Duminică18 octombrie
Live 59 Pune pont

FinlandaFinlanda · Kakkonen

AIFK Turku - HJS Akatemia

Statistici și rezultat final · vineri, 31 iulie

FinlandaKakkonen · Finlanda Final
AIFK Turku
VVEVÎ
Final0-1Pauză 0-0
HJS Akatemia
VVEÎV
Șanse înainte de meci, după cote
AIFK Turku 40%Egal 41%HJS Akatemia 20%

AIFK Turku 0-1 HJS Akatemia: statisticile meciului

Meciul s-a terminat AIFK Turku 0-1 HJS Akatemia (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 28% pentru victoria lui HJS Akatemia, iar cotele fără marjă 20%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-a marcat 1 gol, față de 2,4 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 58%), iar GG n-a ieșit (NG avea 53%). Scorul exact 0-1 avea 9,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 7 cornere (5-2) și 2 cartonașe galbene (1-1).

AIFK Turkuîn meciHJS Akatemia
5
Cornere
2
1
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici AIFK Turku vs HJS Akatemia

AIFK Turku marchează 2,0 goluri pe meci și primește 0,8. HJS Akatemia marchează 2,2 goluri pe meci și primește 1,6. La HJS Akatemia, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~2,4goluri estimate
42%peste 2,5 goluri
47%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
AIFK Turkuultimele 5HJS Akatemia
2,00
Puncte / meci
2,00
2,0
Goluri marcate / meci
2,2
0,8
Goluri primite / meci
1,6
3
Victorii
3
40%
Peste 2,5 goluri
80%
60%
Ambele marchează
60%
0
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri AIFK Turku și ultimele 5 HJS Akatemia, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

AIFK Turku3-1-1

V
NJS - AIFK Turku24.07.26 · Kakkonen
1-2
V
Grankulla IFK - AIFK Turku17.07.26 · Kakkonen
0-1
E
AIFK Turku - Tamp.Ilves 210.07.26 · Kakkonen
1-1
V
EBK - AIFK Turku02.07.26 · Kakkonen
1-6
Î
AIFK Turku - FC Honka26.06.26 · Kakkonen
0-1

HJS Akatemia3-1-1

V
HJS Akatemia - EBK24.07.26 · Kakkonen
5-3
V
HJS Akatemia - MuSa18.07.26 · Kakkonen
2-1
E
FC Honka - HJS Akatemia13.07.26 · Kakkonen
1-1
Î
Pallo-Iirot Rauma - HJS Akatemia04.07.26 · Kakkonen
3-0
V
HJS Akatemia - NJS27.06.26 · Kakkonen
3-0

Întâlniri directe AIFK Turku - HJS Akatemia

AIFK Turku 0Egal 1HJS Akatemia 0
E
HJS Akatemia - AIFK Turku23.05.2026 · pauză 1-1
1-1

V/E/Î din perspectiva AIFK Turku. 0 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi AIFK Turku - HJS Akatemia

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · AIFK Turku2.2540% fără marjă
X · Egal2.2041% fără marjă
2 · HJS Akatemia4.5020% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.12
X2 1.47
12 1.50

Goluri

Peste 1.5 2.45
Sub 2.5 1.07
Peste 2.5 5.25

Ambele marchează

GG Da 4.10
GG Nu 1.18

Analiza de dinainte de meci

AIFK Turku - HJS Akatemia s-a jucat vineri, 31 iulie, în Kakkonen (Finlanda). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, AIFK Turku are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 10-4. HJS Akatemia vine cu trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 11 goluri și a primit 8. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: HJS Akatemia - AIFK Turku 1-1, pe 23 mai 2026.

AIFK Turku pleacă favorită, la cota 2.25. Egalul e la 2.20, iar HJS Akatemia la 4.50. Fără marja caselor, asta înseamnă 40% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 5.25, iar GG la 4.10.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 2 goluri: 1,3 pentru AIFK Turku și 1,0 pentru HJS Akatemia. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru șansă dublă 1X, modelul calculează 72%. Cota de 1.12 e sub cea corectă (1.39) și nu merită. Sub 2.5 goluri are 58% în model, dar la 1.07 plătește sub cota corectă de 1.72. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități AIFK Turku - HJS Akatemia

Goluri estimate: 1,34 AIFK Turku și 1,02 HJS Akatemia, total 2,36. 1X2 în model: 44% · 28% · 28%. Peste 2,5: 42% (cotă corectă 2.38). GG: 47% (cotă corectă 2.13). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

10%0
22%1
26%2
21%3
12%4
9%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 58% · peste 2,5: 42% (verde).

Scoruri probabile

1-112,9%1-012,7%0-19,6%0-09,4%2-18,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: HJS Akatemia. HJS Akatemia a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,3 goluri, după cote 1,4. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 12,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 28%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-1
Pauză0-0
Cornere5-2
Cartonașe galbene1-1
Goluri estimate~2,4
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat AIFK Turku - HJS Akatemia?

S-a jucat vineri, 31 iulie, ora 18:30 (ora României) și s-a terminat 0-1.

În ce competiție s-a jucat AIFK Turku - HJS Akatemia?

În Kakkonen (Finlanda).

Unde s-a jucat AIFK Turku - HJS Akatemia?

Pe Urheilupuiston Ylakentta, în Turku (Åbo), vineri, 31 iulie, ora 18:30 (ora României).

Cine era favorită în AIFK Turku - HJS Akatemia?

AIFK Turku pleca favorită, la cota 2.25. Meciul s-a terminat 0-1.

Câte goluri s-au marcat în AIFK Turku - HJS Akatemia?

Un gol, scor final 0-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,4.

Alte meciuri din Kakkonen

Toată liga →