Al Sadd Doha – Al Duhail
Ultimele 5 / 5: Al Sadd Doha marchează 2.4 și primește 2.4. Al Duhail 2.6 / 0.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 49% · Egal 24% · Oaspete 27%
Goluri / meci
2.4 + 2.6
Peste 2.5
1.42 · forma 80% / 60%
GG
Da 1.41 · Nu 2.67
Analiză Al Sadd Doha – Al Duhail
Al Sadd Doha o primește pe Al Duhail duminică, 18 octombrie, ora 17:30 (ora României), în Stars League (Qatar). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Al Sadd Doha are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 12 goluri primite (2,4 marcate și 2,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Al Duhail are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 2 goluri primite (2,6 marcate și 0,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Al Duhail stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.
În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Al Sadd Doha a câștigat 4, Al Duhail a câștigat 2, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 5 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 5 din 8. Ultima întâlnire, pe 05.05.2026, s-a terminat Al Sadd Doha 4–1 Al Duhail.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.90 / 3.85 / 3.40. După ce scoatem marja (aproximativ 8,0% pe piața asta), rămân 49% pentru Al Sadd Doha, 24% pentru egal și 27% pentru Al Duhail. Favorită e Al Sadd Doha. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.42 și sub 2.5 la 2.67, adică 65% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.41 și Nu la 2.67.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 2,50) și cele deduse din cote (1,94 – 1,42) și ajunge la 1,67 goluri estimate pentru Al Sadd Doha și 1,96 pentru Al Duhail, adică 3,63 în total. Cu aceste valori, Al Sadd Doha câștigă în 33% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Al Duhail câștigă în 45%. Peste 2.5 goluri are 70%, GG are 70%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 8,7%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 16 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Al Sadd Doha | Al Duhail |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-0-3 | 4-1-0 |
| Puncte / meci | 1,20 | 2,60 |
| Goluri marcate (medie) | 12 (2,4) | 13 (2,6) |
| Goluri primite (medie) | 12 (2,4) | 2 (0,4) |
| % Peste 2.5 | 80% | 60% |
| % GG | 60% | 40% |
| Victorii H2H (8 meciuri) | 4 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,67 | 1,96 |
| Șanse de victorie (model) | 33% | 45% |
Goluri estimate
1,67 – 1,96 · total 3,63
1X2 model
33% · 22% · 45%
Peste 2.5 model
70% · cotă corectă 1.43
GG model
70% · cotă corectă 1.43
Sub 2.5: 30% · Peste 2.5: 70% · total goluri în 90 de minute
| Al Sadd Doha ↓ / Al Duhail → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,7 | 5,2 | 5,1 | 3,3 | 1,6 | 0,6 |
| 1 | 4,4 | 8,7 | 8,5 | 5,6 | 2,7 | 1,1 |
| 2 | 3,7 | 7,2 | 7,1 | 4,6 | 2,3 | 0,9 |
| 3 | 2,1 | 4,0 | 4,0 | 2,6 | 1,3 | 0,5 |
| 4 | 0,9 | 1,7 | 1,7 | 1,1 | 0,5 | 0,2 |
| 5 | 0,3 | 0,6 | 0,6 | 0,4 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Al Sadd Doha, coloane = goluri Al Duhail.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Al Sadd Doha. Al Sadd Doha primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,90 goluri, cotele doar 3,36. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Al Sadd Doha 33%, egal 22%, Al Duhail 45%. Peste 2.5 goluri are 70% în model (cotă corectă 1.43), iar cota 1.42 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 70% în model (cotă corectă 1.43), iar cota 1.41 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (8,7%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 05.05.26 | Al Sadd Doha – Al Duhail | 2–0 | 4–1 |
| 26.02.26 | Al Duhail – Al Sadd Doha | 0–0 | 1–3 |
| 25.09.25 | Al Sadd Doha – Al Duhail | 0–0 | 0–0 |
| 10.05.25 | Al Sadd Doha – Al Duhail | 0–0 | 2–2 |
| 22.02.25 | Al Sadd Doha – Al Duhail | 0–0 | 2–0 |
| 21.09.24 | Al Duhail – Al Sadd Doha | 4–1 | 5–1 |
| 18.05.24 | Al Duhail – Al Sadd Doha | 0–0 | 0–1 |
| 05.04.24 | Al Duhail – Al Sadd Doha | 1–1 | 3–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Al Sadd Doha – Al Duhail?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 17:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Al Sadd Doha – Al Duhail?
Meciul face parte din Stars League (Qatar). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Al Sadd Doha – Al Duhail?
Cotele 1X2 sunt 1.90 / 3.85 / 3.40. Fără marjă, asta înseamnă 49% pentru Al Sadd Doha, 24% egal și 27% pentru Al Duhail, cu Al Sadd Doha favorită la cota 1.90.
Câte goluri se așteaptă în Al Sadd Doha – Al Duhail?
Modelul nostru estimează 3,63 goluri (1,67 pentru Al Sadd Doha, 1,96 pentru Al Duhail). Peste 2.5 goluri are 70%, GG are 70%, iar cel mai probabil scor este 1–1.