Atletico Tordesillas – CD Guadalajara
Ultimele 5 / 5: Atletico Tordesillas marchează 1.4 și primește 1.4. CD Guadalajara 2.0 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 27% · Egal 27% · Oaspete 46%
Goluri / meci
1.4 + 2.0
Peste 2.5
1.92 · forma 40% / 60%
GG
Da 1.77 · Nu 1.95
Analiză Atletico Tordesillas – CD Guadalajara
Atletico Tordesillas o primește pe CD Guadalajara duminică, 18 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Segunda Federacion (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Atletico Tordesillas are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 7 goluri primite (1,4 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. CD Guadalajara are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 7 goluri primite (2,0 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, CD Guadalajara stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.40 / 3.35 / 2.00. După ce scoatem marja (aproximativ 9,3% pe piața asta), rămân 27% pentru Atletico Tordesillas, 27% pentru egal și 46% pentru CD Guadalajara. Favorită e CD Guadalajara. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.92 și sub 2.5 la 1.80, adică 48% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.77 și Nu la 1.95.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 1,70) și cele deduse din cote (1,10 – 1,51) și ajunge la 1,25 goluri estimate pentru Atletico Tordesillas și 1,60 pentru CD Guadalajara, adică 2,85 în total. Cu aceste valori, Atletico Tordesillas câștigă în 30% din cazuri, egalul iese în 25%, iar CD Guadalajara câștigă în 45%. Peste 2.5 goluri are 54%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,6%.
| Indicator | Atletico Tordesillas | CD Guadalajara |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 2-2-1 |
| Puncte / meci | 1,00 | 1,60 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 10 (2,0) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 40% | 60% |
| % GG | 40% | 80% |
| Goluri estimate (model) | 1,25 | 1,60 |
| Șanse de victorie (model) | 30% | 45% |
Goluri estimate
1,25 – 1,60 · total 2,85
1X2 model
30% · 25% · 45%
Peste 2.5 model
54% · cotă corectă 1.85
GG model
57% · cotă corectă 1.75
Sub 2.5: 46% · Peste 2.5: 54% · total goluri în 90 de minute
| Atletico To. ↓ / CD Guadalaj. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,8 | 9,3 | 7,4 | 3,9 | 1,6 | 0,5 |
| 1 | 7,2 | 11,6 | 9,3 | 4,9 | 2,0 | 0,6 |
| 2 | 4,5 | 7,2 | 5,8 | 3,1 | 1,2 | 0,4 |
| 3 | 1,9 | 3,0 | 2,4 | 1,3 | 0,5 | 0,2 |
| 4 | 0,6 | 0,9 | 0,8 | 0,4 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Atletico Tordesillas, coloane = goluri CD Guadalajara.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 70% în model (cotă corectă 1.43), dar cota 1.26 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 78% în model (cotă corectă 1.28), iar cota 1.27 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Atletico Tordesillas – CD Guadalajara?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Atletico Tordesillas – CD Guadalajara?
Meciul face parte din Segunda Federacion (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Atletico Tordesillas – CD Guadalajara?
Cotele 1X2 sunt 3.40 / 3.35 / 2.00. Fără marjă, asta înseamnă 27% pentru Atletico Tordesillas, 27% egal și 46% pentru CD Guadalajara, cu CD Guadalajara favorită la cota 2.00.
Câte goluri se așteaptă în Atletico Tordesillas – CD Guadalajara?
Modelul nostru estimează 2,85 goluri (1,25 pentru Atletico Tordesillas, 1,60 pentru CD Guadalajara). Peste 2.5 goluri are 54%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor este 1–1.