Duminică25 octombrie
Live 31 Pune pont

Coreea de SudCoreea de Sud · K League 2

Busan IPark - Gyeongnam

Statistici, scor live și cote · duminică, 25 octombrie, ora 07:00

Coreea de SudK League 2 · Coreea de Sud Live 45′
Busan IPark
VEÎVÎ
Live2 - 045′
Gyeongnam
EÎEVV
Șanse înainte de start, după cote
Busan IPark 49%Egal 29%Gyeongnam 22%

Statistici Busan IPark vs Gyeongnam

Busan IPark marchează 1,0 goluri pe meci și primește 0,8. Gyeongnam marchează 0,4 goluri pe meci și primește 0,2. La Gyeongnam, doar niciunul din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 7 întâlniri directe: Busan IPark 3, egal 2, Gyeongnam 2.

~1,9goluri estimate
29%peste 2,5 goluri
37%ambele marchează
1-0scorul cel mai probabil
Busan IParkultimele 5Gyeongnam
1,40
Puncte / meci
1,60
1,0
Goluri marcate / meci
0,4
0,8
Goluri primite / meci
0,2
2
Victorii
2
20%
Peste 2,5 goluri
0%
40%
Ambele marchează
0%
3
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Busan IPark și ultimele 5 Gyeongnam, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică).

Forma echipelor

Ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile, inclusiv amicale. Știrile folosesc doar meciurile oficiale, așa că bilanțul de acolo poate fi diferit.

Busan IPark2-1-2

V
Busan IPark - Jeonnam Dragons18.10.26 · K League 2
2-1
E
Paju Citizen - Busan IPark10.10.26 · K League 2
1-1
Î
Gimpo - Busan IPark19.09.26 · K League 2
1-0
V
Busan IPark - Gimhae13.09.26 · K League 2
2-0
Î
Busan IPark - Ansan Greeners05.09.26 · K League 2
0-1

Gyeongnam2-2-1

E
Gyeongnam - Chungnam Asan17.10.26 · K League 2
0-0
Î
Cheonan City - Gyeongnam10.10.26 · K League 2
1-0
E
Yongin FC - Gyeongnam20.09.26 · K League 2
0-0
V
Gyeongnam - Seongnam13.09.26 · K League 2
1-0
V
Gyeongnam - Paju Citizen29.08.26 · K League 2
1-0

Întâlniri directe Busan IPark - Gyeongnam

Busan IPark 3Egal 2Gyeongnam 2
V
Gyeongnam - Busan IPark04.04.2026 · pauză 1-2
1-2
E
Busan IPark - Gyeongnam05.10.2025 · pauză 1-1
1-1
Î
Gyeongnam - Busan IPark02.08.2025 · pauză 1-0
1-0
Î
Busan IPark - Gyeongnam02.03.2025 · pauză 0-0
0-1
E
Busan IPark - Gyeongnam22.09.2024 · pauză 1-0
1-1
V
Busan IPark - Gyeongnam23.07.2024 · pauză 1-0
2-1
V
Gyeongnam - Busan IPark09.03.2024 · pauză 1-2
1-4

V/E/Î din perspectiva Busan IPark. 3 din 7 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Busan IPark - Gyeongnam

0

Nu sunt ponturi publice pe meciul ăsta. Ponturile se închid cu 2 minute înainte de start.

Cotele de dinainte de start

1 · Busan IPark1.8749% fără marjă
X · Egal3.1529% fără marjă
2 · Gyeongnam4.1522% fără marjă

Cote înainte de start, ultima actualizare

Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.22
X2 1.77
12 1.26

Goluri

Peste 1.5 1.29
Sub 2.5 1.76
Peste 2.5 1.92

Ambele marchează

GG Da 1.82
GG Nu 1.87

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.37
Pauză peste 1.5 2.80

Cornere

Sub 9.5 1.45
Peste 9.5 2.52

Analiză și pont Busan IPark - Gyeongnam

Busan IPark - Gyeongnam se joacă acum, în K League 2 (Coreea de Sud). Analiza e cea de dinainte de start.

În ultimele 5 meciuri, Busan IPark are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 5-4. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. Gyeongnam vine cu două victorii, două egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 2 goluri și a primit 1. Meciurile ei au avut puține goluri: niciunul peste 2.5.

În ultimele 7 întâlniri directe, Busan IPark a câștigat de 3 ori, Gyeongnam de 2 ori, iar două meciuri s-au terminat egal. Ultima: Gyeongnam - Busan IPark 1-2, pe 4 aprilie 2026.

Busan IPark pleacă favorită, la cota 1.87. Egalul e la 3.15, iar Gyeongnam la 4.15. Fără marja caselor, asta înseamnă 49% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.92, iar GG la 1.82.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu puține goluri: 1,1 pentru Busan IPark și 0,8 pentru Gyeongnam. Scorul cel mai probabil e 1-0. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 42% la victorie, față de 49%.

Verdict

Șansă dublă 1X are 73% în model, dar la 1.22 plătește sub cota corectă de 1.37. Sub 2.5 goluri: 71% în model, cota corectă ar fi 1.41. Casele dau 1.76, mai mult. Pentru nu marchează ambele (NG), modelul calculează 63%. Cota de 1.87 e peste cea corectă (1.59). Scorul cel mai probabil: 1-0.

Probabilități Busan IPark - Gyeongnam

Goluri estimate: 1,09 Busan IPark și 0,80 Gyeongnam, total 1,89. 1X2 în model: 42% · 31% · 27%. Peste 2,5: 29% (cotă corectă 3.45). GG: 37% (cotă corectă 2.70). Estimare a modelului, calculată înainte de start; nu se schimbă după scorul live.

Distribuția golurilor

15%0
29%1
27%2
17%3
8%4
4%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 71% · peste 2,5: 29% (verde).

Scoruri probabile

1-016,5%0-015,1%1-113,2%0-112,1%2-09,0%

Factori de risc

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Atac anemic: Gyeongnam. Gyeongnam a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 1,2 goluri, după cote 2,6. Modelul ia media celor două.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,3% pe 1X2, peste media obișnuită.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 31%, mai mult decât de obicei.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul.

Pe scurt

Start25.10, 07:00
FavorităBusan IPark · 1.87
Goluri estimate~1,9
Scor probabil1-0

Întrebări frecvente

La ce oră începe Busan IPark - Gyeongnam?

Duminică, 25 octombrie, ora 07:00, ora României.

În ce competiție se joacă Busan IPark - Gyeongnam?

În K League 2 (Coreea de Sud).

Unde se joacă Busan IPark - Gyeongnam?

Pe Stadionul Busan Gudeok, duminică, 25 octombrie, ora 07:00 (ora României).

Cine e favorită în Busan IPark - Gyeongnam?

Busan IPark, la cota 1.87. Egalul e la 3.15.

Câte goluri se așteaptă în Busan IPark - Gyeongnam?

În jur de 1,9, după modelul nostru. Cel mai probabil scor e 1-0.

Alte meciuri din K League 2

Toată liga →