Duminică18 octombrie
Live 43 Pune pont

IsraelIsrael · Premier League

Beitar Jerusalem – Maccabi Tel Aviv

Beitar Jerusalem
VVVVÎ
20:30 Luni, 19 octombrie
Maccabi Tel Aviv
EVVVV
12.72 X3.70 22.25
1X1.57 X21.40 121.23

Ultimele 5 / 5: Beitar Jerusalem marchează 2.0 și primește 1.0. Maccabi Tel Aviv 2.6 / 0.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 34% · Egal 25% · Oaspete 41%

Goluri / meci

2.0 + 2.6

Peste 2.5

1.42 · forma 80% / 80%

GG

Da 1.39 · Nu 2.77

Analiză Beitar Jerusalem – Maccabi Tel Aviv

Beitar Jerusalem o primește pe Maccabi Tel Aviv luni, 19 octombrie, ora 20:30 (ora României), în Premier League (Israel). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Beitar Jerusalem are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 5 goluri primite (2,0 marcate și 1,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Maccabi Tel Aviv are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 4 goluri primite (2,6 marcate și 0,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Beitar Jerusalem a câștigat 5, Maccabi Tel Aviv a câștigat 1, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 6 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 6 din 8. Ultima întâlnire, pe 16.05.2026, s-a terminat Maccabi Tel Aviv 1–2 Beitar Jerusalem.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.72 / 3.70 / 2.25. După ce scoatem marja (aproximativ 8,2% pe piața asta), rămân 34% pentru Beitar Jerusalem, 25% pentru egal și 41% pentru Maccabi Tel Aviv. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.42 și sub 2.5 la 2.67, adică 65% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.39 și Nu la 2.77.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 1,80) și cele deduse din cote (1,60 – 1,77) și ajunge la 1,50 goluri estimate pentru Beitar Jerusalem și 1,78 pentru Maccabi Tel Aviv, adică 3,28 în total. Cu aceste valori, Beitar Jerusalem câștigă în 33% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Maccabi Tel Aviv câștigă în 44%. Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,0%.

Statistici-cheie
IndicatorBeitar JerusalemMaccabi Tel Aviv
Meciuri analizate55
V-E-Î4-0-14-1-0
Puncte / meci2,402,60
Goluri marcate (medie)10 (2,0)13 (2,6)
Goluri primite (medie)5 (1,0)4 (0,8)
% Peste 2.580%80%
% GG40%80%
Victorii H2H (8 meciuri)51
Goluri estimate (model)1,501,78
Șanse de victorie (model)33%44%

Goluri estimate

1,50 – 1,78 · total 3,28

1X2 model

33% · 23% · 44%

Peste 2.5 model

64% · cotă corectă 1.56

GG model

65% · cotă corectă 1.54

Distribuția golurilor
4%0
12%1
20%2
22%3
18%4
24%5+

Sub 2.5: 36% · Peste 2.5: 64% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Beitar Jeru. ↓ / Maccabi Tel. →012345
0 3,8 6,7 6,0 3,5 1,6 0,6
1 5,6 10,0 8,9 5,3 2,4 0,8
2 4,2 7,5 6,7 4,0 1,8 0,6
3 2,1 3,8 3,4 2,0 0,9 0,3
4 0,8 1,4 1,3 0,7 0,3 0,1
5 0,2 0,4 0,4 0,2 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Beitar Jerusalem, coloane = goluri Maccabi Tel Aviv.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Beitar Jerusalem 33%, egal 23%, Maccabi Tel Aviv 44%. Peste 2.5 goluri are 64% în model (cotă corectă 1.56), dar cota 1.42 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 65% în model (cotă corectă 1.54), dar cota 1.39 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.0
Goluri / meci
2.6
1.0
Primite / meci
0.8
80%
Victorii
80%
80%
Peste 2.5
80%
40%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Beitar Jerusalem – Maccabi Tel Aviv?

Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 20:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Beitar Jerusalem – Maccabi Tel Aviv?

Meciul face parte din Premier League (Israel). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Beitar Jerusalem – Maccabi Tel Aviv?

Cotele 1X2 sunt 2.72 / 3.70 / 2.25. Fără marjă, asta înseamnă 34% pentru Beitar Jerusalem, 25% egal și 41% pentru Maccabi Tel Aviv, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Beitar Jerusalem – Maccabi Tel Aviv?

Modelul nostru estimează 3,28 goluri (1,50 pentru Beitar Jerusalem, 1,78 pentru Maccabi Tel Aviv). Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Premier League