Vineri16 octombrie
Live 9 Pune pont

Austria Am.Austria Am. · Karntner Liga

TSV Grafenstein – Askoe Koettmannsdorf

TSV Grafenstein
VEÎVV
16:15 Sâmbătă, 17 octombrie
Askoe Koettmannsdorf
ÎÎEÎÎ
11.23 X5.70 27.60
1X1.03 X23.25 121.07

Ultimele 5 / 5: TSV Grafenstein marchează 3.4 și primește 1.8. Askoe Koettmannsdorf 1.2 / 3.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 73% · Egal 16% · Oaspete 12%

Goluri / meci

3.4 + 1.2

Peste 2.5

1.25 · forma 100% / 100%

GG

Da 1.59 · Nu 2.20

Analiză TSV Grafenstein – Askoe Koettmannsdorf

TSV Grafenstein o primește pe Askoe Koettmannsdorf sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:15 (ora României), în Karntner Liga (Austria Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

TSV Grafenstein are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 17 goluri marcate și 9 goluri primite (3,4 marcate și 1,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Askoe Koettmannsdorf are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 16 goluri primite (1,2 marcate și 3,2 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, TSV Grafenstein stă mai bine, cu o diferență de 1,80 puncte pe meci.

În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, TSV Grafenstein a câștigat 2, Askoe Koettmannsdorf a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 4. Ultima întâlnire, pe 08.11.2025, s-a terminat Askoe Koettmannsdorf 0–0 TSV Grafenstein.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.23 / 5.70 / 7.60. După ce scoatem marja (aproximativ 12,0% pe piața asta), rămân 73% pentru TSV Grafenstein, 16% pentru egal și 12% pentru Askoe Koettmannsdorf. Favorită e TSV Grafenstein. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.25 și sub 2.5 la 3.25, adică 72% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.59 și Nu la 2.20.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (3,30 – 1,50) și cele deduse din cote (2,71 – 1,03) și ajunge la 3,01 goluri estimate pentru TSV Grafenstein și 1,27 pentru Askoe Koettmannsdorf, adică 4,28 în total. Cu aceste valori, TSV Grafenstein câștigă în 72% din cazuri, egalul iese în 15%, iar Askoe Koettmannsdorf câștigă în 13%. Peste 2.5 goluri are 80%, GG are 68%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 8,0%.

Statistici-cheie
IndicatorTSV GrafensteinAskoe Koettmannsdorf
Meciuri analizate55
V-E-Î3-1-10-1-4
Puncte / meci2,000,20
Goluri marcate (medie)17 (3,4)6 (1,2)
Goluri primite (medie)9 (1,8)16 (3,2)
% Peste 2.5100%100%
% GG100%80%
Victorii H2H (4 meciuri)21
Goluri estimate (model)3,011,27
Șanse de victorie (model)72%13%

Goluri estimate

3,01 – 1,27 · total 4,28

1X2 model

72% · 15% · 13%

Peste 2.5 model

80% · cotă corectă 1.25

GG model

68% · cotă corectă 1.47

Distribuția golurilor
1%0
6%1
13%2
18%3
19%4
43%5+

Sub 2.5: 20% · Peste 2.5: 80% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
TSV Grafens. ↓ / Askoe Koett. →012345
0 1,4 1,8 1,1 0,5 0,2 0,0
1 4,2 5,3 3,4 1,4 0,5 0,1
2 6,3 8,0 5,1 2,1 0,7 0,2
3 6,3 8,0 5,1 2,1 0,7 0,2
4 4,7 6,0 3,8 1,6 0,5 0,1
5 2,9 3,6 2,3 1,0 0,3 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri TSV Grafenstein, coloane = goluri Askoe Koettmannsdorf.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: TSV Grafenstein. TSV Grafenstein primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Askoe Koettmannsdorf. Askoe Koettmannsdorf primește 3,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,80 goluri, cotele doar 3,75. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 12,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 3,3 goluri, față de 4,28 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie TSV Grafenstein are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.23 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 80% în model (cotă corectă 1.25), iar cota 1.25 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 68% în model (cotă corectă 1.47), iar cota 1.59 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 2–1 (8,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
3.4
Goluri / meci
1.2
1.8
Primite / meci
3.2
60%
Victorii
0%
100%
Peste 2.5
100%
100%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe TSV Grafenstein – Askoe Koettmannsdorf?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:15, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă TSV Grafenstein – Askoe Koettmannsdorf?

Meciul face parte din Karntner Liga (Austria Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre TSV Grafenstein – Askoe Koettmannsdorf?

Cotele 1X2 sunt 1.23 / 5.70 / 7.60. Fără marjă, asta înseamnă 73% pentru TSV Grafenstein, 16% egal și 12% pentru Askoe Koettmannsdorf, cu TSV Grafenstein favorită la cota 1.23.

Câte goluri se așteaptă în TSV Grafenstein – Askoe Koettmannsdorf?

Modelul nostru estimează 4,28 goluri (3,01 pentru TSV Grafenstein, 1,27 pentru Askoe Koettmannsdorf). Peste 2.5 goluri are 80%, GG are 68%, iar cel mai probabil scor este 2–1.

Alte meciuri din Karntner Liga
17.10
12:00
Spittal/Drau – Nussdorf 1.504.60
09.10
20:00
SC St Veit – Launsdorf 3–1
04.10
16:00
Spittal/Drau – FC Lendorf 2–1