Duminică18 octombrie
Live 105 Pune pont

PanamaPanama · LPF - Apertura

Tauro FC - Umecit

Statistici și rezultat final · duminică, 2 august

PanamaLPF - Apertura · Panama Final
Tauro FC
EEÎVÎ
Final1-1Pauză 0-1
Umecit
EÎEEE
Șanse înainte de meci, după cote
Tauro FC 35%Egal 30%Umecit 34%

Tauro FC 1-1 Umecit: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Tauro FC 1-1 Umecit (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 29% pentru egalul, iar cotele fără marjă 30%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 2,2 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 63%), iar GG a ieșit (44%). Scorul exact 1-1 avea 13,4% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 12 cornere (5-7) și 9 cartonașe galbene (4-5).

Tauro FCîn meciUmecit
5
Cornere
7
4
Cartonașe galbene
5

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Tauro FC vs Umecit

Tauro FC marchează 1,0 goluri pe meci și primește 0,8. Umecit marchează 1,0 goluri pe meci și primește 1,2. La Tauro FC, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 7 întâlniri directe: Tauro FC 3, egal 3, Umecit 1.

~2,2goluri estimate
37%peste 2,5 goluri
44%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Tauro FCultimele 5Umecit
1,00
Puncte / meci
0,80
1,0
Goluri marcate / meci
1,0
0,8
Goluri primite / meci
1,2
1
Victorii
0
20%
Peste 2,5 goluri
40%
20%
Ambele marchează
80%
3
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Tauro FC și ultimele 5 Umecit, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Tauro FC1-2-2

E
Tauro FC - Umecit02.08.26 · LPF - Apertura
1-1
E
Tauro FC - Sporting San Miguelito28.07.26 · LPF - Apertura
0-0
Î
Sporting San Miguelito - Tauro FC26.04.26 · LPF - Clausura
2-0
V
Tauro FC - Arabe Unido11.04.26 · LPF - Clausura
4-0
Î
Tauro FC - Plaza Amador05.04.26 · LPF - Clausura
0-1

Umecit0-4-1

E
Tauro FC - Umecit02.08.26 · LPF - Apertura
1-1
Î
Umecit - Deportivo Saprissa30.07.26 · CONCACAF - Cupa Americii Centrale
1-2
E
Alianza Panama - Umecit26.07.26 · LPF - Apertura
0-0
E
Union Cocle - Umecit06.05.26 · LPF - Clausura
1-1
E
Plaza Amador - Umecit26.04.26 · LPF - Clausura
2-2

Întâlniri directe Tauro FC - Umecit

Tauro FC 3Egal 3Umecit 1
E
Tauro FC - Umecit02.08.2026 · pauză 0-1
1-1
V
Tauro FC - Umecit11.02.2026 · pauză 1-1
3-1
Î
Umecit - Tauro FC28.10.2025 · pauză 1-2
3-2
E
Tauro FC - Umecit10.08.2025 · pauză 0-1
1-1
V
Tauro FC - Umecit24.03.2025 · pauză 3-2
4-2
E
Tauro FC - Umecit30.09.2024 · pauză 1-0
1-1
V
Umecit - Tauro FC07.04.2024 · pauză 1-2
1-2

V/E/Î din perspectiva Tauro FC. 4 din 7 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Tauro FC - Umecit

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Tauro FC2.6235% fără marjă
X · Egal3.0530% fără marjă
2 · Umecit2.7034% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.41
X2 1.43
12 1.32

Goluri

Peste 1.5 1.39
Sub 2.5 1.59
Peste 2.5 2.22

Ambele marchează

GG Da 1.92
GG Nu 1.78

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.31
Pauză peste 1.5 3.20

Cornere

Sub 9.5 1.63
Peste 9.5 2.15

Analiza de dinainte de meci

Tauro FC - Umecit s-a jucat duminică, 2 august, în LPF - Apertura (Panama). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Tauro FC vine cu o victorie, două egaluri și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 5 goluri și a primit 4. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. Umecit n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: patru egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 5-6.

În ultimele 7 întâlniri directe, Tauro FC a câștigat de 3 ori, Umecit o dată, iar trei meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,4 goluri în medie. Ultima: Tauro FC - Umecit 1-1, pe 2 august 2026.

La case, diferența e mică: Tauro FC are cota 2.62, Umecit 2.70. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.22, iar GG la 1.92.

Modelul nostru estimează un meci cu puține goluri: 1,1 pentru Tauro FC și 1,0 pentru Umecit. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Tauro FC are 38%, Umecit 33%. Sub 2.5 goluri are 63% în model, iar 1.59 e aproape de cota corectă (1.59). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Tauro FC - Umecit

Goluri estimate: 1,14 Tauro FC și 1,03 Umecit, total 2,17. 1X2 în model: 38% · 29% · 33%. Peste 2,5: 37% (cotă corectă 2.70). GG: 44% (cotă corectă 2.27). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

11%0
25%1
27%2
19%3
11%4
7%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 63% · peste 2,5: 37% (verde).

Scoruri probabile

1-113,4%1-013,0%0-111,8%0-011,4%2-17,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 29%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Directe cu mai multe goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 3,4 goluri, iar modelul estimează acum 2,2.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-1
Pauză0-1
Cornere5-7
Cartonașe galbene4-5
Favorită la startTauro FC · 2.62
Goluri estimate~2,2
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Tauro FC - Umecit?

S-a jucat duminică, 2 august, ora 04:30 (ora României) și s-a terminat 1-1.

În ce competiție s-a jucat Tauro FC - Umecit?

În LPF - Apertura (Panama).

Cine era favorită în Tauro FC - Umecit?

Niciuna clar: cotele erau 2.62 la gazde și 2.70 la oaspeți. Meciul s-a terminat 1-1.

Câte goluri s-au marcat în Tauro FC - Umecit?

2 goluri, scor final 1-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,2.

Alte meciuri din LPF - Apertura

Toată liga →