Joi22 octombrie
Live 1 Pune pont

Analize din joi, 20 august

Analizele meciurilor mari din ziua asta, scrise înainte de start, și rezultatul final. Analiza completă rămâne pe pagina fiecărui meci.

Spania · LaLiga, 22:00, final 1-1

Alaves, neînvinsă în ultimele 5 meciuri, merge la Rayo Vallecano

Înainte de start: Rayo Vallecano are o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri, iar Alaves trei victorii și două egaluri.

Rayo Vallecano 39%egal 31%Alaves 30% Analiza și rezultatul
1-1
1-0 International cluburi · Europa League, 21:00, final 1-0

Sint-Truiden, ușor favorită cu Omonia Nicosia, la 1.92

Sint-Truiden are o victorie, două egaluri și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri, iar Omonia Nicosia trei victorii, un egal și o înfrângere.

Sint-Truiden 49%egal 28%Omonia Nicosia 22%
1-1 International cluburi · Europa League, 20:00, final 1-1

Universitatea Craiova pleacă favorită cu Ararat Armenia, la 1.34

Universitatea Craiova are două victorii, două egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri, iar Ararat Armenia trei victorii și două înfrângeri.

Universitatea Craiova 71%egal 18%Ararat Armenia 11%
3-0 International cluburi · Europa League, 21:00, final 3-0

Crvena Zvezda, ușor favorită cu Viktoria Plzen, la 1.65

Crvena Zvezda are trei victorii și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri, iar Viktoria Plzen două victorii, două egaluri și o înfrângere.

Crvena Zvezda 58%egal 22%Viktoria Plzen 20%
3-0 International cluburi · Europa League, 21:00, final 3-0

CSKA Sofia FC, patru victorii în ultimele cinci, merge la OFI Crete

OFI Crete are o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri, iar CSKA Sofia FC patru victorii și o înfrângere.

OFI Crete 33%egal 31%CSKA Sofia FC 36%
0-3 International cluburi · Europa League, 18:00, final 0-3

Anderlecht, patru victorii în ultimele cinci, merge la Kairat Almaty

Kairat Almaty are trei victorii și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri, iar Anderlecht patru victorii și o înfrângere.

Kairat Almaty 28%egal 30%Anderlecht 42%
7-0 International cluburi · Europa League, 20:00, final 7-0

Lech Poznan, patru victorii în ultimele cinci, o primește pe Thun

Lech Poznan are patru victorii și o înfrângere în ultimele 5 meciuri, iar Thun două victorii și trei înfrângeri.

Lech Poznan 65%egal 20%Thun 15%
4-0 International cluburi · Europa League, 19:00, final 4-0

Jagiellonia Bialystok pleacă favorită cu Iberia 1999, la 1.31

Jagiellonia Bialystok are trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri, iar Iberia 1999 o victorie, trei egaluri și o înfrângere.

Jagiellonia Bialystok 72%egal 18%Iberia 1999 10%
3-1 International cluburi · Europa League, 22:00, final 3-1

Benfica pleacă favorită cu AGF Aarhus, la 1.12

Benfica are trei victorii și două egaluri în ultimele 5 meciuri, iar AGF Aarhus două victorii, un egal și două înfrângeri.

Benfica 85%egal 10%AGF Aarhus 5%
3-0 International cluburi · Europa League, 20:00, final 3-0

Besiktas, cinci victorii din cinci, o primește pe Kauno Zalgiris

Besiktas are cinci victorii în ultimele 5 meciuri, iar Kauno Zalgiris două victorii, un egal și două înfrângeri.

Besiktas 88%egal 9%Kauno Zalgiris 3%
0-1 International cluburi · Europa League, 20:00, final 0-1

Trabzonspor, ușor favorită cu Ferencvaros, la 1.69

Trabzonspor are o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri, iar Ferencvaros două victorii, două egaluri și o înfrângere.

Trabzonspor 56%egal 24%Ferencvaros 20%
0-0 International cluburi · Europa League, 20:00, final 0-0

Lillestrom, ușor favorită cu Egnatia Rrogozhine, la 2.05

Egnatia Rrogozhine are două victorii, două egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri, iar Lillestrom o victorie, un egal și trei înfrângeri.

Egnatia Rrogozhine 26%egal 27%Lillestrom 46%

Cum citești o analiză

Fiecare analiză pornește de la cotele de dinainte de start. Bara arată șansele pe care le dau casele de pariuri, după ce scădem marja. Forma vine din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile.

Pe pagina meciului găsești restul: statisticile, directele, probabilitățile modelului și ce nu știe modelul (absențe, rotații, vreme). Metodologia explică cum se calculează.