Duminică18 octombrie
Live 68 Pune pont

JaponiaJaponia · Cupa Ligii

Tochigi City - Montedio Yamagata

Statistici și rezultat final · miercuri, 9 septembrie

JaponiaCupa Ligii · Japonia Final
Tochigi City
VÎÎEV
Final0-1Pauză 0-1
Montedio Yamagata
ÎVEVÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Tochigi City 2%Egal 15%Montedio Yamagata 83%

Tochigi City 0-1 Montedio Yamagata: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Tochigi City 0-1 Montedio Yamagata (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 47% pentru victoria lui Montedio Yamagata, iar cotele fără marjă 83%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-a marcat 1 gol, față de 3,2 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 38%), iar GG n-a ieșit (NG avea 37%). Scorul exact 0-1 avea 7,3% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 10 cornere (6-4) și 2 cartonașe galbene (2-0).

Tochigi Cityîn meciMontedio Yamagata
6
Cornere
4
2
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Tochigi City vs Montedio Yamagata

Tochigi City marchează 1,6 goluri pe meci și primește 1,8. Montedio Yamagata marchează 1,8 goluri pe meci și primește 1,2. În directe, Tochigi City nu a câștigat niciuna dintre ultimele 4 întâlniri.

~3,2goluri estimate
62%peste 2,5 goluri
63%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Tochigi Cityultimele 5Montedio Yamagata
1,40
Puncte / meci
1,40
1,6
Goluri marcate / meci
1,8
1,8
Goluri primite / meci
1,2
2
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
60%
60%
Ambele marchează
40%
0
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Tochigi City și ultimele 5 Montedio Yamagata, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Tochigi City2-1-2

V
Tochigi City - Kochi United05.09.26 · J3 League
2-0
Î
Gifu - Tochigi City29.08.26 · J3 League
4-1
Î3-1
E
Tochigi City - Giravanz Kitakyushu22.08.26 · J3 League
2-2
V2-0

Montedio Yamagata2-1-2

Î
Montedio Yamagata - Ventforet Kofu05.09.26 · J2/J3 League
1-2
V
Imabari - Montedio Yamagata29.08.26 · J2/J3 League
0-3
E3-3
V
Montedio Yamagata - Yokohama FC22.08.26 · J2/J3 League
2-0
Î
Shonan Bellmare - Montedio Yamagata15.08.26 · J2/J3 League
1-0

Întâlniri directe Tochigi City - Montedio Yamagata

Tochigi City 0Egal 1Montedio Yamagata 3
E
Montedio Yamagata - Tochigi City03.05.2026 · pauză 1-1
2-2
Î
Tochigi City - Montedio Yamagata15.02.2026 · pauză 0-0
1-2
Î
Montedio Yamagata - Tochigi City06.07.2024 · pauză 0-0
1-0
Î
Tochigi City - Montedio Yamagata03.03.2024 · pauză 1-3
1-3

V/E/Î din perspectiva Tochigi City. 3 din 4 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Tochigi City - Montedio Yamagata

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Tochigi City45.002% fără marjă
X · Egal6.1515% fără marjă
2 · Montedio Yamagata1.1283% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 5.00
X2 —
12 1.11

Goluri

Peste 1.5 2.70
Sub 2.5 —
Peste 2.5 8.75

Ambele marchează

GG Da 4.85
GG Nu 1.14

Analiza de dinainte de meci

Tochigi City - Montedio Yamagata s-a jucat miercuri, 9 septembrie, în Cupa Ligii (Japonia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Tochigi City are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 8-9. Montedio Yamagata vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 9 goluri și a primit 6.

În ultimele 4 întâlniri directe, Tochigi City a câștigat niciodată, Montedio Yamagata de 3 ori, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,0 goluri în medie. Ultima: Montedio Yamagata - Tochigi City 2-2, pe 3 mai 2026.

Montedio Yamagata pleacă favorită, la cota 1.12. Egalul e la 6.15, iar Tochigi City la 45.00. Fără marja caselor, asta înseamnă 83% șanse de victorie.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,4 pentru Tochigi City și 1,8 pentru Montedio Yamagata. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 30% la victorie, față de 2%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă X2: 70% în model, adică o cotă corectă de 1.43. Peste 2.5 goluri: 62% în model, cota corectă ar fi 1.61. Casele dau 8.75, mai mult. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 63%. Cota de 4.85 e peste cea corectă (1.59). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Tochigi City - Montedio Yamagata

Goluri estimate: 1,40 Tochigi City și 1,80 Montedio Yamagata, total 3,20. 1X2 în model: 30% · 23% · 47%. Peste 2,5: 62% (cotă corectă 1.61). GG: 63% (cotă corectă 1.59). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
13%1
21%2
22%3
18%4
22%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 38% · peste 2,5: 62% (verde).

Scoruri probabile

1-110,3%1-29,2%0-17,3%2-17,2%0-26,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Tochigi City. Tochigi City a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 7,8% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-1
Pauză0-1
Cornere6-4
Cartonașe galbene2-0
Favorită la startMontedio Yamagata · 1.12
Goluri estimate~3,2
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Tochigi City - Montedio Yamagata?

S-a jucat miercuri, 9 septembrie, ora 13:00 (ora României) și s-a terminat 0-1.

În ce competiție s-a jucat Tochigi City - Montedio Yamagata?

În Cupa Ligii (Japonia).

Cine era favorită în Tochigi City - Montedio Yamagata?

Montedio Yamagata pleca favorită, la cota 1.12. Meciul s-a terminat 0-1.

Câte goluri s-au marcat în Tochigi City - Montedio Yamagata?

Un gol, scor final 0-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,2.

Alte meciuri din Cupa Ligii

Toată liga →