Duminică18 octombrie
Live 150 Pune pont

IrlandaIrlanda · First Division

UC Dublin - Cork City

Statistici și rezultat final · vineri, 24 iulie

IrlandaFirst Division · Irlanda Final
UC Dublin
VÎÎVÎ
Final5-2Pauză 2-2
Cork City
EÎÎVV
Șanse înainte de meci, după cote
UC Dublin 25%Egal 26%Cork City 48%

UC Dublin 5-2 Cork City: statisticile meciului

Meciul s-a terminat UC Dublin 5-2 Cork City (pauză 2-2). Înainte de start, modelul dădea 30% pentru victoria lui UC Dublin, iar cotele fără marjă 25%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 7 goluri, față de 3,1 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 59%), iar GG a ieșit (61%). Scorul exact 5-2 avea 0,3% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 13 cornere (6-7) și 6 cartonașe galbene (3-3).

UC Dublinîn meciCork City
6
Cornere
7
3
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici UC Dublin vs Cork City

UC Dublin marchează 1,0 goluri pe meci și primește 2,0. Cork City marchează 1,6 goluri pe meci și primește 2,2. În directe, UC Dublin nu a câștigat niciuna dintre ultimele 6 întâlniri.

~3,1goluri estimate
59%peste 2,5 goluri
61%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
UC Dublinultimele 5Cork City
1,20
Puncte / meci
1,40
1,0
Goluri marcate / meci
1,6
2,0
Goluri primite / meci
2,2
2
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
40%
40%
Ambele marchează
60%
0
Victorii în directe
4

Ultimele 5 meciuri UC Dublin și ultimele 5 Cork City, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

UC Dublin2-0-3

V
Treaty United - UC Dublin17.07.26 · Cupa FAI
1-2
Î
Bray Wanderers - UC Dublin10.07.26 · First Division
6-0
Î
Longford Town - UC Dublin04.07.26 · First Division
2-1
V
UC Dublin - Cobh Ramblers26.06.26 · First Division
2-0
Î
UC Dublin - Kerry19.06.26 · First Division
0-1

Cork City2-1-2

E
Shamrock Rovers - Cork City17.07.26 · Cupa FAI
1-1
Î
Cork City - Cardiff City14.07.26 · Amicale intercluburi
1-6
Î
Cork City - Longford Town10.07.26 · First Division
3-4
V
Cobh Ramblers - Cork City03.07.26 · First Division
0-1
V
Cork City - Bray Wanderers26.06.26 · First Division
2-0

Întâlniri directe UC Dublin - Cork City

UC Dublin 0Egal 2Cork City 4
Î
Cork City - UC Dublin08.05.2026 · pauză 1-0
3-1
Î
UC Dublin - Cork City20.03.2026 · pauză 0-0
0-1
Î
UC Dublin - Cork City06.09.2024 · pauză 0-0
0-1
E
Cork City - UC Dublin03.06.2024 · pauză 0-0
0-0
E
UC Dublin - Cork City12.04.2024 · pauză 0-0
0-0
Î
Cork City - UC Dublin01.03.2024 · pauză 1-0
1-0

V/E/Î din perspectiva UC Dublin. 1 din 6 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi UC Dublin - Cork City

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · UC Dublin3.6525% fără marjă
X · Egal3.5026% fără marjă
2 · Cork City1.9048% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.66
X2 1.28
12 1.25

Goluri

Peste 1.5 1.21
Sub 2.5 1.95
Peste 2.5 1.77

Ambele marchează

GG Da 1.66
GG Nu 2.10

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.43
Pauză peste 1.5 2.52

Cornere

Sub 9.5 1.85
Peste 9.5 1.85

Analiza de dinainte de meci

UC Dublin - Cork City s-a jucat vineri, 24 iulie, în First Division (Irlanda). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

UC Dublin vine cu două victorii și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 5 goluri și a primit 10. În ultimele 5 meciuri, Cork City are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 8-11.

În ultimele 6 întâlniri directe, UC Dublin a câștigat niciodată, Cork City de 4 ori, iar două meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 1,2 goluri în medie. Ultima: Cork City - UC Dublin 3-1, pe 8 mai 2026.

Casele o dau favorită pe Cork City, la 1.90, cu egalul la 3.50. Fără marja caselor, asta înseamnă 48% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.77, iar GG la 1.66.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,4 pentru UC Dublin și 1,7 pentru Cork City. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru șansă dublă X2, modelul calculează 70%. Cota de 1.28 e sub cea corectă (1.43) și nu merită. Peste 2.5 goluri are 59% în model, iar 1.77 e aproape de cota corectă (1.69). Ambele marchează (GG): 61% în model, cota corectă ar fi 1.64. Cota 1.66 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități UC Dublin - Cork City

Goluri estimate: 1,36 UC Dublin și 1,72 Cork City, total 3,08. 1X2 în model: 30% · 24% · 46%. Peste 2,5: 59% (cotă corectă 1.69). GG: 61% (cotă corectă 1.64). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

5%0
14%1
22%2
22%3
17%4
20%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 41% · peste 2,5: 59% (verde).

Scoruri probabile

1-110,8%1-29,2%0-17,9%2-17,3%0-26,8%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: UC Dublin. UC Dublin a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Cork City. Cork City a primit 11 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,4 goluri, după cote 2,8. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,6% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai puține goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 1,2 goluri, iar modelul estimează acum 3,1.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final5-2
Pauză2-2
Cornere6-7
Cartonașe galbene3-3
Favorită la startCork City · 1.90
Goluri estimate~3,1
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat UC Dublin - Cork City?

S-a jucat vineri, 24 iulie, ora 21:45 (ora României) și s-a terminat 5-2.

În ce competiție s-a jucat UC Dublin - Cork City?

În First Division (Irlanda).

Cine era favorită în UC Dublin - Cork City?

Cork City pleca favorită, la cota 1.90. Meciul s-a terminat 5-2.

Câte goluri s-au marcat în UC Dublin - Cork City?

7 goluri, scor final 5-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,1.

Alte meciuri din First Division

Toată liga →