Duminică18 octombrie
Live 108 Pune pont

ElvetiaElvetia · Challenge League

Wil - Xamax

Statistici și rezultat final · vineri, 31 iulie

ElvetiaChallenge League · Elvetia Final
Wil
VÎÎVÎ
Final1-2Pauză 1-1
Xamax
VVÎÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Wil 27%Egal 41%Xamax 31%

Wil 1-2 Xamax: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Wil 1-2 Xamax (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 40% pentru victoria lui Xamax, iar cotele fără marjă 31%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 3,9 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 74%), iar GG a ieșit (73%). Scorul exact 1-2 avea 7,7% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (4-5) și 3 cartonașe galbene (1-2).

Wilîn meciXamax
4
Cornere
5
1
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Wil vs Xamax

Wil marchează 2,0 goluri pe meci și primește 2,4. Xamax marchează 1,8 goluri pe meci și primește 2,2. La Xamax, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 8 întâlniri directe: Wil 6, egal 1, Xamax 1.

~3,9goluri estimate
74%peste 2,5 goluri
73%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Wilultimele 5Xamax
1,20
Puncte / meci
1,20
2,0
Goluri marcate / meci
1,8
2,4
Goluri primite / meci
2,2
2
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
100%
60%
Ambele marchează
100%
6
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Wil și ultimele 5 Xamax, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Wil2-0-3

V
Rapperswil-Jona - Wil24.07.26 · Challenge League
4-5
Î
Austria Lustenau - Wil26.06.26 · Amicale intercluburi
2-0
Î
Wil - Vaduz15.05.26 · Challenge League
1-3
V
Bellinzona - Wil11.05.26 · Challenge League
2-4
Î
Wil - Yverdon08.05.26 · Challenge League
0-1

Xamax2-0-3

V
Xamax - Kriens24.07.26 · Challenge League
3-2
V
Lausanne Sport - Xamax11.07.26 · Amicale intercluburi
1-2
Î
Xamax - Sion01.07.26 · Amicale intercluburi
2-4
Î
Lugano - Xamax27.06.26 · Amicale intercluburi
2-1
Î
Lausanne Ouchy - Xamax15.05.26 · Challenge League
2-1

Întâlniri directe Wil - Xamax

Wil 6Egal 1Xamax 1
V
Wil - Xamax07.04.2026 · pauză 3-2
5-2
E
Xamax - Wil01.03.2026 · pauză 0-0
0-0
V
Wil - Xamax02.11.2025 · pauză 0-0
2-1
Î
Xamax - Wil12.09.2025 · pauză 0-1
3-1
V
Xamax - Wil23.05.2025 · pauză 0-1
2-3
V
Wil - Xamax31.01.2025 · pauză 1-0
2-0
V
Xamax - Wil01.11.2024 · pauză 0-1
1-4
V
Wil - Xamax23.08.2024 · pauză 1-0
4-0

V/E/Î din perspectiva Wil. 6 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Wil - Xamax

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Wil3.3527% fără marjă
X · Egal2.2041% fără marjă
2 · Xamax2.9031% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri

Șansă dublă

1X 1.35
X2 1.25
12 1.57

Goluri

Sub 2.5 2.85
Peste 2.5 1.30

Analiza de dinainte de meci

Wil - Xamax s-a jucat vineri, 31 iulie, în Challenge League (Elvetia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Wil vine cu două victorii și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 10 goluri și a primit 12. În ultimele 5 meciuri, Xamax are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 9-11. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 8 întâlniri directe, Wil a câștigat de 6 ori, Xamax o dată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,8 goluri în medie. Ultima: Wil - Xamax 5-2, pe 7 aprilie 2026.

La case, diferența e mică: Wil are cota 3.35, Xamax 2.90. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.30.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,9 pentru Wil și 2,0 pentru Xamax. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 39% la victorie, față de 27%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Wil are 39%, Xamax 40%. Peste 2.5 goluri are 74% în model, iar 1.30 e aproape de cota corectă (1.35). Ambele marchează (GG): 73% în model, adică o cotă corectă de 1.37. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Wil - Xamax

Goluri estimate: 1,91 Wil și 1,96 Xamax, total 3,87. 1X2 în model: 39% · 21% · 40%. Peste 2,5: 74% (cotă corectă 1.35). GG: 73% (cotă corectă 1.37). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

2%0
8%1
16%2
20%3
19%4
35%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 26% · peste 2,5: 74% (verde).

Scoruri probabile

1-17,8%1-27,7%2-17,5%2-27,3%1-35,0%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Wil. Wil a primit 12 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Xamax. Xamax a primit 11 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,2 goluri, după cote 3,5. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,8% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-2
Pauză1-1
Cornere4-5
Cartonașe galbene1-2
Goluri estimate~3,9
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Wil - Xamax?

S-a jucat vineri, 31 iulie, ora 20:30 (ora României) și s-a terminat 1-2.

În ce competiție s-a jucat Wil - Xamax?

În Challenge League (Elvetia).

Cine era favorită în Wil - Xamax?

Niciuna clar: cotele erau 3.35 la gazde și 2.90 la oaspeți. Meciul s-a terminat 1-2.

Câte goluri s-au marcat în Wil - Xamax?

3 goluri, scor final 1-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,9.

Alte meciuri din Challenge League

Toată liga →