Luni19 octombrie
Live 10 Pune pont

International cluburi · Liga Campionilor

Viking - Bayern Munchen

Statistici și rezultat final · marți, 13 octombrie

Liga Campionilor Final
Viking
VVVVÎ
Final3-3Pauză 2-0
Șanse înainte de start, după cote
Viking 9%Egal 11%Bayern Munchen 80%

Viking 3-3 Bayern Munchen: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Viking 3-3 Bayern Munchen (pauză 2-0). Înainte de start, modelul dădea 17% pentru egalul, iar cotele fără marjă 11%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 6 goluri, față de 4,3 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 79%), iar GG a ieșit (73%). Scorul exact 3-3 avea 2,9% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 22 cornere (7-15) și 5 cartonașe galbene (2-3).

Vikingîn meciBayern Munchen
7
Cornere
15
2
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Viking vs Bayern Munchen

Viking marchează 3,4 goluri pe meci și primește 0,8. Bayern Munchen marchează 3,2 goluri pe meci și primește 0,6. La Viking, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~4,3goluri estimate
79%peste 2,5 goluri
73%ambele marchează
1-2scorul cel mai probabil
Vikingultimele 5Bayern Munchen
2,40
Puncte / meci
2,20
3,4
Goluri marcate / meci
3,2
0,8
Goluri primite / meci
0,6
4
Victorii
3
80%
Peste 2,5 goluri
80%
40%
Ambele marchează
40%

Ultimele 5 meciuri Viking și ultimele 5 Bayern Munchen, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile, inclusiv amicale. Știrile folosesc doar meciurile oficiale, așa că bilanțul de acolo poate fi diferit.

Viking4-0-1

V
Brann - Viking09.10.26 · Eliteserien
0-2
V
Madla - Viking01.10.26 · Cupa
0-3
V
Viking - Lillestrom20.09.26 · Eliteserien
3-0
V
Viking - Kristiansund13.09.26 · Eliteserien
8-1
Î
Stuttgart - Viking09.09.26 · Liga Campionilor
3-1

Bayern Munchen3-2-0

E
Augsburg - Bayern Munchen10.10.26 · Bundesliga
2-2
V
Bayern Munchen - Union Berlin18.09.26 · Bundesliga
7-0
V
Elversberg - Bayern Munchen13.09.26 · Bundesliga
1-2
V
Bayern Munchen - Bodo/Glimt10.09.26 · Liga Campionilor
5-0
E
Schalke - Bayern Munchen05.09.26 · Bundesliga
0-0

Ponturi Viking - Bayern Munchen

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de dinainte de start

1 · Viking11.009% fără marjă
X · Egal8.6011% fără marjă
2 · Bayern Munchen1.1880% fără marjă

Cote înainte de start, ultima actualizare

Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 6.20
X2 1.03
12 1.04

Goluri

Peste 1.5 1.04
Sub 2.5 5.50
Peste 2.5 1.15

Ambele marchează

GG Da 1.66
GG Nu 2.20

Prima repriză

Pauză sub 1.5 2.45
Pauză peste 1.5 1.54

Cornere

Sub 9.5 2.25
Peste 9.5 1.60

Analiza de dinainte de meci

Viking - Bayern Munchen s-a jucat marți, 13 octombrie, în Liga Campionilor. Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Viking vine cu patru victorii și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 17 goluri și a primit 4. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Bayern Munchen n-a pierdut niciunul (trei victorii și două egaluri). Golaveraj: 16-3. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

Casele o dau favorită pe Bayern Munchen, la 1.18, cu egalul la 8.60. Fără marja caselor, asta înseamnă 80% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.15, iar GG la 1.66.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,6 pentru Viking și 2,7 pentru Bayern Munchen. Scorul cel mai probabil e 1-2. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 21% la victorie, față de 9%.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Bayern Munchen: 62% în model, cota corectă ar fi 1.61. La 1.18, plătește prea puțin. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 79%. Cota de 1.15 e sub cea corectă (1.27) și nu merită. Ambele marchează (GG) merită privit: 73% în model, iar 1.66 plătește peste cota corectă de 1.37. Scorul cel mai probabil: 1-2.

Alte analize din marți, 13 octombrie, cu rezultatele

Probabilități Viking - Bayern Munchen

Goluri estimate: 1,55 Viking și 2,70 Bayern Munchen, total 4,25. 1X2 în model: 21% · 17% · 62%. Peste 2,5: 79% (cotă corectă 1.27). GG: 73% (cotă corectă 1.37). Estimare a modelului, calculată înainte de start; nu se schimbă după scorul live.

Distribuția golurilor

2%0
6%1
13%2
18%3
19%4
42%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 21% · peste 2,5: 79% (verde).

Scoruri probabile

1-28,1%1-37,3%2-26,2%1-16,0%2-35,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,0 goluri, după cote 4,5. Modelul ia media celor două.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul.

Pe scurt

Final3-3
Pauză2-0
Cornere7-15
Cartonașe galbene2-3
Favorită la startBayern Munchen · 1.18
Goluri estimate~4,3
Scor probabil1-2

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Viking - Bayern Munchen?

S-a jucat marți, 13 octombrie, ora 22:00 (ora României) și s-a terminat 3-3.

În ce competiție s-a jucat Viking - Bayern Munchen?

În Liga Campionilor.

Unde s-a jucat Viking - Bayern Munchen?

Pe SR-Bank Arena, în Stavanger, marți, 13 octombrie, ora 22:00 (ora României).

Cine era favorită în Viking - Bayern Munchen?

Bayern Munchen pleca favorită, la cota 1.18. Meciul s-a terminat 3-3.

Câte goluri s-au marcat în Viking - Bayern Munchen?

6 goluri, scor final 3-3. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 4,3.

Alte meciuri din Liga Campionilor

Toată liga →