Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

Tara GalilorTara Galilor · Cymru South

Treowen Stars - Pontypridd Town

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 1 august

Tara GalilorCymru South · Tara Galilor Final
Treowen Stars
VÎÎÎV
Final2-3Pauză 0-2
Pontypridd Town
EVÎÎV
Șanse înainte de meci, după cote
Treowen Stars 35%Egal 27%Pontypridd Town 38%

Treowen Stars 2-3 Pontypridd Town: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Treowen Stars 2-3 Pontypridd Town (pauză 0-2). Înainte de start, modelul dădea 47% pentru victoria lui Pontypridd Town, iar cotele fără marjă 38%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 5 goluri, față de 3,6 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 69%), iar GG a ieșit (69%). Scorul exact 2-3 avea 4,7% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 11 cornere (5-6) și 4 cartonașe galbene (2-2).

Treowen Starsîn meciPontypridd Town
5
Cornere
6
2
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Treowen Stars vs Pontypridd Town

Treowen Stars marchează 1,6 goluri pe meci și primește 3,0. Pontypridd Town marchează și primește câte 1,8 goluri pe meci. La Treowen Stars, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 3 întâlniri directe: Treowen Stars 0, egal 2, Pontypridd Town 1.

~3,6goluri estimate
69%peste 2,5 goluri
69%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Treowen Starsultimele 5Pontypridd Town
1,20
Puncte / meci
1,40
1,6
Goluri marcate / meci
1,8
3,0
Goluri primite / meci
1,8
2
Victorii
2
80%
Peste 2,5 goluri
60%
60%
Ambele marchează
60%
0
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Treowen Stars și ultimele 5 Pontypridd Town, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Treowen Stars2-0-3

V
Treowen Stars - Carmarthen Town18.04.26 · Cymru South
4-1
Î
Trefelin BGC - Treowen Stars03.04.26 · Cymru South
6-0
Î
Treowen Stars - Ammanford28.03.26 · Cymru South
1-5
Î
Treowen Stars - Afan Lido23.03.26 · Cymru South
0-1
V
Newport City FC - Treowen Stars20.03.26 · Cymru South
2-3

Pontypridd Town2-1-2

E
Pontypridd Town - Caerau Ely18.04.26 · Cymru South
0-0
V
Carmarthen Town - Pontypridd Town04.04.26 · Cymru South
0-1
Î
Pontypridd Town - Trefelin BGC27.03.26 · Cymru South
1-3
Î
Trethomas Bluebirds - Pontypridd Town20.03.26 · Cymru South
4-2
V
Cwmbran Celtic - Pontypridd Town17.03.26 · Cymru South
2-5

Întâlniri directe Treowen Stars - Pontypridd Town

Treowen Stars 0Egal 2Pontypridd Town 1
E
Treowen Stars - Pontypridd Town14.03.2026 · pauză 0-2
2-2
E
Treowen Stars - Pontypridd Town22.11.2025 · pauză 0-1
1-1

V/E/Î din perspectiva Treowen Stars. 2 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Treowen Stars - Pontypridd Town

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Treowen Stars2.6035% fără marjă
X · Egal3.4027% fără marjă
2 · Pontypridd Town2.4538% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.47
X2 1.42
12 1.26

Goluri

Peste 1.5 1.13
Sub 2.5 2.27
Peste 2.5 1.53

Ambele marchează

GG Da 1.47
GG Nu 2.50

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.57
Pauză peste 1.5 2.20

Analiza de dinainte de meci

Treowen Stars - Pontypridd Town s-a jucat sâmbătă, 1 august, în Cymru South (Tara Galilor). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Treowen Stars are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 8-15. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Pontypridd Town vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 9 goluri și a primit 9.

În ultimele 3 întâlniri directe, Treowen Stars a câștigat niciodată, Pontypridd Town o dată, iar două meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 4,3 goluri în medie. Ultima: Treowen Stars - Pontypridd Town 2-2, pe 14 martie 2026.

Casele văd un meci echilibrat: 2.60 pentru gazde, 2.45 pentru oaspeți și 3.40 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.53, iar GG la 1.47.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,6 pentru Treowen Stars și 2,0 pentru Pontypridd Town. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă X2 are 69% în model, iar 1.42 e aproape de cota corectă (1.45). Peste 2.5 goluri: 69% în model, cota corectă ar fi 1.45. Casele dau 1.53, mai mult. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 69%. Cota de 1.47 e corectă, fără plus. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Treowen Stars - Pontypridd Town

Goluri estimate: 1,61 Treowen Stars și 1,99 Pontypridd Town, total 3,60. 1X2 în model: 31% · 22% · 47%. Peste 2,5: 69% (cotă corectă 1.45). GG: 69% (cotă corectă 1.45). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
10%1
18%2
21%3
19%4
29%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 31% · peste 2,5: 69% (verde).

Scoruri probabile

1-18,8%1-28,7%2-17,0%2-27,0%1-35,8%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Treowen Stars. Treowen Stars a primit 15 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Pontypridd Town. Pontypridd Town a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,1 goluri, după cote 3,1. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,7% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-3
Pauză0-2
Cornere5-6
Cartonașe galbene2-2
Favorită la startPontypridd Town · 2.45
Goluri estimate~3,6
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Treowen Stars - Pontypridd Town?

S-a jucat sâmbătă, 1 august, ora 16:30 (ora României) și s-a terminat 2-3.

În ce competiție s-a jucat Treowen Stars - Pontypridd Town?

În Cymru South (Tara Galilor).

Cine era favorită în Treowen Stars - Pontypridd Town?

Niciuna clar: cotele erau 2.60 la gazde și 2.45 la oaspeți. Meciul s-a terminat 2-3.

Câte goluri s-au marcat în Treowen Stars - Pontypridd Town?

5 goluri, scor final 2-3. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,6.

Alte meciuri din Cymru South

Toată liga →