Analize din joi, 20 august
Analizele meciurilor mari din ziua asta, scrise înainte de start, și rezultatul final. Analiza completă rămâne pe pagina fiecărui meci.
Alaves, neînvinsă în ultimele 5 meciuri, merge la Rayo Vallecano
Înainte de start: Rayo Vallecano are o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri, iar Alaves trei victorii și două egaluri.
Rayo Vallecano 39%egal 31%Alaves 30% Analiza și rezultatul 1-1Sint-Truiden, ușor favorită cu Omonia Nicosia, la 1.92
Sint-Truiden are o victorie, două egaluri și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri, iar Omonia Nicosia trei victorii, un egal și o înfrângere.
Sint-Truiden 49%egal 28%Omonia Nicosia 22% 1-1 International cluburi · Europa League, 20:00, final 1-1Universitatea Craiova pleacă favorită cu Ararat Armenia, la 1.34
Universitatea Craiova are două victorii, două egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri, iar Ararat Armenia trei victorii și două înfrângeri.
Universitatea Craiova 71%egal 18%Ararat Armenia 11% 3-0 International cluburi · Europa League, 21:00, final 3-0Crvena Zvezda, ușor favorită cu Viktoria Plzen, la 1.65
Crvena Zvezda are trei victorii și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri, iar Viktoria Plzen două victorii, două egaluri și o înfrângere.
Crvena Zvezda 58%egal 22%Viktoria Plzen 20% 3-0 International cluburi · Europa League, 21:00, final 3-0CSKA Sofia FC, patru victorii în ultimele cinci, merge la OFI Crete
OFI Crete are o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri, iar CSKA Sofia FC patru victorii și o înfrângere.
OFI Crete 33%egal 31%CSKA Sofia FC 36% 0-3 International cluburi · Europa League, 18:00, final 0-3Anderlecht, patru victorii în ultimele cinci, merge la Kairat Almaty
Kairat Almaty are trei victorii și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri, iar Anderlecht patru victorii și o înfrângere.
Kairat Almaty 28%egal 30%Anderlecht 42% 7-0 International cluburi · Europa League, 20:00, final 7-0Lech Poznan, patru victorii în ultimele cinci, o primește pe Thun
Lech Poznan are patru victorii și o înfrângere în ultimele 5 meciuri, iar Thun două victorii și trei înfrângeri.
Lech Poznan 65%egal 20%Thun 15% 4-0 International cluburi · Europa League, 19:00, final 4-0Jagiellonia Bialystok pleacă favorită cu Iberia 1999, la 1.31
Jagiellonia Bialystok are trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri, iar Iberia 1999 o victorie, trei egaluri și o înfrângere.
Jagiellonia Bialystok 72%egal 18%Iberia 1999 10% 3-1 International cluburi · Europa League, 22:00, final 3-1Benfica pleacă favorită cu AGF Aarhus, la 1.12
Benfica are trei victorii și două egaluri în ultimele 5 meciuri, iar AGF Aarhus două victorii, un egal și două înfrângeri.
Benfica 85%egal 10%AGF Aarhus 5% 3-0 International cluburi · Europa League, 20:00, final 3-0Besiktas, cinci victorii din cinci, o primește pe Kauno Zalgiris
Besiktas are cinci victorii în ultimele 5 meciuri, iar Kauno Zalgiris două victorii, un egal și două înfrângeri.
Besiktas 88%egal 9%Kauno Zalgiris 3% 0-1 International cluburi · Europa League, 20:00, final 0-1Trabzonspor, ușor favorită cu Ferencvaros, la 1.69
Trabzonspor are o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri, iar Ferencvaros două victorii, două egaluri și o înfrângere.
Trabzonspor 56%egal 24%Ferencvaros 20% 0-0 International cluburi · Europa League, 20:00, final 0-0Lillestrom, ușor favorită cu Egnatia Rrogozhine, la 2.05
Egnatia Rrogozhine are două victorii, două egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri, iar Lillestrom o victorie, un egal și trei înfrângeri.
Egnatia Rrogozhine 26%egal 27%Lillestrom 46%Cum citești o analiză
Fiecare analiză pornește de la cotele de dinainte de start. Bara arată șansele pe care le dau casele de pariuri, după ce scădem marja. Forma vine din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile.
Pe pagina meciului găsești restul: statisticile, directele, probabilitățile modelului și ce nu știe modelul (absențe, rotații, vreme). Metodologia explică cum se calculează.























