Duminică18 octombrie
Live 146 Pune pont

FinlandaFinlanda · Kolmonen

Toolon Taisto - Atlantis FC/PM

Statistici și rezultat final · joi, 27 august

FinlandaKolmonen · Finlanda Final
Toolon Taisto
VÎEEE
Final3-6
Atlantis FC/PM
EVVÎV
Șanse înainte de meci, după cote
Toolon Taisto 44%Egal 23%Atlantis FC/PM 33%

Toolon Taisto 3-6 Atlantis FC/PM: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Toolon Taisto 3-6 Atlantis FC/PM. Înainte de start, modelul dădea 33% pentru victoria lui Atlantis FC/PM, iar cotele fără marjă 33%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 9 goluri, față de 4,6 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 84%), iar GG a ieșit (81%). Scorul exact 3-6 avea sub 0,1% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 13 cornere (6-7) și 2 cartonașe galbene (1-1).

Toolon Taistoîn meciAtlantis FC/PM
6
Cornere
7
1
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Toolon Taisto vs Atlantis FC/PM

Toolon Taisto marchează 1,4 goluri pe meci și primește 1,6. Atlantis FC/PM marchează 2,6 goluri pe meci și primește 3,6. La Atlantis FC/PM, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~4,6goluri estimate
84%peste 2,5 goluri
81%ambele marchează
2-2scorul cel mai probabil
Toolon Taistoultimele 5Atlantis FC/PM
1,20
Puncte / meci
2,00
1,4
Goluri marcate / meci
2,6
1,6
Goluri primite / meci
3,6
1
Victorii
3
40%
Peste 2,5 goluri
100%
80%
Ambele marchează
100%
0
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Toolon Taisto și ultimele 5 Atlantis FC/PM, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Toolon Taisto1-3-1

V
Toolon Taisto - PPJ Lauttasaari20.08.26 · Kolmonen
2-0
Î
LPS - Toolon Taisto14.08.26 · Kolmonen
4-1
E
Toolon Taisto - Valtti06.08.26 · Kolmonen
1-1
E
MPS/Atletico Malmi - Toolon Taisto01.08.26 · Kolmonen
2-2
E
Toolon Taisto - TiPS23.07.26 · Kolmonen
1-1

Atlantis FC/PM3-1-1

E
Atlantis FC/PM - ToTe20.08.26 · Kolmonen
2-2
V
Valtti - Atlantis FC/PM14.08.26 · Kolmonen
1-3
V
Atlantis FC/PM - HPS 206.08.26 · Kolmonen
4-3
Î
VJS 2 - Atlantis FC/PM01.08.26 · Kolmonen
10-1
V
Atlantis FC/PM - FC Kontu23.07.26 · Kolmonen
3-2

Întâlniri directe Toolon Taisto - Atlantis FC/PM

Toolon Taisto 0Egal 1Atlantis FC/PM 0
E
Atlantis FC/PM - Toolon Taisto21.05.2026 · pauză 1-2
2-2

V/E/Î din perspectiva Toolon Taisto. 1 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Toolon Taisto - Atlantis FC/PM

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Toolon Taisto2.0544% fără marjă
X · Egal4.0023% fără marjă
2 · Atlantis FC/PM2.7033% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.31
X2 1.70
12 1.16

Ambele marchează

GG Da 1.17
GG Nu 4.40

Analiza de dinainte de meci

Toolon Taisto - Atlantis FC/PM s-a jucat joi, 27 august, în Kolmonen (Finlanda). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Toolon Taisto vine cu o victorie, trei egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 7 goluri și a primit 8. În ultimele 5 meciuri, Atlantis FC/PM are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 13-18. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: Atlantis FC/PM - Toolon Taisto 2-2, pe 21 mai 2026.

Casele o dau favorită pe Toolon Taisto, la 2.05, cu egalul la 4.00. Fără marja caselor, asta înseamnă 44% șanse de victorie.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 2,5 pentru Toolon Taisto și 2,1 pentru Atlantis FC/PM. Scorul cel mai probabil e 2-2.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Toolon Taisto are 48%, Atlantis FC/PM 33%. Peste 2.5 goluri: 84% în model, adică o cotă corectă de 1.19. Ambele marchează (GG) are 81% în model, dar la 1.17 plătește sub cota corectă de 1.23. Scorul cel mai probabil: 2-2.

Probabilități Toolon Taisto - Atlantis FC/PM

Goluri estimate: 2,50 Toolon Taisto și 2,10 Atlantis FC/PM, total 4,60. 1X2 în model: 48% · 19% · 33%. Peste 2,5: 84% (cotă corectă 1.19). GG: 81% (cotă corectă 1.23). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

1%0
4%1
11%2
16%3
19%4
49%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 16% · peste 2,5: 84% (verde).

Scoruri probabile

2-26,9%2-16,6%3-25,8%1-25,5%3-15,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Toolon Taisto. Toolon Taisto a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Atlantis FC/PM. Atlantis FC/PM a primit 18 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Favorit fără formă. Toolon Taisto e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 10,8% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-6
Cornere6-7
Cartonașe galbene1-1
Favorită la startToolon Taisto · 2.05
Goluri estimate~4,6
Scor probabil2-2

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Toolon Taisto - Atlantis FC/PM?

S-a jucat joi, 27 august, ora 18:00 (ora României) și s-a terminat 3-6.

În ce competiție s-a jucat Toolon Taisto - Atlantis FC/PM?

În Kolmonen (Finlanda).

Cine era favorită în Toolon Taisto - Atlantis FC/PM?

Toolon Taisto pleca favorită, la cota 2.05. Meciul s-a terminat 3-6.

Câte goluri s-au marcat în Toolon Taisto - Atlantis FC/PM?

9 goluri, scor final 3-6. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 4,6.

Alte meciuri din Kolmonen

Toată liga →