Duminică18 octombrie
Live 135 Pune pont

ScotiaScotia · League 2

The Spartans - Clyde

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 29 august

ScotiaLeague 2 · Scotia Final
The Spartans
VEÎEE
Final3-3Pauză 0-1
Clyde
ÎVVÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
The Spartans 34%Egal 27%Clyde 39%

The Spartans 3-3 Clyde: statisticile meciului

Meciul s-a terminat The Spartans 3-3 Clyde (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 23% pentru egalul, iar cotele fără marjă 27%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 6 goluri, față de 3,2 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 61%), iar GG a ieșit (63%). Scorul exact 3-3 avea 1,8% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 14 cornere (10-4) și 4 cartonașe galbene (0-4).

The Spartansîn meciClyde
10
Cornere
4
0
Cartonașe galbene
4

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici The Spartans vs Clyde

The Spartans marchează 2,4 goluri pe meci și primește 1,6. Clyde marchează 1,2 goluri pe meci și primește 1,8. La The Spartans, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 8 întâlniri directe: The Spartans 5, egal 2, Clyde 1.

~3,2goluri estimate
61%peste 2,5 goluri
63%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
The Spartansultimele 5Clyde
1,20
Puncte / meci
1,20
2,4
Goluri marcate / meci
1,2
1,6
Goluri primite / meci
1,8
1
Victorii
2
80%
Peste 2,5 goluri
80%
60%
Ambele marchează
40%
5
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri The Spartans și ultimele 5 Clyde, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

The Spartans1-3-1

V
The Spartans - Heart of Midlothian B25.08.26 · Cupa Challenge
5-0
E
The Spartans - Elgin City22.08.26 · League 2
3-3
Î
Stranraer - The Spartans15.08.26 · League 2
1-0
E
East Fife - The Spartans11.08.26 · Cupa Challenge
2-2
E
The Spartans - Edinburgh City08.08.26 · League 2
2-2

Clyde2-0-3

Î
Montrose - Clyde25.08.26 · Cupa Challenge
3-0
V
Clyde - Forfar Athletic22.08.26 · League 2
3-0
V
Annan Athletic - Clyde15.08.26 · League 2
1-2
Î
Clyde - St. Mirren B11.08.26 · Cupa Challenge
1-4
Î
Dumbarton - Clyde08.08.26 · League 2
1-0

Întâlniri directe The Spartans - Clyde

The Spartans 5Egal 2Clyde 1
V
The Spartans - Clyde14.03.2026 · pauză 0-0
2-1
Î
Clyde - The Spartans24.01.2026 · pauză 0-0
2-1
E
The Spartans - Clyde15.11.2025 · pauză 1-0
1-1
V
Clyde - The Spartans16.08.2025 · pauză 1-2
1-3
V
The Spartans - Clyde19.04.2025 · pauză 0-0
2-0
V
Clyde - The Spartans22.02.2025 · pauză 0-1
0-2
V
The Spartans - Clyde14.12.2024 · pauză 2-1
3-2
E
Clyde - The Spartans05.10.2024 · pauză 0-1
1-1

V/E/Î din perspectiva The Spartans. 4 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi The Spartans - Clyde

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · The Spartans2.6734% fără marjă
X · Egal3.4527% fără marjă
2 · Clyde2.3539% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.32
X2 1.60
12 1.25

Goluri

Peste 1.5 1.19
Sub 2.5 2.00
Peste 2.5 1.71

Ambele marchează

GG Da 1.61
GG Nu 2.17

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.45
Pauză peste 1.5 2.47

Analiza de dinainte de meci

The Spartans - Clyde s-a jucat sâmbătă, 29 august, în League 2 (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, The Spartans are o victorie, trei egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 12-8. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Clyde vine cu două victorii și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 6 goluri și a primit 9. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 8 întâlniri directe, The Spartans a câștigat de 5 ori, Clyde o dată, iar două meciuri s-au terminat egal. Ultima: The Spartans - Clyde 2-1, pe 14 martie 2026.

Casele văd un meci echilibrat: 2.67 pentru gazde, 2.35 pentru oaspeți și 3.45 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.71, iar GG la 1.61.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,7 pentru The Spartans și 1,4 pentru Clyde. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 45% la victorie, față de 34%.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru șansă dublă 1X, modelul calculează 68%. Cota de 1.32 e sub cea corectă (1.47) și nu merită. Peste 2.5 goluri are 61% în model, iar 1.71 e aproape de cota corectă (1.64). Ambele marchează (GG): 63% în model, cota corectă ar fi 1.59. Cota 1.61 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități The Spartans - Clyde

Goluri estimate: 1,73 The Spartans și 1,43 Clyde, total 3,16. 1X2 în model: 45% · 23% · 32%. Peste 2,5: 61% (cotă corectă 1.64). GG: 63% (cotă corectă 1.59). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
14%1
21%2
22%3
18%4
21%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 39% · peste 2,5: 61% (verde).

Scoruri probabile

1-110,5%2-19,1%1-27,5%1-07,3%2-26,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: The Spartans. The Spartans a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Clyde. Clyde a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,5 goluri, după cote 2,8. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-3
Pauză0-1
Cornere10-4
Cartonașe galbene0-4
Favorită la startClyde · 2.35
Goluri estimate~3,2
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat The Spartans - Clyde?

S-a jucat sâmbătă, 29 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 3-3.

În ce competiție s-a jucat The Spartans - Clyde?

În League 2 (Scotia).

Unde s-a jucat The Spartans - Clyde?

Pe The Vanloq Community Stadium, în Edinburgh, sâmbătă, 29 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în The Spartans - Clyde?

Niciuna clar: cotele erau 2.67 la gazde și 2.35 la oaspeți. Meciul s-a terminat 3-3.

Câte goluri s-au marcat în The Spartans - Clyde?

6 goluri, scor final 3-3. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,2.

Alte meciuri din League 2

Toată liga →