Uni Minsk – Energetik-BGU Minsk
Ultimele 5 / 5: Uni Minsk marchează 0.4 și primește 1.8. Energetik-BGU Minsk 3.2 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 15% · Egal 20% · Oaspete 65%
Goluri / meci
0.4 + 3.2
Peste 2.5
1.64 · forma 40% / 80%
GG
Da 1.90 · Nu 1.80
Analiză Uni Minsk – Energetik-BGU Minsk
Uni Minsk – Energetik-BGU Minsk se joacă acum, în Pervaya Liga (Belarus), cu start sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30. Mai jos e analiza de dinainte de meci: forma recentă, întâlnirile directe, ce spun cotele și un model Poisson care estimează golurile și scorurile probabile.
Uni Minsk are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 9 goluri primite (0,4 marcate și 1,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Energetik-BGU Minsk are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 16 goluri marcate și 5 goluri primite (3,2 marcate și 1,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Energetik-BGU Minsk stă mai bine, cu o diferență de 2,20 puncte pe meci.
În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 21.06.2026, Energetik-BGU Minsk 4–0 Uni Minsk. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 6.00 / 4.50 / 1.37. După ce scoatem marja (aproximativ 11,9% pe piața asta), rămân 15% pentru Uni Minsk, 20% pentru egal și 65% pentru Energetik-BGU Minsk. Favorită e Energetik-BGU Minsk. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.64 și sub 2.5 la 2.10, adică 56% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.90 și Nu la 1.80.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,70 – 2,50) și cele deduse din cote (0,87 – 2,07) și ajunge la 0,78 goluri estimate pentru Uni Minsk și 2,28 pentru Energetik-BGU Minsk, adică 3,06 în total. Cu aceste valori, Uni Minsk câștigă în 11% din cazuri, egalul iese în 18%, iar Energetik-BGU Minsk câștigă în 71%. Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 49%, iar cel mai probabil scor exact este 0–2, cu 12,2%.
| Indicator | Uni Minsk | Energetik-BGU Minsk |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-1-4 | 4-0-1 |
| Puncte / meci | 0,20 | 2,40 |
| Goluri marcate (medie) | 2 (0,4) | 16 (3,2) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 40% | 80% |
| % GG | 40% | 60% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 0,78 | 2,28 |
| Șanse de victorie (model) | 11% | 71% |
Goluri estimate
0,78 – 2,28 · total 3,06
1X2 model
11% · 18% · 71%
Peste 2.5 model
59% · cotă corectă 1.69
GG model
49% · cotă corectă 2.04
Sub 2.5: 41% · Peste 2.5: 59% · total goluri în 90 de minute
| Uni Minsk ↓ / Energetik-B. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,7 | 10,7 | 12,2 | 9,3 | 5,3 | 2,4 |
| 1 | 3,7 | 8,3 | 9,5 | 7,2 | 4,1 | 1,9 |
| 2 | 1,4 | 3,3 | 3,7 | 2,8 | 1,6 | 0,7 |
| 3 | 0,4 | 0,8 | 1,0 | 0,7 | 0,4 | 0,2 |
| 4 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Uni Minsk, coloane = goluri Energetik-BGU Minsk.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Uni Minsk. Uni Minsk primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Atac anemic: Uni Minsk. Uni Minsk a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Energetik-BGU Minsk are 71% în model (cotă corectă 1.41), iar cota 1.37 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 59% în model (cotă corectă 1.69), iar cota 1.64 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 0–2 (12,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Ponturi pe meci
0Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 21.06.26 | Energetik-BGU Minsk – Uni Minsk | 3–0 | 4–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Uni Minsk – Energetik-BGU Minsk?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Uni Minsk – Energetik-BGU Minsk?
Meciul face parte din Pervaya Liga (Belarus). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Uni Minsk – Energetik-BGU Minsk?
Cotele 1X2 sunt 6.00 / 4.50 / 1.37. Fără marjă, asta înseamnă 15% pentru Uni Minsk, 20% egal și 65% pentru Energetik-BGU Minsk, cu Energetik-BGU Minsk favorită la cota 1.37.
Câte goluri se așteaptă în Uni Minsk – Energetik-BGU Minsk?
Modelul nostru estimează 3,06 goluri (0,78 pentru Uni Minsk, 2,28 pentru Energetik-BGU Minsk). Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 49%, iar cel mai probabil scor este 0–2.