Duminică18 octombrie
Live 72 Pune pont

ChinaChina · Cupa FA

Yunnan Yukun - Chengdu Rongcheng

Statistici și rezultat final · marți, 21 iulie

ChinaCupa FA · China Final
Yunnan Yukun
EÎVÎV
Final3-3Pauză 2-2
Chengdu Rongcheng
EEEVV
Șanse înainte de meci, după cote
Yunnan Yukun 23%Egal 22%Chengdu Rongcheng 55%

Yunnan Yukun 3-3 Chengdu Rongcheng: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Yunnan Yukun 3-3 Chengdu Rongcheng (pauză 2-2). Înainte de start, modelul dădea 20% pentru egalul, iar cotele fără marjă 22%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 6 goluri, față de 3,8 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 73%), iar GG a ieșit (71%). Scorul exact 3-3 avea 2,7% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 16 cornere (5-11) și 2 cartonașe galbene (2-0).

Yunnan Yukunîn meciChengdu Rongcheng
5
Cornere
11
2
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Yunnan Yukun vs Chengdu Rongcheng

Yunnan Yukun marchează și primește câte 2,6 goluri pe meci. Chengdu Rongcheng marchează 2,0 goluri pe meci și primește 1,0. La Yunnan Yukun, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. În directe, Yunnan Yukun nu a câștigat niciuna dintre ultimele 3 întâlniri.

~3,8goluri estimate
73%peste 2,5 goluri
71%ambele marchează
1-2scorul cel mai probabil
Yunnan Yukunultimele 5Chengdu Rongcheng
1,40
Puncte / meci
1,80
2,6
Goluri marcate / meci
2,0
2,6
Goluri primite / meci
1,0
2
Victorii
2
100%
Peste 2,5 goluri
40%
100%
Ambele marchează
80%
0
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Yunnan Yukun și ultimele 5 Chengdu Rongcheng, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Yunnan Yukun2-1-2

E
Yunnan Yukun - Shanghai Port17.07.26 · Super League
2-2
Î
Shandong Taishan - Yunnan Yukun10.07.26 · Super League
4-3
V
Yunnan Yukun - Henan FC03.07.26 · Super League
2-1
Î
Qingdao Hainiu - Yunnan Yukun26.06.26 · Super League
4-2
V
Suzhou Dongwu - Yunnan Yukun21.06.26 · Cupa FA
2-4

Chengdu Rongcheng2-3-0

E
Qingdao West Coast - Chengdu Rongcheng17.07.26 · Super League
1-1
E
Chengdu Rongcheng - Chongqing Tonglianglong11.07.26 · Super League
1-1
E
Qingdao Hainiu - Chengdu Rongcheng05.07.26 · Super League
1-1
V
Shenzen Xinpengcheng - Chengdu Rongcheng27.06.26 · Super League
2-3
V
Shanghai Zetian - Chengdu Rongcheng20.06.26 · Cupa FA
0-4

Întâlniri directe Yunnan Yukun - Chengdu Rongcheng

Yunnan Yukun 0Egal 1Chengdu Rongcheng 2
Î
Chengdu Rongcheng - Yunnan Yukun21.04.2026 · pauză 0-1
2-1
Î
Yunnan Yukun - Chengdu Rongcheng23.08.2025 · pauză 1-1
1-5
E
Chengdu Rongcheng - Yunnan Yukun16.04.2025 · pauză 1-0
1-1

V/E/Î din perspectiva Yunnan Yukun. 2 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Yunnan Yukun - Chengdu Rongcheng

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Yunnan Yukun4.0023% fără marjă
X · Egal4.1522% fără marjă
2 · Chengdu Rongcheng1.6655% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 2.07
X2 1.18
12 1.18

Goluri

Peste 1.5 1.08
Sub 2.5 2.77
Peste 2.5 1.35

Ambele marchează

GG Da 1.42
GG Nu 2.67

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.74
Pauză peste 1.5 1.97

Cornere

Sub 9.5 1.95
Peste 9.5 1.76

Analiza de dinainte de meci

Yunnan Yukun - Chengdu Rongcheng s-a jucat marți, 21 iulie, în Cupa FA (China). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Yunnan Yukun vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 13 goluri și a primit 13. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Chengdu Rongcheng n-a pierdut niciunul (două victorii și trei egaluri). Golaveraj: 10-5.

În ultimele 3 întâlniri directe, Yunnan Yukun a câștigat niciodată, Chengdu Rongcheng de 2 ori, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,7 goluri în medie. Ultima: Chengdu Rongcheng - Yunnan Yukun 2-1, pe 21 aprilie 2026.

Casele o dau favorită pe Chengdu Rongcheng, la 1.66, cu egalul la 4.15. Fără marja caselor, asta înseamnă 55% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.35, iar GG la 1.42.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,6 pentru Yunnan Yukun și 2,2 pentru Chengdu Rongcheng. Scorul cel mai probabil e 1-2.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Chengdu Rongcheng: 53% în model, cota corectă ar fi 1.89. La 1.66, plătește prea puțin. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 73%. Cota de 1.35 e corectă, fără plus. Ambele marchează (GG) are 71% în model, iar 1.42 e aproape de cota corectă (1.41). Scorul cel mai probabil: 1-2.

Probabilități Yunnan Yukun - Chengdu Rongcheng

Goluri estimate: 1,57 Yunnan Yukun și 2,22 Chengdu Rongcheng, total 3,79. 1X2 în model: 27% · 20% · 53%. Peste 2,5: 73% (cotă corectă 1.37). GG: 71% (cotă corectă 1.41). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

2%0
9%1
16%2
21%3
19%4
33%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 27% · peste 2,5: 73% (verde).

Scoruri probabile

1-28,7%1-17,9%2-26,9%1-36,5%2-16,2%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Yunnan Yukun. Yunnan Yukun a primit 13 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,1 goluri, după cote 3,5. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,3% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-3
Pauză2-2
Cornere5-11
Cartonașe galbene2-0
Favorită la startChengdu Rongcheng · 1.66
Goluri estimate~3,8
Scor probabil1-2

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Yunnan Yukun - Chengdu Rongcheng?

S-a jucat marți, 21 iulie, ora 15:00 (ora României) și s-a terminat 3-3.

În ce competiție s-a jucat Yunnan Yukun - Chengdu Rongcheng?

În Cupa FA (China).

Unde s-a jucat Yunnan Yukun - Chengdu Rongcheng?

Pe Yuxi Plateau Sports Center, marți, 21 iulie, ora 15:00 (ora României).

Cine era favorită în Yunnan Yukun - Chengdu Rongcheng?

Chengdu Rongcheng pleca favorită, la cota 1.66. Meciul s-a terminat 3-3.

Câte goluri s-au marcat în Yunnan Yukun - Chengdu Rongcheng?

6 goluri, scor final 3-3. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,8.