Miercuri21 octombrie
Live 7 Pune pont

VenezuelaVenezuela · Primera Division

Zamora - Academia Anzoategui

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 17 octombrie

VenezuelaPrimera Division · Venezuela Final
Zamora
VÎEÎÎ
Final1-2Pauză 0-0
Academia Anzoategui
VÎEÎÎ
Șanse înainte de start, după cote
Zamora 22%Egal 25%Academia Anzoategui 53%

Zamora 1-2 Academia Anzoategui: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Zamora 1-2 Academia Anzoategui (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 46% pentru victoria lui Academia Anzoategui, iar cotele fără marjă 53%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 2,5 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 46%), iar GG a ieșit (50%). Scorul exact 1-2 avea 9,1% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 21 cornere (15-6) și 1 cartonașe galbene (1-0).

Zamoraîn meciAcademia Anzoategui
15
Cornere
6
1
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Zamora vs Academia Anzoategui

Zamora marchează 1,0 goluri pe meci și primește 1,8. Academia Anzoategui marchează 0,6 goluri pe meci și primește 1,2. La Academia Anzoategui, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 3 întâlniri directe: Zamora 1, egal 1, Academia Anzoategui 1.

~2,5goluri estimate
46%peste 2,5 goluri
50%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Zamoraultimele 5Academia Anzoategui
0,80
Puncte / meci
0,80
1,0
Goluri marcate / meci
0,6
1,8
Goluri primite / meci
1,2
1
Victorii
1
60%
Peste 2,5 goluri
20%
60%
Ambele marchează
40%
1
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Zamora și ultimele 5 Academia Anzoategui, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile, inclusiv amicale. Știrile folosesc doar meciurile oficiale, așa că bilanțul de acolo poate fi diferit.

Zamora1-1-3

V
Atletico El Vigia - Zamora14.10.26 · Cupa
1-3
Î
Caracas FC - Zamora12.10.26 · Primera Division
4-1
E
Zamora - Club Atletico Barinas07.10.26 · Cupa
0-0
Î
Zamora - Metropolitanos20.09.26 · Primera Division
1-3
Î
Monagas - Zamora17.09.26 · Primera Division
1-0

Academia Anzoategui1-1-3

Î
Academia Anzoategui - Carabobo11.10.26 · Primera Division
0-1
E
Academia Anzoategui - Caracas FC20.09.26 · Primera Division
1-1
Î1-0
Î
Academia Anzoategui - Metropolitanos12.09.26 · Primera Division
0-2

Întâlniri directe Zamora - Academia Anzoategui

Zamora 1Egal 1Academia Anzoategui 1
E
Academia Anzoategui - Zamora26.04.2026 · pauză 0-0
1-1
V
Zamora - Academia Anzoategui28.09.2025 · pauză 0-0
2-1
Î
Academia Anzoategui - Zamora20.04.2025 · pauză 1-0
2-0

V/E/Î din perspectiva Zamora. 1 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Zamora - Academia Anzoategui

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de dinainte de start

1 · Zamora4.2522% fără marjă
X · Egal3.6525% fără marjă
2 · Academia Anzoategui1.7253% fără marjă

Cote înainte de start, ultima actualizare

Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.60
X2 1.30
12 1.28

Goluri

Peste 1.5 1.22
Sub 2.5 1.92
Peste 2.5 1.80

Ambele marchează

GG Da 1.64
GG Nu 2.12

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.42
Pauză peste 1.5 2.52

Analiza de dinainte de meci

Zamora - Academia Anzoategui s-a jucat sâmbătă, 17 octombrie, în Primera Division (Venezuela). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Zamora vine cu o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 5 goluri și a primit 9. În ultimele 5 meciuri, Academia Anzoategui are o victorie, un egal și trei înfrângeri. Golaveraj: 3-6. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5.

În ultimele 3 întâlniri directe, Zamora a câștigat o dată, Academia Anzoategui o dată, iar un meci s-a terminat egal. Ultima: Academia Anzoategui - Zamora 1-1, pe 26 aprilie 2026.

Casele o dau favorită pe Academia Anzoategui, la 1.72, cu egalul la 3.65. Fără marja caselor, asta înseamnă 53% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.80, iar GG la 1.64.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,1 pentru Zamora și 1,5 pentru Academia Anzoategui. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă X2 are 72% în model, dar la 1.30 plătește sub cota corectă de 1.39. Peste 1.5 goluri: 72% în model, cota corectă ar fi 1.39. La 1.22, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Alte analize din sâmbătă, 17 octombrie, cu rezultatele

Probabilități Zamora - Academia Anzoategui

Goluri estimate: 1,06 Zamora și 1,46 Academia Anzoategui, total 2,52. 1X2 în model: 28% · 26% · 46%. Peste 2,5: 46% (cotă corectă 2.17). GG: 50% (cotă corectă 2.00). Estimare a modelului, calculată înainte de start; nu se schimbă după scorul live.

Distribuția golurilor

8%0
20%1
26%2
21%3
14%4
11%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 54% · peste 2,5: 46% (verde).

Scoruri probabile

1-112,5%0-111,7%1-29,1%0-28,6%1-08,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Zamora. Zamora a primit 9 goluri în ultimele 5 partide.
  • Favorit fără formă. Academia Anzoategui e favorită, dar a câștigat un singur meci din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,1% pe 1X2, peste media obișnuită.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul.

Pe scurt

Final1-2
Pauză0-0
Cornere15-6
Cartonașe galbene1-0
Favorită la startAcademia Anzoategui · 1.72
Goluri estimate~2,5
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Zamora - Academia Anzoategui?

S-a jucat sâmbătă, 17 octombrie, ora 23:00 (ora României) și s-a terminat 1-2.

În ce competiție s-a jucat Zamora - Academia Anzoategui?

În Primera Division (Venezuela).

Cine era favorită în Zamora - Academia Anzoategui?

Academia Anzoategui pleca favorită, la cota 1.72. Meciul s-a terminat 1-2.

Câte goluri s-au marcat în Zamora - Academia Anzoategui?

3 goluri, scor final 1-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,5.

Alte meciuri din Primera Division

Toată liga →