Al Wasl U23 – Bani Yas U23
Ultimele 5 / 5: Al Wasl U23 marchează 1.2 și primește 1.4. Bani Yas U23 1.2 / 2.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 50% · Egal 25% · Oaspete 25%
Goluri / meci
1.2 + 1.2
Peste 2.5
— · forma 20% / 80%
GG
—
Analiză Al Wasl U23 – Bani Yas U23
Al Wasl U23 o primește pe Bani Yas U23 sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:05 (ora României), în Pro League U23 (EAU). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Al Wasl U23 are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 7 goluri primite (1,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Bani Yas U23 are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 14 goluri primite (1,2 marcate și 2,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Al Wasl U23 stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Al Wasl U23 a câștigat 2, Bani Yas U23 a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 4. Ultima întâlnire, pe 14.02.2026, s-a terminat Al Wasl U23 1–1 Bani Yas U23.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.78 / 3.65 / 3.60. După ce scoatem marja (aproximativ 11,4% pe piața asta), rămân 50% pentru Al Wasl U23, 25% pentru egal și 25% pentru Bani Yas U23. Favorită e Al Wasl U23.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,00 goluri estimate pentru Al Wasl U23 și 1,30 pentru Bani Yas U23, adică 3,30 în total. Cu aceste valori, Al Wasl U23 câștigă în 54% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Bani Yas U23 câștigă în 25%. Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,6%.
| Indicator | Al Wasl U23 | Bani Yas U23 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 0-0-5 |
| Puncte / meci | 1,00 | 0,00 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 14 (2,8) |
| % Peste 2.5 | 20% | 80% |
| % GG | 40% | 80% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 2 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 2,00 | 1,30 |
| Șanse de victorie (model) | 54% | 25% |
Goluri estimate
2,00 – 1,30 · total 3,30
1X2 model
54% · 21% · 25%
Peste 2.5 model
64% · cotă corectă 1.56
GG model
63% · cotă corectă 1.59
Sub 2.5: 36% · Peste 2.5: 64% · total goluri în 90 de minute
| Al Wasl U23 ↓ / Bani Yas U23 → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,7 | 4,8 | 3,1 | 1,4 | 0,4 | 0,1 |
| 1 | 7,4 | 9,6 | 6,2 | 2,7 | 0,9 | 0,2 |
| 2 | 7,4 | 9,6 | 6,2 | 2,7 | 0,9 | 0,2 |
| 3 | 4,9 | 6,4 | 4,2 | 1,8 | 0,6 | 0,2 |
| 4 | 2,5 | 3,2 | 2,1 | 0,9 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 1,0 | 1,3 | 0,8 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Al Wasl U23, coloane = goluri Bani Yas U23.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Bani Yas U23. Bani Yas U23 primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. Al Wasl U23 e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 2,3 goluri, față de 3,30 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Al Wasl U23 are 54% în model (cotă corectă 1.85), iar cota 1.78 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 64% în model (cotă corectă 1.56). Ambele marchează (GG) are 63% în model (cotă corectă 1.59). Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 14.02.26 | Al Wasl U23 – Bani Yas U23 | — | 1–1 |
| 18.08.25 | Bani Yas U23 – Al Wasl U23 | — | 2–0 |
| 21.05.25 | Bani Yas U23 – Al Wasl U23 | — | 0–2 |
| 12.01.25 | Al Wasl U23 – Bani Yas U23 | — | 2–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Al Wasl U23 – Bani Yas U23?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:05, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Al Wasl U23 – Bani Yas U23?
Meciul face parte din Pro League U23 (EAU). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Al Wasl U23 – Bani Yas U23?
Cotele 1X2 sunt 1.78 / 3.65 / 3.60. Fără marjă, asta înseamnă 50% pentru Al Wasl U23, 25% egal și 25% pentru Bani Yas U23, cu Al Wasl U23 favorită la cota 1.78.
Câte goluri se așteaptă în Al Wasl U23 – Bani Yas U23?
Modelul nostru estimează 3,30 goluri (2,00 pentru Al Wasl U23, 1,30 pentru Bani Yas U23). Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor este 1–1.