Luni26 octombrie
Live 22 Pune pont

EtiopiaEtiopia · Premier League

Wolayta Dicha - Halaba Ketema

Statistici, pont și cote · luni, 26 octombrie, ora 17:00

EtiopiaPremier League · Etiopia + Pune pont
Wolayta Dicha
ÎEEEV
Luni17:0026 octombrie
Halaba Ketema
EVEEE
Șanse după cote, fără marjă · înainte de start
Wolayta Dicha 39%Egal 33%Halaba Ketema 28%

Statistici Wolayta Dicha vs Halaba Ketema

Wolayta Dicha marchează și primește câte 0,8 goluri pe meci. Halaba Ketema marchează 0,6 goluri pe meci și primește 0,4. La Halaba Ketema, doar niciunul din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~1,7goluri estimate
24%peste 2,5 goluri
32%ambele marchează
0-0scorul cel mai probabil
Wolayta Dichaultimele 5Halaba Ketema
1,20
Puncte / meci
1,40
0,8
Goluri marcate / meci
0,6
0,8
Goluri primite / meci
0,4
1
Victorii
1
20%
Peste 2,5 goluri
0%
40%
Ambele marchează
40%

Ultimele 5 meciuri Wolayta Dicha și ultimele 5 Halaba Ketema, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică).

Forma echipelor

Ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile, inclusiv amicale. Știrile folosesc doar meciurile oficiale, așa că bilanțul de acolo poate fi diferit.

Wolayta Dicha1-3-1

Î
Wolayta Dicha - Bahir Dar Kenema22.10.26 · Premier League
1-3
E
Hadiya Hossana - Wolayta Dicha18.10.26 · Premier League
1-1
E
Wolayta Dicha - Fasil Kenema10.10.26 · Premier League
0-0
E
Wolayta Dicha - Ethiopian Coffee03.07.26 · Premier League
0-0
V
Adama City - Wolayta Dicha28.06.26 · Premier League
0-2

Halaba Ketema1-4-0

E
Halaba Ketema - Fasil Kenema20.10.26 · Premier League
1-1
V
Halaba Ketema - Bahir Dar Kenema16.10.26 · Premier League
1-0
E
Halaba Ketema - Welwalo Adigrat09.10.26 · Premier League
1-1
E
Gamo Chencha - Halaba Ketema07.05.26 · Higher League
0-0
E
Gamo Chencha - Halaba Ketema07.05.26 · Higher League
0-0

Ponturi Wolayta Dicha - Halaba Ketema

0

Niciun tipster nu a pus încă pont pe meciul ăsta. Pontul se poate pune până cu 2 minute înainte de start, la cota din acel moment.

Pune pont

Cote Wolayta Dicha - Halaba Ketema

1 · Wolayta Dicha2.3039% fără marjă
X · Egal2.7033% fără marjă
2 · Halaba Ketema3.2528% fără marjă

Cote înainte de start, actualizate

Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.25
X2 1.46
12 1.33

Goluri

Peste 1.5 1.56
Sub 2.5 1.36
Peste 2.5 2.70

Ambele marchează

GG Da 2.25
GG Nu 1.56

Analiză și pont Wolayta Dicha - Halaba Ketema

Luni, 26 octombrie, de la 17:00, Halaba Ketema joacă pe terenul lui Wolayta Dicha, în Premier League (Etiopia).

Wolayta Dicha vine cu o victorie, trei egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 4 goluri și a primit 4. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. În ultimele 5 meciuri, Halaba Ketema n-a pierdut niciunul (o victorie și patru egaluri). Golaveraj: 3-2. Meciurile ei au avut puține goluri: niciunul peste 2.5.

Casele o dau favorită pe Wolayta Dicha, la 2.30, cu egalul la 2.70. Fără marja caselor, asta înseamnă 39% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.70, iar GG la 2.25.

Modelul nostru estimează un meci cu puține goluri: 0,9 pentru Wolayta Dicha și 0,8 pentru Halaba Ketema. Scorul cel mai probabil e 0-0.

Verdict

Pentru șansă dublă 1X, modelul calculează 69%. Cota de 1.25 e sub cea corectă (1.45) și nu merită. Sub 2.5 goluri are 76% în model, iar 1.36 e aproape de cota corectă (1.32). Nu marchează ambele (NG): 68% în model, cota corectă ar fi 1.47. Casele dau 1.56, mai mult. Scorul cel mai probabil: 0-0.

Probabilități Wolayta Dicha - Halaba Ketema

Goluri estimate: 0,87 Wolayta Dicha și 0,81 Halaba Ketema, total 1,68. 1X2 în model: 35% · 34% · 31%. Peste 2,5: 24% (cotă corectă 4.17). GG: 32% (cotă corectă 3.13). Estimare a modelului, calculată înainte de start; nu se schimbă după scorul live.

Distribuția golurilor

19%0
31%1
26%2
15%3
6%4
3%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 76% · peste 2,5: 24% (verde).

Scoruri probabile

0-018,6%1-016,2%0-115,1%1-113,1%2-07,1%

Factori de risc

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 1,3 goluri, după cote 2,0. Modelul ia media celor două.
  • Favorit fără formă. Wolayta Dicha e favorită, dar a câștigat un singur meci din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 11,3% pe 1X2, peste media obișnuită.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 34%, mai mult decât de obicei.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul.

Pe scurt

Start26.10, 17:00
FavorităWolayta Dicha · 2.30
Goluri estimate~1,7
Scor probabil0-0
+ Pune pont pe meci

Întrebări frecvente

La ce oră începe Wolayta Dicha - Halaba Ketema?

Luni, 26 octombrie, ora 17:00, ora României.

În ce competiție se joacă Wolayta Dicha - Halaba Ketema?

În Premier League (Etiopia).

Cine e favorită în Wolayta Dicha - Halaba Ketema?

Wolayta Dicha, la cota 2.30. Egalul e la 2.70.

Câte goluri se așteaptă în Wolayta Dicha - Halaba Ketema?

În jur de 1,7, după modelul nostru. Cel mai probabil scor e 0-0.

Alte meciuri din Premier League

Toată liga →