Sâmbătă17 octombrie
Live 22 Pune pont

UngariaUngaria · U19 National

B.Honved U19 – Budai SE U19

B.Honved U19
VÎVEV
11:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Budai SE U19
ÎVEV
11.20 X6.00 28.20
1X1.02 X23.45 121.06

Ultimele 5 / 4: B.Honved U19 marchează 2.2 și primește 0.4. Budai SE U19 1.3 / 1.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 74% · Egal 15% · Oaspete 11%

Goluri / meci

2.2 + 1.3

Peste 2.5

— · forma 40% / 25%

GG

—

Analiză B.Honved U19 – Budai SE U19

B.Honved U19 o primește pe Budai SE U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 11:00 (ora României), în U19 National (Ungaria). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

B.Honved U19 are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 2 goluri primite (2,2 marcate și 0,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Budai SE U19 are un bilanț de 2-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 4 meciuri, adică 1,75 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 4 goluri primite (1,3 marcate și 1,0 primite în medie). În 25% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 25% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,25 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.20 / 6.00 / 8.20. După ce scoatem marja (aproximativ 12,2% pe piața asta), rămân 74% pentru B.Honved U19, 15% pentru egal și 11% pentru Budai SE U19. Favorită e B.Honved U19.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,60 goluri estimate pentru B.Honved U19 și 0,83 pentru Budai SE U19, adică 2,43 în total. Cu aceste valori, B.Honved U19 câștigă în 56% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Budai SE U19 câștigă în 19%. Peste 2.5 goluri are 44%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 14,1%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 18 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorB.Honved U19Budai SE U19
Meciuri analizate54
V-E-Î3-1-12-1-1
Puncte / meci2,001,75
Goluri marcate (medie)11 (2,2)5 (1,3)
Goluri primite (medie)2 (0,4)4 (1,0)
% Peste 2.540%25%
% GG20%25%
Goluri estimate (model)1,600,83
Șanse de victorie (model)56%19%

Goluri estimate

1,60 – 0,83 · total 2,43

1X2 model

56% · 25% · 19%

Peste 2.5 model

44% · cotă corectă 2.27

GG model

45% · cotă corectă 2.22

Distribuția golurilor
9%0
21%1
26%2
21%3
13%4
10%5+

Sub 2.5: 56% · Peste 2.5: 44% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
B.Honved U19 ↓ / Budai SE U19 →012345
0 8,8 7,3 3,0 0,8 0,2 0,0
1 14,1 11,7 4,9 1,3 0,3 0,0
2 11,3 9,4 3,9 1,1 0,2 0,0
3 6,0 5,0 2,1 0,6 0,1 0,0
4 2,4 2,0 0,8 0,2 0,0 0,0
5 0,8 0,6 0,3 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri B.Honved U19, coloane = goluri Budai SE U19.

Factori de risc

  • Eșantion mic. Avem doar 5 / 4 meciuri recente pentru cele două echipe, așa că mediile de goluri se pot mișca mult de la un meci la altul.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 12,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie B.Honved U19 are 56% în model (cotă corectă 1.79), dar cota 1.20 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 56% în model (cotă corectă 1.79). Scorul cel mai probabil: 1–0 (14,1%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.2
Goluri / meci
1.3
0.4
Primite / meci
1.0
60%
Victorii
50%
40%
Peste 2.5
25%
20%
GG
25%

Întrebări frecvente

La ce oră începe B.Honved U19 – Budai SE U19?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 11:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă B.Honved U19 – Budai SE U19?

Meciul face parte din U19 National (Ungaria). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre B.Honved U19 – Budai SE U19?

Cotele 1X2 sunt 1.20 / 6.00 / 8.20. Fără marjă, asta înseamnă 74% pentru B.Honved U19, 15% egal și 11% pentru Budai SE U19, cu B.Honved U19 favorită la cota 1.20.

Câte goluri se așteaptă în B.Honved U19 – Budai SE U19?

Modelul nostru estimează 2,43 goluri (1,60 pentru B.Honved U19, 0,83 pentru Budai SE U19). Peste 2.5 goluri are 44%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor este 1–0.

Alte meciuri din U19 National
10.10
14:00
Vasas U19 – B.Honved U19 0–5