Duminică18 octombrie
Live 149 Pune pont

SUASUA · MLS Next Pro

Atlanta United II - Chicago Fire II

Statistici și rezultat final · marți, 18 august

SUAMLS Next Pro · SUA Final
Atlanta United II
ÎÎEVÎ
Final2-1Pauză 2-0
Chicago Fire II
VÎVVÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Atlanta United II 44%Egal 27%Chicago Fire II 30%

Atlanta United II 2-1 Chicago Fire II: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Atlanta United II 2-1 Chicago Fire II (pauză 2-0). Înainte de start, modelul dădea 31% pentru victoria lui Atlanta United II, iar cotele fără marjă 44%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 3 goluri, față de 3,6 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 70%), iar GG a ieșit (69%). Scorul exact 2-1 avea 7,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 8 cornere (3-5) și 1 cartonașe galbene (1-0).

Atlanta United IIîn meciChicago Fire II
3
Cornere
5
1
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Atlanta United II vs Chicago Fire II

Atlanta United II marchează 1,4 goluri pe meci și primește 2,0. Chicago Fire II marchează 3,6 goluri pe meci și primește 2,0. La Chicago Fire II, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 4 întâlniri directe: Atlanta United II 3, egal 0, Chicago Fire II 1.

~3,6goluri estimate
70%peste 2,5 goluri
69%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Atlanta United IIultimele 5Chicago Fire II
0,80
Puncte / meci
1,80
1,4
Goluri marcate / meci
3,6
2,0
Goluri primite / meci
2,0
1
Victorii
3
60%
Peste 2,5 goluri
80%
60%
Ambele marchează
80%
3
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Atlanta United II și ultimele 5 Chicago Fire II, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Atlanta United II1-1-3

Î
Atlanta United II - New York Red Bulls II14.08.26 · MLS Next Pro
1-2
Î
Chattanooga FC - Atlanta United II09.08.26 · MLS Next Pro
1-0
E
Atlanta United II - Carolina Core31.07.26 · MLS Next Pro
3-3
V
Atlanta United II - New York City II26.07.26 · MLS Next Pro
3-2
Î
Huntsville City - Atlanta United II19.07.26 · MLS Next Pro
2-0

Chicago Fire II3-0-2

V
Chicago Fire II - Orlando City II15.08.26 · MLS Next Pro
2-0
Î
Chicago Fire II - Toronto FC II10.08.26 · MLS Next Pro
2-4
V
Chicago Fire II - Cincinnati II02.08.26 · MLS Next Pro
7-2
V
Carolina Core - Chicago Fire II26.07.26 · MLS Next Pro
1-5
Î
Crown Legacy - Chicago Fire II19.07.26 · MLS Next Pro
3-2

Întâlniri directe Atlanta United II - Chicago Fire II

Atlanta United II 3Egal 0Chicago Fire II 1
V
Atlanta United II - Chicago Fire II07.06.2026 · pauză 0-0
3-0
V
Chicago Fire II - Atlanta United II18.04.2026 · pauză 0-2
0-3
V
Chicago Fire II - Atlanta United II28.09.2025 · pauză 1-3
2-5
Î
Chicago Fire II - Atlanta United II28.04.2024 · pauză 1-0
2-0

V/E/Î din perspectiva Atlanta United II. 3 din 4 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Atlanta United II - Chicago Fire II

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Atlanta United II2.0544% fără marjă
X · Egal3.3527% fără marjă
2 · Chicago Fire II3.0030% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.28
X2 1.57
12 1.22

Goluri

Peste 1.5 1.22
Sub 2.5 1.90
Peste 2.5 1.78

Ambele marchează

GG Da 1.67
GG Nu 2.05

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.11
Pauză peste 1.5 4.40

Analiza de dinainte de meci

Atlanta United II - Chicago Fire II s-a jucat marți, 18 august, în MLS Next Pro (SUA). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Atlanta United II vine cu o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 7 goluri și a primit 10. În ultimele 5 meciuri, Chicago Fire II are trei victorii și două înfrângeri. Golaveraj: 18-10. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 4 întâlniri directe, Atlanta United II a câștigat de 3 ori, Chicago Fire II o dată. Au fost meciuri deschise, cu 3,8 goluri în medie. Ultima: Atlanta United II - Chicago Fire II 3-0, pe 7 iunie 2026.

Casele o dau favorită pe Atlanta United II, la 2.05, cu egalul la 3.35. Fără marja caselor, asta înseamnă 44% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.78, iar GG la 1.67.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,6 pentru Atlanta United II și 2,0 pentru Chicago Fire II. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 31% la victorie, față de 44%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă X2 merită privit: 69% în model, iar 1.57 plătește peste cota corectă de 1.45. Peste 2.5 goluri: 70% în model, cota corectă ar fi 1.43. Casele dau 1.78, mai mult. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 69%. Cota de 1.67 e peste cea corectă (1.45). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Atlanta United II - Chicago Fire II

Goluri estimate: 1,61 Atlanta United II și 2,01 Chicago Fire II, total 3,62. 1X2 în model: 31% · 22% · 47%. Peste 2,5: 70% (cotă corectă 1.43). GG: 69% (cotă corectă 1.45). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
10%1
17%2
21%3
19%4
30%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 30% · peste 2,5: 70% (verde).

Scoruri probabile

1-18,7%1-28,7%2-17,0%2-27,0%1-35,8%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Atlanta United II. Atlanta United II a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Chicago Fire II. Chicago Fire II a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,5 goluri, după cote 2,7. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Favorit fără formă. Atlanta United II e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 12,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-1
Pauză2-0
Cornere3-5
Cartonașe galbene1-0
Favorită la startAtlanta United II · 2.05
Goluri estimate~3,6
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Atlanta United II - Chicago Fire II?

S-a jucat marți, 18 august, ora 18:00 (ora României) și s-a terminat 2-1.

În ce competiție s-a jucat Atlanta United II - Chicago Fire II?

În MLS Next Pro (SUA).

Cine era favorită în Atlanta United II - Chicago Fire II?

Atlanta United II pleca favorită, la cota 2.05. Meciul s-a terminat 2-1.

Câte goluri s-au marcat în Atlanta United II - Chicago Fire II?

3 goluri, scor final 2-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,6.

Alte meciuri din MLS Next Pro

Toată liga →