluri s-au marcat în CA Progreso - Danubio?

Un gol, scor final 1-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,1.

Alte meciuri din Primera Division

Toată liga →