Al Hilal – Al Hazem
Ultimele 5 / 5: Al Hilal marchează 2.6 și primește 1.0. Al Hazem 1.0 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 87% · Egal 9% · Oaspete 5%
Goluri / meci
2.6 + 1.0
Peste 2.5
1.29 · forma 60% / 40%
GG
Da 2.25 · Nu 1.60
Analiză Al Hilal – Al Hazem
Al Hilal o primește pe Al Hazem luni, 19 octombrie, ora 21:00 (ora României), în Pro League (Arabia Saudita). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Al Hilal are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 5 goluri primite (2,6 marcate și 1,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Al Hazem are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 7 goluri primite (1,0 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Al Hilal stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Al Hilal a câștigat 3, Al Hazem a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 3. Ultima întâlnire, pe 02.05.2026, s-a terminat Al Hazem 0–3 Al Hilal.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.09 / 11.00 / 21.00. După ce scoatem marja (aproximativ 5,6% pe piața asta), rămân 87% pentru Al Hilal, 9% pentru egal și 5% pentru Al Hazem. Favorită e Al Hilal. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.29 și sub 2.5 la 3.60, adică 74% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.25 și Nu la 1.60.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,00 – 1,00) și cele deduse din cote (3,21 – 0,62) și ajunge la 2,60 goluri estimate pentru Al Hilal și 0,81 pentru Al Hazem, adică 3,41 în total. Cu aceste valori, Al Hilal câștigă în 76% din cazuri, egalul iese în 15%, iar Al Hazem câștigă în 9%. Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 51%, iar cel mai probabil scor exact este 2–0, cu 11,2%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 11 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Al Hilal | Al Hazem |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-0-1 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 2,40 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 13 (2,6) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 60% | 40% |
| % GG | 40% | 60% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 3 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 2,60 | 0,81 |
| Șanse de victorie (model) | 76% | 9% |
Goluri estimate
2,60 – 0,81 · total 3,41
1X2 model
76% · 15% · 9%
Peste 2.5 model
67% · cotă corectă 1.49
GG model
51% · cotă corectă 1.96
Sub 2.5: 33% · Peste 2.5: 67% · total goluri în 90 de minute
| Al Hilal ↓ / Al Hazem → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,3 | 2,7 | 1,1 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 1 | 8,6 | 7,0 | 2,8 | 0,8 | 0,2 | 0,0 |
| 2 | 11,2 | 9,0 | 3,7 | 1,0 | 0,2 | 0,0 |
| 3 | 9,7 | 7,8 | 3,2 | 0,9 | 0,2 | 0,0 |
| 4 | 6,3 | 5,1 | 2,1 | 0,6 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 3,3 | 2,6 | 1,1 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Al Hilal, coloane = goluri Al Hazem.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,00 goluri, cotele doar 3,83. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Al Hilal are 76% în model (cotă corectă 1.32), dar cota 1.09 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 67% în model (cotă corectă 1.49), dar cota 1.29 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 2–0 (11,2%).
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 02.05.26 | Al Hazem – Al Hilal | 0–1 | 0–3 |
| 08.01.26 | Al Hilal – Al Hazem | 1–0 | 3–0 |
| 11.05.24 | Al Hilal – Al Hazem | 4–1 | 4–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Al Hilal – Al Hazem?
Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 21:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Al Hilal – Al Hazem?
Meciul face parte din Pro League (Arabia Saudita). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Al Hilal – Al Hazem?
Cotele 1X2 sunt 1.09 / 11.00 / 21.00. Fără marjă, asta înseamnă 87% pentru Al Hilal, 9% egal și 5% pentru Al Hazem, cu Al Hilal favorită la cota 1.09.
Câte goluri se așteaptă în Al Hilal – Al Hazem?
Modelul nostru estimează 3,41 goluri (2,60 pentru Al Hilal, 0,81 pentru Al Hazem). Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 51%, iar cel mai probabil scor este 2–0.