Duminică18 octombrie
Live 107 Pune pont

ScotiaScotia · League 2

The Spartans - Elgin City

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 22 august

ScotiaLeague 2 · Scotia Final
The Spartans
ÎEEVV
Final3-3Pauză 1-2
Elgin City
VÎEVÎ
Șanse înainte de meci, după cote
The Spartans 45%Egal 28%Elgin City 27%

The Spartans 3-3 Elgin City: statisticile meciului

Meciul s-a terminat The Spartans 3-3 Elgin City (pauză 1-2). Înainte de start, modelul dădea 23% pentru egalul, iar cotele fără marjă 28%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 6 goluri, față de 3,2 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 62%), iar GG a ieșit (64%). Scorul exact 3-3 avea 1,9% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 5 cornere (2-3) și 5 cartonașe galbene (1-4).

The Spartansîn meciElgin City
2
Cornere
3
1
Cartonașe galbene
4

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici The Spartans vs Elgin City

The Spartans marchează 2,0 goluri pe meci și primește 1,4. Elgin City marchează 2,2 goluri pe meci și primește 1,8. La Elgin City, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 8 întâlniri directe: The Spartans 3, egal 3, Elgin City 2.

~3,2goluri estimate
62%peste 2,5 goluri
64%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
The Spartansultimele 5Elgin City
1,60
Puncte / meci
1,40
2,0
Goluri marcate / meci
2,2
1,4
Goluri primite / meci
1,8
2
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
80%
60%
Ambele marchează
60%
3
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri The Spartans și ultimele 5 Elgin City, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

The Spartans2-2-1

Î
Stranraer - The Spartans15.08.26 · League 2
1-0
E
East Fife - The Spartans11.08.26 · Cupa Challenge
2-2
E
The Spartans - Edinburgh City08.08.26 · League 2
2-2
V
Annan Athletic - The Spartans01.08.26 · League 2
2-4
V
Montrose - The Spartans25.07.26 · Cupa Ligii
0-2

Elgin City2-1-2

V
Elgin City - Kelty Hearts15.08.26 · League 2
4-1
Î
Elgin City - Ross County11.08.26 · Cupa Challenge
1-2
E
Elgin City - Forfar Athletic08.08.26 · League 2
1-1
V
Edinburgh City - Elgin City01.08.26 · League 2
0-5
Î
Hamilton Academical - Elgin City25.07.26 · Cupa Ligii
5-0

Întâlniri directe The Spartans - Elgin City

The Spartans 3Egal 3Elgin City 2
E
The Spartans - Elgin City25.04.2026 · pauză 0-0
1-1
E
Elgin City - The Spartans31.01.2026 · pauză 2-1
3-3
V
The Spartans - Elgin City20.12.2025 · pauză 0-0
1-0
V
Elgin City - The Spartans27.09.2025 · pauză 1-1
2-3
Î
The Spartans - Elgin City22.03.2025 · pauză 0-2
1-2
V
Elgin City - The Spartans11.03.2025 · pauză 0-1
0-2
Î
The Spartans - Elgin City19.10.2024 · pauză 1-1
1-3
E
Elgin City - The Spartans17.09.2024 · pauză 0-0
1-1

V/E/Î din perspectiva The Spartans. 4 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi The Spartans - Elgin City

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · The Spartans2.0545% fără marjă
X · Egal3.3028% fără marjă
2 · Elgin City3.3527% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.26
X2 1.70
12 1.26

Goluri

Peste 1.5 1.22
Sub 2.5 1.90
Peste 2.5 1.80

Ambele marchează

GG Da 1.69
GG Nu 2.05

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.42
Pauză peste 1.5 2.55

Analiza de dinainte de meci

The Spartans - Elgin City s-a jucat sâmbătă, 22 august, în League 2 (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

The Spartans vine cu două victorii, două egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 10 goluri și a primit 7. În ultimele 5 meciuri, Elgin City are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 11-9. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 8 întâlniri directe, The Spartans a câștigat de 3 ori, Elgin City de 2 ori, iar trei meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,1 goluri în medie. Ultima: The Spartans - Elgin City 1-1, pe 25 aprilie 2026.

Casele o dau favorită pe The Spartans, la 2.05, cu egalul la 3.30. Fără marja caselor, asta înseamnă 45% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.80, iar GG la 1.69.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,7 pentru The Spartans și 1,5 pentru Elgin City. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: The Spartans are 44%, Elgin City 33%. Peste 2.5 goluri: 62% în model, cota corectă ar fi 1.61. Casele dau 1.80, mai mult. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 64%. Cota de 1.69 e peste cea corectă (1.56). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități The Spartans - Elgin City

Goluri estimate: 1,73 The Spartans și 1,49 Elgin City, total 3,22. 1X2 în model: 44% · 23% · 33%. Peste 2,5: 62% (cotă corectă 1.61). GG: 64% (cotă corectă 1.56). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
13%1
21%2
22%3
18%4
22%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 38% · peste 2,5: 62% (verde).

Scoruri probabile

1-110,3%2-18,9%1-27,7%1-06,9%2-26,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Elgin City. Elgin City a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,7 goluri, după cote 2,7. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,9% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-3
Pauză1-2
Cornere2-3
Cartonașe galbene1-4
Favorită la startThe Spartans · 2.05
Goluri estimate~3,2
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat The Spartans - Elgin City?

S-a jucat sâmbătă, 22 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 3-3.

În ce competiție s-a jucat The Spartans - Elgin City?

În League 2 (Scotia).

Unde s-a jucat The Spartans - Elgin City?

Pe The Vanloq Community Stadium, în Edinburgh, sâmbătă, 22 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în The Spartans - Elgin City?

The Spartans pleca favorită, la cota 2.05. Meciul s-a terminat 3-3.

Câte goluri s-au marcat în The Spartans - Elgin City?

6 goluri, scor final 3-3. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,2.

Alte meciuri din League 2

Toată liga →