Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

FinlandaFinlanda · Kolmonen

Toolon Taisto - Valtti

Statistici și rezultat final · joi, 6 august

FinlandaKolmonen · Finlanda Final
Toolon Taisto
EEÎVE
Final1-1Pauză 0-0
Valtti
ÎÎVVV
Șanse înainte de meci, după cote
Toolon Taisto 37%Egal 24%Valtti 39%

Toolon Taisto 1-1 Valtti: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Toolon Taisto 1-1 Valtti (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 21% pentru egalul, iar cotele fără marjă 24%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 3,8 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 27%), iar GG a ieșit (72%). Scorul exact 1-1 avea 8,2% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 10 cornere (8-2) și 3 cartonașe galbene (3-0).

Toolon Taistoîn meciValtti
8
Cornere
2
3
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Toolon Taisto vs Valtti

Toolon Taisto marchează 1,8 goluri pe meci și primește 2,0. Valtti marchează 2,2 goluri pe meci și primește 1,8. La Toolon Taisto, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~3,8goluri estimate
73%peste 2,5 goluri
72%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Toolon Taistoultimele 5Valtti
1,20
Puncte / meci
1,80
1,8
Goluri marcate / meci
2,2
2,0
Goluri primite / meci
1,8
1
Victorii
3
80%
Peste 2,5 goluri
80%
100%
Ambele marchează
60%
0
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Toolon Taisto și ultimele 5 Valtti, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Toolon Taisto1-3-1

E
MPS/Atletico Malmi - Toolon Taisto01.08.26 · Kolmonen
2-2
E
Toolon Taisto - TiPS23.07.26 · Kolmonen
1-1
Î
ToTe - Toolon Taisto03.07.26 · Kolmonen
4-1
V
Toolon Taisto - VJS 224.06.26 · Kolmonen
3-1
E
Hps 2 - Toolon Taisto11.06.26 · Kolmonen
2-2

Valtti3-0-2

Î
TiPS - Valtti29.07.26 · Kolmonen
3-2
Î
Valtti - ToTe24.07.26 · Kolmonen
0-2
V
VJS 2 - Valtti05.07.26 · Kolmonen
3-4
V
Valtti - MPS/Atletico Malmi26.06.26 · Kolmonen
2-1
V
Pakkalan Palloseura - Valtti12.06.26 · Kolmonen
0-3

Întâlniri directe Toolon Taisto - Valtti

Toolon Taisto 0Egal 0Valtti 1
Î
Valtti - Toolon Taisto02.05.2026 · pauză 1-0
2-0

V/E/Î din perspectiva Toolon Taisto. 0 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Toolon Taisto - Valtti

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Toolon Taisto2.4237% fără marjă
X · Egal3.7524% fără marjă
2 · Valtti2.3239% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.49
X2 1.41
12 1.20

Goluri

Sub 2.5 3.05
Peste 2.5 1.29

Ambele marchează

GG Da 1.31
GG Nu 3.20

Analiza de dinainte de meci

Toolon Taisto - Valtti s-a jucat joi, 6 august, în Kolmonen (Finlanda). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Toolon Taisto are o victorie, trei egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 9-10. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Valtti vine cu trei victorii și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 11 goluri și a primit 9. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: Valtti - Toolon Taisto 2-0, pe 2 mai 2026.

Casele văd un meci echilibrat: 2.42 pentru gazde, 2.32 pentru oaspeți și 3.75 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.29, iar GG la 1.31.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,8 pentru Toolon Taisto și 2,0 pentru Valtti. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Toolon Taisto are 36%, Valtti 43%. Peste 2.5 goluri are 73% în model, dar la 1.29 plătește sub cota corectă de 1.37. Ambele marchează (GG): 72% în model, cota corectă ar fi 1.39. La 1.31, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Toolon Taisto - Valtti

Goluri estimate: 1,80 Toolon Taisto și 1,97 Valtti, total 3,77. 1X2 în model: 36% · 21% · 43%. Peste 2,5: 73% (cotă corectă 1.37). GG: 72% (cotă corectă 1.39). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

2%0
9%1
16%2
21%3
19%4
33%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 27% · peste 2,5: 73% (verde).

Scoruri probabile

1-18,2%1-28,1%2-17,4%2-27,2%1-35,3%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Toolon Taisto. Toolon Taisto a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Valtti. Valtti a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 11,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-1
Pauză0-0
Cornere8-2
Cartonașe galbene3-0
Favorită la startValtti · 2.32
Goluri estimate~3,8
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Toolon Taisto - Valtti?

S-a jucat joi, 6 august, ora 18:00 (ora României) și s-a terminat 1-1.

În ce competiție s-a jucat Toolon Taisto - Valtti?

În Kolmonen (Finlanda).

Cine era favorită în Toolon Taisto - Valtti?

Niciuna clar: cotele erau 2.42 la gazde și 2.32 la oaspeți. Meciul s-a terminat 1-1.

Câte goluri s-au marcat în Toolon Taisto - Valtti?

2 goluri, scor final 1-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,8.

Alte meciuri din Kolmonen

Toată liga →