Honduras · Liga Nacional - Apertura
CA Independiente Siguatepeque – Lobos UPNFM
Ultimele 5 / 5: CA Independiente Siguatepeque marchează 0.8 și primește 1.6. Lobos UPNFM 0.6 / 0.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 37% · Egal 29% · Oaspete 34%
Goluri / meci
0.8 + 0.6
Peste 2.5
1.92 · forma 60% / 0%
GG
Da 1.73 · Nu 2.00
Analiză CA Independiente Siguatepeque – Lobos UPNFM
CA Independiente Siguatepeque o primește pe Lobos UPNFM duminică, 18 octombrie, ora 04:30 (ora României), în Liga Nacional - Apertura (Honduras). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
CA Independiente Siguatepeque are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 8 goluri primite (0,8 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Lobos UPNFM are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 3 goluri primite (0,6 marcate și 0,6 primite în medie). În 0% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.47 / 3.20 / 2.70. După ce scoatem marja (aproximativ 8,8% pe piața asta), rămân 37% pentru CA Independiente Siguatepeque, 29% pentru egal și 34% pentru Lobos UPNFM. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.92 și sub 2.5 la 1.78, adică 48% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.73 și Nu la 2.00.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,70 – 1,10) și cele deduse din cote (1,33 – 1,27) și ajunge la 1,02 goluri estimate pentru CA Independiente Siguatepeque și 1,18 pentru Lobos UPNFM, adică 2,20 în total. Cu aceste valori, CA Independiente Siguatepeque câștigă în 31% din cazuri, egalul iese în 29%, iar Lobos UPNFM câștigă în 40%. Peste 2.5 goluri are 38%, GG are 44%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 13,3%.
| Indicator | CA Independiente Siguatepeque | Lobos UPNFM |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 1,00 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 3 (0,6) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 3 (0,6) |
| % Peste 2.5 | 60% | 0% |
| % GG | 60% | 0% |
| Goluri estimate (model) | 1,02 | 1,18 |
| Șanse de victorie (model) | 31% | 40% |
Goluri estimate
1,02 – 1,18 · total 2,20
1X2 model
31% · 29% · 40%
Peste 2.5 model
38% · cotă corectă 2.63
GG model
44% · cotă corectă 2.27
Sub 2.5: 62% · Peste 2.5: 38% · total goluri în 90 de minute
| CA Independ. ↓ / Lobos UPNFM → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 11,1 | 13,1 | 7,7 | 3,0 | 0,9 | 0,2 |
| 1 | 11,3 | 13,3 | 7,9 | 3,1 | 0,9 | 0,2 |
| 2 | 5,8 | 6,8 | 4,0 | 1,6 | 0,5 | 0,1 |
| 3 | 2,0 | 2,3 | 1,4 | 0,5 | 0,2 | 0,0 |
| 4 | 0,5 | 0,6 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri CA Independiente Siguatepeque, coloane = goluri Lobos UPNFM.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: CA Independiente Siguatepeque. CA Independiente Siguatepeque primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 1,80 goluri, cotele doar 2,60. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 29% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.46 e în linie cu ea. Sub 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61), iar cota 1.78 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–1 (13,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe CA Independiente Siguatepeque – Lobos UPNFM?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 04:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă CA Independiente Siguatepeque – Lobos UPNFM?
Meciul face parte din Liga Nacional - Apertura (Honduras). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre CA Independiente Siguatepeque – Lobos UPNFM?
Cotele 1X2 sunt 2.47 / 3.20 / 2.70. Fără marjă, asta înseamnă 37% pentru CA Independiente Siguatepeque, 29% egal și 34% pentru Lobos UPNFM, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în CA Independiente Siguatepeque – Lobos UPNFM?
Modelul nostru estimează 2,20 goluri (1,02 pentru CA Independiente Siguatepeque, 1,18 pentru Lobos UPNFM). Peste 2.5 goluri are 38%, GG are 44%, iar cel mai probabil scor este 1–1.