BFC Daugavpils – Auda
Ultimele 5 / 5: BFC Daugavpils marchează 1.2 și primește 1.2. Auda 1.6 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 28% · Egal 26% · Oaspete 46%
Goluri / meci
1.2 + 1.6
Peste 2.5
1.70 · forma 60% / 40%
GG
Da 1.63 · Nu 2.15
Analiză BFC Daugavpils – Auda
BFC Daugavpils o primește pe Auda luni, 19 octombrie, ora 18:00 (ora României), în Virsliga (Letonia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
BFC Daugavpils are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 6 goluri primite (1,2 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Auda are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 5 goluri primite (1,6 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Auda stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, BFC Daugavpils a câștigat 4, Auda a câștigat 2, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,6 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 5 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 8. Ultima întâlnire, pe 02.09.2026, s-a terminat BFC Daugavpils 2–2 Auda.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.25 / 3.45 / 1.97. După ce scoatem marja (aproximativ 10,5% pe piața asta), rămân 28% pentru BFC Daugavpils, 26% pentru egal și 46% pentru Auda. Favorită e Auda. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.70 și sub 2.5 la 2.02, adică 54% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.63 și Nu la 2.15.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,10 – 1,40) și cele deduse din cote (1,22 – 1,63) și ajunge la 1,16 goluri estimate pentru BFC Daugavpils și 1,51 pentru Auda, adică 2,67 în total. Cu aceste valori, BFC Daugavpils câștigă în 29% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Auda câștigă în 45%. Peste 2.5 goluri are 50%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,1%.
| Indicator | BFC Daugavpils | Auda |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-3-1 | 3-2-0 |
| Puncte / meci | 1,20 | 2,20 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 60% | 40% |
| % GG | 80% | 60% |
| Victorii H2H (8 meciuri) | 4 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,16 | 1,51 |
| Șanse de victorie (model) | 29% | 45% |
Goluri estimate
1,16 – 1,51 · total 2,67
1X2 model
29% · 26% · 45%
Peste 2.5 model
50% · cotă corectă 2.00
GG model
53% · cotă corectă 1.89
Sub 2.5: 50% · Peste 2.5: 50% · total goluri în 90 de minute
| BFC Daugavp. ↓ / Auda → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,9 | 10,5 | 7,9 | 4,0 | 1,5 | 0,5 |
| 1 | 8,0 | 12,1 | 9,2 | 4,6 | 1,7 | 0,5 |
| 2 | 4,7 | 7,0 | 5,3 | 2,7 | 1,0 | 0,3 |
| 3 | 1,8 | 2,7 | 2,1 | 1,0 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 0,5 | 0,8 | 0,6 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri BFC Daugavpils, coloane = goluri Auda.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 71% în model (cotă corectă 1.41), dar cota 1.25 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33), dar cota 1.19 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 02.09.26 | BFC Daugavpils – Auda | 2–0 | 2–2 |
| 26.07.26 | Auda – BFC Daugavpils | 1–0 | 1–0 |
| 26.05.26 | BFC Daugavpils – Auda | 0–0 | 0–1 |
| 12.04.26 | Auda – BFC Daugavpils | 0–1 | 2–3 |
| 05.10.25 | BFC Daugavpils – Auda | 1–0 | 1–0 |
| 20.07.25 | Auda – BFC Daugavpils | 0–0 | 1–3 |
| 20.05.25 | Auda – BFC Daugavpils | 1–0 | 1–1 |
| 04.04.25 | BFC Daugavpils – Auda | 1–0 | 2–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe BFC Daugavpils – Auda?
Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 18:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă BFC Daugavpils – Auda?
Meciul face parte din Virsliga (Letonia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre BFC Daugavpils – Auda?
Cotele 1X2 sunt 3.25 / 3.45 / 1.97. Fără marjă, asta înseamnă 28% pentru BFC Daugavpils, 26% egal și 46% pentru Auda, cu Auda favorită la cota 1.97.
Câte goluri se așteaptă în BFC Daugavpils – Auda?
Modelul nostru estimează 2,67 goluri (1,16 pentru BFC Daugavpils, 1,51 pentru Auda). Peste 2.5 goluri are 50%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor este 1–1.