Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

ArgentinaArgentina · Primera Nacional

Almagro - Gimnasia y Tiro

Statistici și rezultat final · miercuri, 5 august

ArgentinaPrimera Nacional · Argentina Final
Almagro
EVÎVV
Final0-2Pauză 0-1
Gimnasia y Tiro
VVEVE
Șanse înainte de meci, după cote
Almagro 34%Egal 34%Gimnasia y Tiro 32%

Almagro 0-2 Gimnasia y Tiro: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Almagro 0-2 Gimnasia y Tiro (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 36% pentru victoria lui Gimnasia y Tiro, iar cotele fără marjă 32%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 2 goluri, față de 2,0 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 67%), iar GG n-a ieșit (NG avea 60%). Scorul exact 0-2 avea 7,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 5 cornere (3-2) și 5 cartonașe galbene (1-4).

Almagroîn meciGimnasia y Tiro
3
Cornere
2
1
Cartonașe galbene
4

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Almagro vs Gimnasia y Tiro

Almagro marchează 1,4 goluri pe meci și primește 1,0. Gimnasia y Tiro marchează 1,2 goluri pe meci și primește 0,6. În directe, Almagro nu a câștigat niciuna dintre ultimele 5 întâlniri.

~2,0goluri estimate
33%peste 2,5 goluri
40%ambele marchează
0-1scorul cel mai probabil
Almagroultimele 5Gimnasia y Tiro
2,00
Puncte / meci
2,20
1,4
Goluri marcate / meci
1,2
1,0
Goluri primite / meci
0,6
3
Victorii
3
40%
Peste 2,5 goluri
40%
40%
Ambele marchează
60%
0
Victorii în directe
4

Ultimele 5 meciuri Almagro și ultimele 5 Gimnasia y Tiro, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Almagro3-1-1

E
Almagro - Ferrocarril Midland01.08.26 · Primera Nacional
1-1
V
CA Atlanta - Almagro28.07.26 · Primera Nacional
1-3
Î
San Martin Tucuman - Almagro13.07.26 · Primera Nacional
3-0
V
Almagro - Atletico Rafaela04.07.26 · Primera Nacional
1-0
V
Almagro - CA Atlanta20.06.26 · Primera Nacional
2-0

Gimnasia y Tiro3-2-0

V
CA Temperley - Gimnasia y Tiro02.08.26 · Primera Nacional
1-2
V
Gimnasia y Tiro - CD Maipu27.07.26 · Primera Nacional
1-0
E
Gimnasia y Tiro - Patronato Parana12.07.26 · Primera Nacional
1-1
V
Colegiales - Gimnasia y Tiro04.07.26 · Primera Nacional
1-2
E
CD Maipu - Gimnasia y Tiro21.06.26 · Primera Nacional
0-0

Întâlniri directe Almagro - Gimnasia y Tiro

Almagro 0Egal 1Gimnasia y Tiro 4
Î
Gimnasia y Tiro - Almagro28.02.2026 · pauză 1-0
2-0
Î
Gimnasia y Tiro - Almagro29.06.2025 · pauză 1-0
1-0
Î
Almagro - Gimnasia y Tiro22.02.2025 · pauză 0-0
0-1
Î
Almagro - Gimnasia y Tiro19.10.2024 · pauză 0-1
0-3
E
Gimnasia y Tiro - Almagro02.06.2024 · pauză 0-1
1-1

V/E/Î din perspectiva Almagro. 1 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Almagro - Gimnasia y Tiro

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Almagro2.7734% fără marjă
X · Egal2.7234% fără marjă
2 · Gimnasia y Tiro2.9232% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.39
X2 1.39
12 1.42

Goluri

Peste 1.5 1.64
Sub 2.5 1.34
Peste 2.5 3.00

Ambele marchează

GG Da 2.35
GG Nu 1.53

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.20
Pauză peste 1.5 4.10

Cornere

Sub 9.5 1.80
Peste 9.5 1.90

Analiza de dinainte de meci

Almagro - Gimnasia y Tiro s-a jucat miercuri, 5 august, în Primera Nacional (Argentina). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Almagro vine cu trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 7 goluri și a primit 5. În ultimele 5 meciuri, Gimnasia y Tiro n-a pierdut niciunul (trei victorii și două egaluri). Golaveraj: 6-3.

În ultimele 5 întâlniri directe, Almagro a câștigat niciodată, Gimnasia y Tiro de 4 ori, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 1,8 goluri în medie. Ultima: Gimnasia y Tiro - Almagro 2-0, pe 28 februarie 2026.

La case, diferența e mică: Almagro are cota 2.77, Gimnasia y Tiro 2.92. La goluri, peste 2.5 e cotat la 3.00, iar GG la 2.35.

Modelul nostru estimează un meci cu puține goluri: 1,0 pentru Almagro și 1,0 pentru Gimnasia y Tiro. Scorul cel mai probabil e 0-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Almagro are 33%, Gimnasia y Tiro 36%. Sub 2.5 goluri are 67% în model, dar la 1.34 plătește sub cota corectă de 1.49. Nu marchează ambele (NG): 60% în model, cota corectă ar fi 1.67. La 1.53, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 0-1.

Probabilități Almagro - Gimnasia y Tiro

Goluri estimate: 0,99 Almagro și 1,03 Gimnasia y Tiro, total 2,02. 1X2 în model: 33% · 31% · 36%. Peste 2,5: 33% (cotă corectă 3.03). GG: 40% (cotă corectă 2.50). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

13%0
27%1
27%2
18%3
9%4
6%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 67% · peste 2,5: 33% (verde).

Scoruri probabile

0-113,7%1-113,5%0-013,3%1-013,1%0-27,0%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 7,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 31%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-2
Pauză0-1
Cornere3-2
Cartonașe galbene1-4
Goluri estimate~2,0
Scor probabil0-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Almagro - Gimnasia y Tiro?

S-a jucat miercuri, 5 august, ora 21:00 (ora României) și s-a terminat 0-2.

În ce competiție s-a jucat Almagro - Gimnasia y Tiro?

În Primera Nacional (Argentina).

Cine era favorită în Almagro - Gimnasia y Tiro?

Niciuna clar: cotele erau 2.77 la gazde și 2.92 la oaspeți. Meciul s-a terminat 0-2.

Câte goluri s-au marcat în Almagro - Gimnasia y Tiro?

2 goluri, scor final 0-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,0.

Alte meciuri din Primera Nacional

Toată liga →