Duminică18 octombrie
Live 152 Pune pont

PoloniaPolonia · I Liga

Termalica Nieciecza - Ruch Chorzow

Statistici și rezultat final · duminică, 26 iulie

PoloniaI Liga · Polonia Final
Final2-0Pauză 0-0
Ruch Chorzow
ÎÎVÎV
Șanse înainte de meci, după cote
Termalica Nieciecza 17%Egal 62%Ruch Chorzow 21%

Termalica Nieciecza 2-0 Ruch Chorzow: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Termalica Nieciecza 2-0 Ruch Chorzow (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 45% pentru victoria lui Termalica Nieciecza, iar cotele fără marjă 17%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 2 goluri, față de 2,6 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 53%), iar GG n-a ieșit (NG avea 49%). Scorul exact 2-0 avea 8,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 13 cornere (4-9) și 3 cartonașe galbene (1-2).

Termalica Niecieczaîn meciRuch Chorzow
4
Cornere
9
1
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Termalica Nieciecza vs Ruch Chorzow

Termalica Nieciecza marchează 2,4 goluri pe meci și primește 0,4. Ruch Chorzow marchează 2,2 goluri pe meci și primește 1,6. La Ruch Chorzow, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~2,6goluri estimate
47%peste 2,5 goluri
51%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Termalica Niecieczaultimele 5Ruch Chorzow
2,60
Puncte / meci
1,20
2,4
Goluri marcate / meci
2,2
0,4
Goluri primite / meci
1,6
4
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
80%
40%
Ambele marchează
60%
0
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Termalica Nieciecza și ultimele 5 Ruch Chorzow, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Termalica Nieciecza4-1-0

E
Termalica Nieciecza - Podbeskidzie Bielsko-Biala18.07.26 · Amicale intercluburi
1-1
V
Korona Kielce - Termalica Nieciecza17.07.26 · Amicale intercluburi
0-2
V
Termalica Nieciecza - Sandecja Nowy Sacz11.07.26 · Amicale intercluburi
2-1
V
Termalica Nieciecza - Puszcza Niepolomice08.07.26 · Amicale intercluburi
3-0
V
Termalica Nieciecza - Resovia Rzeszow04.07.26 · Amicale intercluburi
4-0

Ruch Chorzow2-0-3

Î
Karvina - Ruch Chorzow18.07.26 · Amicale intercluburi
2-1
Î
Wieczysta Krakow - Ruch Chorzow10.07.26 · Amicale intercluburi
2-0
V
Unia Oswiecim - Ruch Chorzow27.06.26 · Amicale intercluburi
0-6
Î
Znicz Pruszkow - Ruch Chorzow24.05.26 · I Liga
3-2
V
Miedz Legnica - Ruch Chorzow17.05.26 · I Liga
1-2

Întâlniri directe Termalica Nieciecza - Ruch Chorzow

Termalica Nieciecza 0Egal 2Ruch Chorzow 0
E
Ruch Chorzow - Termalica Nieciecza03.03.2025 · pauză 1-1
2-2
E
Termalica Nieciecza - Ruch Chorzow18.08.2024 · pauză 1-0
1-1

V/E/Î din perspectiva Termalica Nieciecza. 1 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Termalica Nieciecza - Ruch Chorzow

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Termalica Nieciecza5.5017% fără marjă
X · Egal1.4762% fără marjă
2 · Ruch Chorzow4.4021% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, cornere

Șansă dublă

1X 1.50
X2 1.28
12 1.40

Goluri

Peste 1.5 1.78
Sub 2.5 1.25
Peste 2.5 3.30

Ambele marchează

GG Da 2.65
GG Nu 1.42

Cornere

Sub 9.5 2.95
Peste 9.5 1.30

Analiza de dinainte de meci

Termalica Nieciecza - Ruch Chorzow s-a jucat duminică, 26 iulie, în I Liga (Polonia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Termalica Nieciecza n-a pierdut niciunul (patru victorii și un egal). Golaveraj: 12-2. Ruch Chorzow vine cu două victorii și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 11 goluri și a primit 8. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 2 întâlniri directe, Termalica Nieciecza a câștigat niciodată, Ruch Chorzow niciodată, iar două meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,0 goluri în medie. Ultima: Ruch Chorzow - Termalica Nieciecza 2-2, pe 3 martie 2025.

Casele văd un meci echilibrat: 5.50 pentru gazde, 4.40 pentru oaspeți și 1.47 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 3.30, iar GG la 2.65.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,4 pentru Termalica Nieciecza și 1,1 pentru Ruch Chorzow. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 45% la victorie, față de 17%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X merită privit: 71% în model, iar 1.50 plătește peste cota corectă de 1.41. Peste 1.5 goluri: 72% în model, cota corectă ar fi 1.39. Casele dau 1.78, mai mult. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Termalica Nieciecza - Ruch Chorzow

Goluri estimate: 1,44 Termalica Nieciecza și 1,12 Ruch Chorzow, total 2,56. 1X2 în model: 45% · 26% · 29%. Peste 2,5: 47% (cotă corectă 2.13). GG: 51% (cotă corectă 1.96). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

8%0
20%1
25%2
21%3
14%4
12%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 53% · peste 2,5: 47% (verde).

Scoruri probabile

1-112,5%1-011,1%2-19,0%0-18,7%2-08,0%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Ruch Chorzow. Ruch Chorzow a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,3 goluri, după cote 1,8. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,9% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-0
Pauză0-0
Cornere4-9
Cartonașe galbene1-2
Goluri estimate~2,6
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Termalica Nieciecza - Ruch Chorzow?

S-a jucat duminică, 26 iulie, ora 15:30 (ora României) și s-a terminat 2-0.

În ce competiție s-a jucat Termalica Nieciecza - Ruch Chorzow?

În I Liga (Polonia).

Unde s-a jucat Termalica Nieciecza - Ruch Chorzow?

Pe Stadion Sportowy Bruk-Bet Termalica, în Nieciecza, duminică, 26 iulie, ora 15:30 (ora României).

Cine era favorită în Termalica Nieciecza - Ruch Chorzow?

Niciuna clar: cotele erau 5.50 la gazde și 4.40 la oaspeți. Meciul s-a terminat 2-0.

Câte goluri s-au marcat în Termalica Nieciecza - Ruch Chorzow?

2 goluri, scor final 2-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,6.

Alte meciuri din I Liga

Toată liga →