Sâmbătă17 octombrie
Live 21 Pune pont

Germania Am.Germania Am. · Regionalliga - Nord-Est

BFC Preussen – VSG Altglienicke

BFC Preussen
EÎEVV
15:00 Sâmbătă, 17 octombrie
VSG Altglienicke
ÎVVVÎ
13.60 X3.90 21.80
1X1.88 X21.23 121.20

Ultimele 5 / 5: BFC Preussen marchează 2.0 și primește 1.2. VSG Altglienicke 1.2 / 1.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 25% · Egal 24% · Oaspete 51%

Goluri / meci

2.0 + 1.2

Peste 2.5

— · forma 40% / 40%

GG

—

Analiză BFC Preussen – VSG Altglienicke

BFC Preussen o primește pe VSG Altglienicke sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Regionalliga - Nord-Est (Germania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

BFC Preussen are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 6 goluri primite (2,0 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. VSG Altglienicke are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 5 goluri primite (1,2 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, BFC Preussen a câștigat 0, VSG Altglienicke a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 2. Ultima întâlnire, pe 16.05.2026, s-a terminat VSG Altglienicke 1–0 BFC Preussen.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.60 / 3.90 / 1.80. După ce scoatem marja (aproximativ 9,0% pe piața asta), rămân 25% pentru BFC Preussen, 24% pentru egal și 51% pentru VSG Altglienicke. Favorită e VSG Altglienicke.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,50 goluri estimate pentru BFC Preussen și 1,20 pentru VSG Altglienicke, adică 2,70 în total. Cu aceste valori, BFC Preussen câștigă în 44% din cazuri, egalul iese în 26%, iar VSG Altglienicke câștigă în 30%. Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,1%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 19 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorBFC PreussenVSG Altglienicke
Meciuri analizate55
V-E-Î2-2-13-0-2
Puncte / meci1,601,80
Goluri marcate (medie)10 (2,0)6 (1,2)
Goluri primite (medie)6 (1,2)5 (1,0)
% Peste 2.540%40%
% GG80%40%
Victorii H2H (2 meciuri)01
Goluri estimate (model)1,501,20
Șanse de victorie (model)44%30%

Goluri estimate

1,50 – 1,20 · total 2,70

1X2 model

44% · 26% · 30%

Peste 2.5 model

51% · cotă corectă 1.96

GG model

54% · cotă corectă 1.85

Distribuția golurilor
7%0
18%1
24%2
22%3
15%4
14%5+

Sub 2.5: 49% · Peste 2.5: 51% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
BFC Preussen ↓ / VSG Altglie. →012345
0 6,7 8,1 4,8 1,9 0,6 0,1
1 10,1 12,1 7,3 2,9 0,9 0,2
2 7,6 9,1 5,4 2,2 0,7 0,2
3 3,8 4,5 2,7 1,1 0,3 0,1
4 1,4 1,7 1,0 0,4 0,1 0,0
5 0,4 0,5 0,3 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri BFC Preussen, coloane = goluri VSG Altglienicke.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 70% în model (cotă corectă 1.43), iar cota 1.88 e peste ea, deci are valoare. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33). Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,1%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.0
Goluri / meci
1.2
1.2
Primite / meci
1.0
40%
Victorii
60%
40%
Peste 2.5
40%
80%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe BFC Preussen – VSG Altglienicke?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă BFC Preussen – VSG Altglienicke?

Meciul face parte din Regionalliga - Nord-Est (Germania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre BFC Preussen – VSG Altglienicke?

Cotele 1X2 sunt 3.60 / 3.90 / 1.80. Fără marjă, asta înseamnă 25% pentru BFC Preussen, 24% egal și 51% pentru VSG Altglienicke, cu VSG Altglienicke favorită la cota 1.80.

Câte goluri se așteaptă în BFC Preussen – VSG Altglienicke?

Modelul nostru estimează 2,70 goluri (1,50 pentru BFC Preussen, 1,20 pentru VSG Altglienicke). Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Regionalliga - Nord-Est
17.10
15:00
FSV Luckenwalde – CZ Jena 4.501.58
16.10
20:00
Rot-Weiss Erfurt – Zwickau 2–2
10.10
15:00
CZ Jena – Magdeburg II 2–1