Duminică18 octombrie
Live 136 Pune pont

IslandaIslanda · 2. deild

UMF Selfoss - Dalvik/Reynir

Statistici și rezultat final · miercuri, 29 iulie

Islanda2. deild · Islanda Final
UMF Selfoss
VVEVE
Final2-1Pauză 2-1
Dalvik/Reynir
ÎÎÎEV
Șanse înainte de meci, după cote
UMF Selfoss 54%Egal 22%Dalvik/Reynir 23%

UMF Selfoss 2-1 Dalvik/Reynir: statisticile meciului

Meciul s-a terminat UMF Selfoss 2-1 Dalvik/Reynir (pauză 2-1). Înainte de start, modelul dădea 57% pentru victoria lui UMF Selfoss, iar cotele fără marjă 54%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 3,7 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 71%), iar GG a ieșit (67%). Scorul exact 2-1 avea 9,2% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 15 cornere (5-10) și 2 cartonașe galbene (1-1).

UMF Selfossîn meciDalvik/Reynir
5
Cornere
10
1
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici UMF Selfoss vs Dalvik/Reynir

UMF Selfoss marchează 2,6 goluri pe meci și primește 1,6. Dalvik/Reynir marchează 1,2 goluri pe meci și primește 2,2. La UMF Selfoss, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~3,7goluri estimate
71%peste 2,5 goluri
67%ambele marchează
2-1scorul cel mai probabil
UMF Selfossultimele 5Dalvik/Reynir
2,20
Puncte / meci
0,80
2,6
Goluri marcate / meci
1,2
1,6
Goluri primite / meci
2,2
3
Victorii
1
80%
Peste 2,5 goluri
60%
80%
Ambele marchează
60%
0
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri UMF Selfoss și ultimele 5 Dalvik/Reynir, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

UMF Selfoss3-2-0

V
Kormakur/Hvot - UMF Selfoss25.07.26 · 2. deild
2-5
V
KFA - UMF Selfoss18.07.26 · 2. deild
0-1
E
UMF Selfoss - Hviti Riddarinn11.07.26 · 2. deild
2-2
V
KFG - UMF Selfoss03.07.26 · 2. deild
2-3
E
UMF Selfoss - Haukar Hafnarfjordur26.06.26 · 2. deild
2-2

Dalvik/Reynir1-1-3

Î
Dalvik/Reynir - Vikingur Olafsvik25.07.26 · 2. deild
0-1
Î
Kormakur/Hvot - Dalvik/Reynir18.07.26 · 2. deild
3-1
Î
Dalvik/Reynir - Fjolnir Reykjavik12.07.26 · 2. deild
1-4
E
Hviti Riddarinn - Dalvik/Reynir03.07.26 · 2. deild
3-3
V
Dalvik/Reynir - KFA27.06.26 · 2. deild
1-0

Întâlniri directe UMF Selfoss - Dalvik/Reynir

UMF Selfoss 0Egal 1Dalvik/Reynir 0
E2-2

V/E/Î din perspectiva UMF Selfoss. 1 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi UMF Selfoss - Dalvik/Reynir

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · UMF Selfoss1.6654% fără marjă
X · Egal4.1022% fără marjă
2 · Dalvik/Reynir3.8523% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.20
X2 1.87
12 1.18

Goluri

Sub 2.5 2.85
Peste 2.5 1.33

Ambele marchează

GG Da 1.37
GG Nu 2.85

Analiza de dinainte de meci

UMF Selfoss - Dalvik/Reynir s-a jucat miercuri, 29 iulie, în 2. deild (Islanda). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, UMF Selfoss n-a pierdut niciunul (trei victorii și două egaluri). Golaveraj: 13-8. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Dalvik/Reynir vine cu o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 6 goluri și a primit 11.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: Dalvik/Reynir - UMF Selfoss 2-2, pe 23 mai 2026.

UMF Selfoss pleacă favorită, la cota 1.66. Egalul e la 4.10, iar Dalvik/Reynir la 3.85. Fără marja caselor, asta înseamnă 54% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.33, iar GG la 1.37.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 2,3 pentru UMF Selfoss și 1,4 pentru Dalvik/Reynir. Scorul cel mai probabil e 2-1.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie UMF Selfoss: 57% în model, cota corectă ar fi 1.75. La 1.66, plătește prea puțin. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 71%. Cota de 1.33 e sub cea corectă (1.41) și nu merită. Ambele marchează (GG) are 67% în model, dar la 1.37 plătește sub cota corectă de 1.49. Scorul cel mai probabil: 2-1.

Probabilități UMF Selfoss - Dalvik/Reynir

Goluri estimate: 2,27 UMF Selfoss și 1,39 Dalvik/Reynir, total 3,66. 1X2 în model: 57% · 20% · 23%. Peste 2,5: 71% (cotă corectă 1.41). GG: 67% (cotă corectă 1.49). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
9%1
17%2
21%3
19%4
31%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 29% · peste 2,5: 71% (verde).

Scoruri probabile

2-19,2%1-18,1%3-17,0%2-06,6%2-26,4%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: UMF Selfoss. UMF Selfoss a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Dalvik/Reynir. Dalvik/Reynir a primit 11 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 10,6% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-1
Pauză2-1
Cornere5-10
Cartonașe galbene1-1
Favorită la startUMF Selfoss · 1.66
Goluri estimate~3,7
Scor probabil2-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat UMF Selfoss - Dalvik/Reynir?

S-a jucat miercuri, 29 iulie, ora 21:00 (ora României) și s-a terminat 2-1.

În ce competiție s-a jucat UMF Selfoss - Dalvik/Reynir?

În 2. deild (Islanda).

Unde s-a jucat UMF Selfoss - Dalvik/Reynir?

Pe JAVERK-vollurinn, în Selfoss, Árborg, miercuri, 29 iulie, ora 21:00 (ora României).

Cine era favorită în UMF Selfoss - Dalvik/Reynir?

UMF Selfoss pleca favorită, la cota 1.66. Meciul s-a terminat 2-1.

Câte goluri s-au marcat în UMF Selfoss - Dalvik/Reynir?

3 goluri, scor final 2-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,7.