Germania Am. · Regionalliga - Nord-Est
Lokomotive Leipzig – Chemie Leipzig
Ultimele 5 / 5: Lokomotive Leipzig marchează 2.0 și primește 2.0. Chemie Leipzig 2.2 / 2.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 56% · Egal 23% · Oaspete 21%
Goluri / meci
2.0 + 2.2
Peste 2.5
1.61 · forma 80% / 100%
GG
Da 1.64 · Nu 2.12
Analiză Lokomotive Leipzig – Chemie Leipzig
Lokomotive Leipzig o primește pe Chemie Leipzig sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Regionalliga - Nord-Est (Germania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Lokomotive Leipzig are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 10 goluri primite (2,0 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Chemie Leipzig are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 11 goluri primite (2,2 marcate și 2,2 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Lokomotive Leipzig a câștigat 3, Chemie Leipzig a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 5. Ultima întâlnire, pe 12.04.2026, s-a terminat Chemie Leipzig 1–0 Lokomotive Leipzig.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.64 / 3.90 / 4.40. După ce scoatem marja (aproximativ 9,3% pe piața asta), rămân 56% pentru Lokomotive Leipzig, 23% pentru egal și 21% pentru Chemie Leipzig. Favorită e Lokomotive Leipzig. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.61 și sub 2.5 la 2.15, adică 57% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.64 și Nu la 2.12.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,10 – 2,10) și cele deduse din cote (1,90 – 1,08) și ajunge la 2,00 goluri estimate pentru Lokomotive Leipzig și 1,59 pentru Chemie Leipzig, adică 3,59 în total. Cu aceste valori, Lokomotive Leipzig câștigă în 47% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Chemie Leipzig câștigă în 31%. Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 8,8%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 9 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Lokomotive Leipzig | Chemie Leipzig |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-3-1 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 1,20 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 10 (2,0) | 11 (2,2) |
| Goluri primite (medie) | 10 (2,0) | 11 (2,2) |
| % Peste 2.5 | 80% | 100% |
| % GG | 80% | 100% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 3 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 2,00 | 1,59 |
| Șanse de victorie (model) | 47% | 31% |
Goluri estimate
2,00 – 1,59 · total 3,59
1X2 model
47% · 22% · 31%
Peste 2.5 model
69% · cotă corectă 1.45
GG model
69% · cotă corectă 1.45
Sub 2.5: 31% · Peste 2.5: 69% · total goluri în 90 de minute
| Lokomotive . ↓ / Chemie Leip. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,8 | 4,4 | 3,5 | 1,8 | 0,7 | 0,2 |
| 1 | 5,5 | 8,8 | 7,0 | 3,7 | 1,5 | 0,5 |
| 2 | 5,5 | 8,8 | 7,0 | 3,7 | 1,5 | 0,5 |
| 3 | 3,7 | 5,9 | 4,7 | 2,5 | 1,0 | 0,3 |
| 4 | 1,8 | 2,9 | 2,3 | 1,2 | 0,5 | 0,2 |
| 5 | 0,7 | 1,2 | 0,9 | 0,5 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Lokomotive Leipzig, coloane = goluri Chemie Leipzig.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Lokomotive Leipzig. Lokomotive Leipzig primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Chemie Leipzig. Chemie Leipzig primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,20 goluri, cotele doar 2,98. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Favorit fără formă. Lokomotive Leipzig e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 2,0 goluri, față de 3,59 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.16 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.61 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.64 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–1 (8,8%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 12.04.26 | Chemie Leipzig – Lokomotive Leipzig | 0–0 | 1–0 |
| 19.10.25 | Lokomotive Leipzig – Chemie Leipzig | 0–0 | 2–0 |
| 06.04.25 | Chemie Leipzig – Lokomotive Leipzig | 0–1 | 0–3 |
| 06.10.24 | Lokomotive Leipzig – Chemie Leipzig | 1–0 | 2–0 |
| 05.05.24 | Lokomotive Leipzig – Chemie Leipzig | 0–2 | 0–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Lokomotive Leipzig – Chemie Leipzig?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Lokomotive Leipzig – Chemie Leipzig?
Meciul face parte din Regionalliga - Nord-Est (Germania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Lokomotive Leipzig – Chemie Leipzig?
Cotele 1X2 sunt 1.64 / 3.90 / 4.40. Fără marjă, asta înseamnă 56% pentru Lokomotive Leipzig, 23% egal și 21% pentru Chemie Leipzig, cu Lokomotive Leipzig favorită la cota 1.64.
Câte goluri se așteaptă în Lokomotive Leipzig – Chemie Leipzig?
Modelul nostru estimează 3,59 goluri (2,00 pentru Lokomotive Leipzig, 1,59 pentru Chemie Leipzig). Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor este 1–1.