Duminică18 octombrie
Live 135 Pune pont

ScotiaScotia · League 2

Stranraer - Annan Athletic

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 8 august

ScotiaLeague 2 · Scotia Final
Stranraer
ÎÎÎEÎ
Final0-1Pauză 0-0
Annan Athletic
ÎÎÎÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Stranraer 48%Egal 27%Annan Athletic 25%

Stranraer 0-1 Annan Athletic: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Stranraer 0-1 Annan Athletic (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 26% pentru victoria lui Annan Athletic, iar cotele fără marjă 25%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-a marcat 1 gol, față de 3,4 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 33%), iar GG n-a ieșit (NG avea 35%). Scorul exact 0-1 avea 4,5% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 11 cornere (5-6) și 4 cartonașe galbene (3-1).

Stranraerîn meciAnnan Athletic
5
Cornere
6
3
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Stranraer vs Annan Athletic

Stranraer marchează 1,0 goluri pe meci și primește 2,6. Annan Athletic marchează 0,8 goluri pe meci și primește 4,0. La Annan Athletic, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. În directe, Stranraer nu a câștigat niciuna dintre ultimele 5 întâlniri.

~3,4goluri estimate
67%peste 2,5 goluri
65%ambele marchează
2-1scorul cel mai probabil
Stranraerultimele 5Annan Athletic
0,20
Puncte / meci
0,00
1,0
Goluri marcate / meci
0,8
2,6
Goluri primite / meci
4,0
0
Victorii
0
80%
Peste 2,5 goluri
100%
60%
Ambele marchează
60%
0
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Stranraer și ultimele 5 Annan Athletic, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Stranraer0-1-4

Î
Clyde - Stranraer01.08.26 · League 2
3-1
Î
Falkirk - Stranraer25.07.26 · Cupa Ligii
3-0
Î
Stranraer - Edinburgh City21.07.26 · Cupa Ligii
0-2
E
Alloa Athletic - Stranraer18.07.26 · Cupa Ligii
2-2
Î
Stranraer - Ayr United11.07.26 · Cupa Ligii
2-3

Annan Athletic0-0-5

Î
Annan Athletic - The Spartans01.08.26 · League 2
2-4
Î
Clyde - Annan Athletic21.07.26 · Cupa Ligii
4-1
Î
Airdrieonians - Annan Athletic18.07.26 · Cupa Ligii
3-0
Î
Annan Athletic - Dundee FC14.07.26 · Cupa Ligii
0-5
Î
Annan Athletic - Ross County11.07.26 · Cupa Ligii
1-4

Întâlniri directe Stranraer - Annan Athletic

Stranraer 0Egal 2Annan Athletic 3
Î
Annan Athletic - Stranraer28.03.2026 · pauză 1-0
1-0
E
Stranraer - Annan Athletic07.02.2026 · pauză 0-0
0-0
E
Annan Athletic - Stranraer27.12.2025 · pauză 2-2
2-2
Î
Stranraer - Annan Athletic04.10.2025 · pauză 0-0
0-1
Î
Stranraer - Annan Athletic07.09.2024 · pauză 1-3
1-5

V/E/Î din perspectiva Stranraer. 2 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Stranraer - Annan Athletic

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Stranraer1.9048% fără marjă
X · Egal3.4027% fără marjă
2 · Annan Athletic3.7525% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.28
X2 1.63
12 1.27

Goluri

Peste 1.5 1.24
Sub 2.5 1.85
Peste 2.5 1.87

Ambele marchează

GG Da 1.71
GG Nu 2.02

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.39
Pauză peste 1.5 2.62

Cornere

Sub 9.5 2.10
Peste 9.5 1.65

Analiza de dinainte de meci

Stranraer - Annan Athletic s-a jucat sâmbătă, 8 august, în League 2 (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Stranraer n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: un egal și patru înfrângeri. A marcat 5 goluri și a primit 13. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Annan Athletic n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: cinci înfrângeri. Golaveraj: 4-20. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 5 întâlniri directe, Stranraer a câștigat niciodată, Annan Athletic de 3 ori, iar două meciuri s-au terminat egal. Ultima: Annan Athletic - Stranraer 1-0, pe 28 martie 2026.

Casele o dau favorită pe Stranraer, la 1.90, cu egalul la 3.40. Fără marja caselor, asta înseamnă 48% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.87, iar GG la 1.71.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 2,1 pentru Stranraer și 1,4 pentru Annan Athletic. Scorul cel mai probabil e 2-1.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Stranraer are 53% în model, iar 1.90 e aproape de cota corectă (1.89). Peste 2.5 goluri: 67% în model, cota corectă ar fi 1.49. Casele dau 1.87, mai mult. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 65%. Cota de 1.71 e peste cea corectă (1.54). Scorul cel mai probabil: 2-1.

Probabilități Stranraer - Annan Athletic

Goluri estimate: 2,05 Stranraer și 1,39 Annan Athletic, total 3,44. 1X2 în model: 53% · 21% · 26%. Peste 2,5: 67% (cotă corectă 1.49). GG: 65% (cotă corectă 1.54). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
11%1
19%2
22%3
19%4
26%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 33% · peste 2,5: 67% (verde).

Scoruri probabile

2-19,4%1-19,1%2-06,7%1-06,6%2-26,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Stranraer. Stranraer a primit 13 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Annan Athletic. Annan Athletic a primit 20 de goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,2 goluri, după cote 2,7. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Favorit fără formă. Stranraer e favorită, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,7% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai puține goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 2,4 goluri, iar modelul estimează acum 3,4.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-1
Pauză0-0
Cornere5-6
Cartonașe galbene3-1
Favorită la startStranraer · 1.90
Goluri estimate~3,4
Scor probabil2-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Stranraer - Annan Athletic?

S-a jucat sâmbătă, 8 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 0-1.

În ce competiție s-a jucat Stranraer - Annan Athletic?

În League 2 (Scotia).

Unde s-a jucat Stranraer - Annan Athletic?

Pe Stair Park, în Stranraer, sâmbătă, 8 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Stranraer - Annan Athletic?

Stranraer pleca favorită, la cota 1.90. Meciul s-a terminat 0-1.

Câte goluri s-au marcat în Stranraer - Annan Athletic?

Un gol, scor final 0-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,4.

Alte meciuri din League 2

Toată liga →