Virtus Bolzano – Bassano Virtus
Ultimele 5 / 5: Virtus Bolzano marchează 0.8 și primește 3.8. Bassano Virtus 1.2 / 0.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 12% · Egal 21% · Oaspete 67%
Goluri / meci
0.8 + 1.2
Peste 2.5
1.95 · forma 100% / 0%
GG
Da 2.35 · Nu 1.53
Analiză Virtus Bolzano – Bassano Virtus
Virtus Bolzano o primește pe Bassano Virtus duminică, 18 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Serie D (Italia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Virtus Bolzano are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 19 goluri primite (0,8 marcate și 3,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Bassano Virtus are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 1 gol primite (1,2 marcate și 0,2 primite în medie). În 0% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Bassano Virtus stă mai bine, cu o diferență de 1,60 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 7.30 / 4.30 / 1.34. După ce scoatem marja (aproximativ 11,6% pe piața asta), rămân 12% pentru Virtus Bolzano, 21% pentru egal și 67% pentru Bassano Virtus. Favorită e Bassano Virtus. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.95 și sub 2.5 la 1.76, adică 47% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.35 și Nu la 1.53.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,50 – 2,50) și cele deduse din cote (0,67 – 1,90) și ajunge la 0,58 goluri estimate pentru Virtus Bolzano și 2,20 pentru Bassano Virtus, adică 2,78 în total. Cu aceste valori, Virtus Bolzano câștigă în 8% din cazuri, egalul iese în 17%, iar Bassano Virtus câștigă în 75%. Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 39%, iar cel mai probabil scor exact este 0–2, cu 15,0%.
| Indicator | Virtus Bolzano | Bassano Virtus |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-0-4 | 3-2-0 |
| Puncte / meci | 0,60 | 2,20 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 19 (3,8) | 1 (0,2) |
| % Peste 2.5 | 100% | 0% |
| % GG | 60% | 20% |
| Goluri estimate (model) | 0,58 | 2,20 |
| Șanse de victorie (model) | 8% | 75% |
Goluri estimate
0,58 – 2,20 · total 2,78
1X2 model
8% · 17% · 75%
Peste 2.5 model
53% · cotă corectă 1.89
GG model
39% · cotă corectă 2.56
Sub 2.5: 47% · Peste 2.5: 53% · total goluri în 90 de minute
| Virtus Bolz. ↓ / Bassano Vir. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,2 | 13,6 | 15,0 | 11,0 | 6,1 | 2,7 |
| 1 | 3,6 | 7,9 | 8,7 | 6,4 | 3,5 | 1,5 |
| 2 | 1,0 | 2,3 | 2,5 | 1,9 | 1,0 | 0,4 |
| 3 | 0,2 | 0,4 | 0,5 | 0,4 | 0,2 | 0,1 |
| 4 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Virtus Bolzano, coloane = goluri Bassano Virtus.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Virtus Bolzano. Virtus Bolzano primește 3,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Bassano Virtus are 75% în model (cotă corectă 1.33), iar cota 1.34 e în linie cu ea. Peste 1.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30), iar cota 1.28 e în linie cu ea. Nu marchează ambele (NG) are 61% în model (cotă corectă 1.64), dar cota 1.53 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 0–2 (15,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Virtus Bolzano – Bassano Virtus?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Virtus Bolzano – Bassano Virtus?
Meciul face parte din Serie D (Italia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Virtus Bolzano – Bassano Virtus?
Cotele 1X2 sunt 7.30 / 4.30 / 1.34. Fără marjă, asta înseamnă 12% pentru Virtus Bolzano, 21% egal și 67% pentru Bassano Virtus, cu Bassano Virtus favorită la cota 1.34.
Câte goluri se așteaptă în Virtus Bolzano – Bassano Virtus?
Modelul nostru estimează 2,78 goluri (0,58 pentru Virtus Bolzano, 2,20 pentru Bassano Virtus). Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 39%, iar cel mai probabil scor este 0–2.