Al Ain FC U23 – Shabab Al Ahli Dubai U23
Ultimele 5 / 5: Al Ain FC U23 marchează 2.6 și primește 0.4. Shabab Al Ahli Dubai U23 1.8 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 60% · Egal 21% · Oaspete 20%
Goluri / meci
2.6 + 1.8
Peste 2.5
1.45 · forma 60% / 60%
GG
Da 1.58 · Nu 2.25
Analiză Al Ain FC U23 – Shabab Al Ahli Dubai U23
Al Ain FC U23 o primește pe Shabab Al Ahli Dubai U23 duminică, 18 octombrie, ora 16:05 (ora României), în Pro League U23 (EAU). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Al Ain FC U23 are un bilanț de 5-0-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 3,00 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 2 goluri primite (2,6 marcate și 0,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Shabab Al Ahli Dubai U23 are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 7 goluri primite (1,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Al Ain FC U23 stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Al Ain FC U23 a câștigat 2, Shabab Al Ahli Dubai U23 a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 4. Ultima întâlnire, pe 11.04.2026, s-a terminat Shabab Al Ahli Dubai U23 0–3 Al Ain FC U23.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.51 / 4.30 / 4.60. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 60% pentru Al Ain FC U23, 21% pentru egal și 20% pentru Shabab Al Ahli Dubai U23. Favorită e Al Ain FC U23. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.45 și sub 2.5 la 2.47, adică 63% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.58 și Nu la 2.25.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,00 – 1,10) și cele deduse din cote (2,11 – 1,14) și ajunge la 2,06 goluri estimate pentru Al Ain FC U23 și 1,12 pentru Shabab Al Ahli Dubai U23, adică 3,18 în total. Cu aceste valori, Al Ain FC U23 câștigă în 59% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Shabab Al Ahli Dubai U23 câștigă în 20%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,9%.
| Indicator | Al Ain FC U23 | Shabab Al Ahli Dubai U23 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 5-0-0 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 3,00 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 13 (2,6) | 9 (1,8) |
| Goluri primite (medie) | 2 (0,4) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 40% | 60% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 2 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 2,06 | 1,12 |
| Șanse de victorie (model) | 59% | 20% |
Goluri estimate
2,06 – 1,12 · total 3,18
1X2 model
59% · 21% · 20%
Peste 2.5 model
62% · cotă corectă 1.61
GG model
59% · cotă corectă 1.69
Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute
| Al Ain FC U. ↓ / Shabab Al A. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,2 | 4,7 | 2,6 | 1,0 | 0,3 | 0,1 |
| 1 | 8,6 | 9,6 | 5,4 | 2,0 | 0,6 | 0,1 |
| 2 | 8,8 | 9,9 | 5,5 | 2,1 | 0,6 | 0,1 |
| 3 | 6,1 | 6,8 | 3,8 | 1,4 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 3,1 | 3,5 | 2,0 | 0,7 | 0,2 | 0,0 |
| 5 | 1,3 | 1,4 | 0,8 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Al Ain FC U23, coloane = goluri Shabab Al Ahli Dubai U23.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Al Ain FC U23 are 59% în model (cotă corectă 1.69), dar cota 1.51 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61), dar cota 1.45 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 59% în model (cotă corectă 1.69), dar cota 1.58 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 11.04.26 | Shabab Al Ahli Dubai U23 – Al Ain FC U23 | — | 0–3 |
| 26.09.25 | Al Ain FC U23 – Shabab Al Ahli Dubai U23 | — | 0–2 |
| 08.04.25 | Al Ain FC U23 – Shabab Al Ahli Dubai U23 | 0–0 | 0–0 |
| 02.11.24 | Shabab Al Ahli Dubai U23 – Al Ain FC U23 | — | 1–3 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Al Ain FC U23 – Shabab Al Ahli Dubai U23?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 16:05, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Al Ain FC U23 – Shabab Al Ahli Dubai U23?
Meciul face parte din Pro League U23 (EAU). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Al Ain FC U23 – Shabab Al Ahli Dubai U23?
Cotele 1X2 sunt 1.51 / 4.30 / 4.60. Fără marjă, asta înseamnă 60% pentru Al Ain FC U23, 21% egal și 20% pentru Shabab Al Ahli Dubai U23, cu Al Ain FC U23 favorită la cota 1.51.
Câte goluri se așteaptă în Al Ain FC U23 – Shabab Al Ahli Dubai U23?
Modelul nostru estimează 3,18 goluri (2,06 pentru Al Ain FC U23, 1,12 pentru Shabab Al Ahli Dubai U23). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor este 2–1.