Duminică18 octombrie
Live 108 Pune pont

Anglia Am.Anglia Am. · Southern League - PD Central

Stourbridge - Leiston

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 22 august

Anglia Am.Southern League - PD Central · Anglia Am. Final
Stourbridge
VVÎEÎ
Final2-2
Leiston
ÎVEEV
Șanse înainte de meci, după cote
Stourbridge 44%Egal 27%Leiston 28%

Stourbridge 2-2 Leiston: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Stourbridge 2-2 Leiston. Înainte de start, modelul dădea 24% pentru egalul, iar cotele fără marjă 27%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 4 goluri, față de 3,1 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 61%), iar GG a ieșit (63%). Scorul exact 2-2 avea 6,6% în modelul de dinainte de meci.

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Stourbridge vs Leiston

Stourbridge marchează 1,6 goluri pe meci și primește 2,2. Leiston marchează 1,8 goluri pe meci și primește 1,2. La Stourbridge, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 6 întâlniri directe: Stourbridge 3, egal 2, Leiston 1.

~3,1goluri estimate
61%peste 2,5 goluri
63%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Stourbridgeultimele 5Leiston
1,40
Puncte / meci
1,60
1,6
Goluri marcate / meci
1,8
2,2
Goluri primite / meci
1,2
2
Victorii
2
80%
Peste 2,5 goluri
60%
60%
Ambele marchează
100%
3
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Stourbridge și ultimele 5 Leiston, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Stourbridge2-1-2

V
Peterborough Sports - Stourbridge15.08.26 · Southern League - PD Central
1-2
V
Stourbridge - Stamford08.08.26 · Southern League - PD Central
2-0
Î
Stourbridge - Kidderminster Harriers01.08.26 · Amicale intercluburi
0-5
E
Halesowen Town - Stourbridge28.07.26 · Amicale intercluburi
3-3
Î
Stourbridge - Malvern Town25.07.26 · Amicale intercluburi
1-2

Leiston2-2-1

Î
Leiston - Rushall Olympic15.08.26 · Southern League - PD Central
1-2
V
Leiston - Bishop's Stortford11.08.26 · Southern League - PD Central
3-1
E
Anstey Nomads - Leiston08.08.26 · Southern League - PD Central
1-1
E
Leiston - Lowestoft Town01.08.26 · Amicale intercluburi
1-1
V
Gorleston - Leiston28.07.26 · Amicale intercluburi
1-3

Întâlniri directe Stourbridge - Leiston

Stourbridge 3Egal 2Leiston 1
E
Leiston - Stourbridge17.01.2026
0-0
E
Stourbridge - Leiston11.10.2025
1-1
V
Stourbridge - Leiston12.04.2025
2-0
V
Leiston - Stourbridge14.12.2024
0-3
V
Leiston - Stourbridge09.03.2024
0-1
Î
Stourbridge - Leiston17.02.2024
1-3

V/E/Î din perspectiva Stourbridge. 2 din 6 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Stourbridge - Leiston

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Stourbridge2.0744% fără marjă
X · Egal3.3527% fără marjă
2 · Leiston3.2528% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.28
X2 1.67
12 1.25

Goluri

Peste 1.5 1.18
Sub 2.5 2.05
Peste 2.5 1.67

Ambele marchează

GG Da 1.59
GG Nu 2.22

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.44
Pauză peste 1.5 2.47

Analiza de dinainte de meci

Stourbridge - Leiston s-a jucat sâmbătă, 22 august, în Southern League - PD Central (Anglia Am.). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Stourbridge are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 8-11. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Leiston vine cu două victorii, două egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 9 goluri și a primit 6.

În ultimele 6 întâlniri directe, Stourbridge a câștigat de 3 ori, Leiston o dată, iar două meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 2,0 goluri în medie. Ultima: Leiston - Stourbridge 0-0, pe 17 ianuarie 2026.

Stourbridge pleacă favorită, la cota 2.07. Egalul e la 3.35, iar Leiston la 3.25. Fără marja caselor, asta înseamnă 44% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.67, iar GG la 1.59.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,5 pentru Stourbridge și 1,6 pentru Leiston. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 35% la victorie, față de 44%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Stourbridge are 35%, Leiston 41%. Peste 2.5 goluri are 61% în model, iar 1.67 e aproape de cota corectă (1.64). Ambele marchează (GG): 63% în model, cota corectă ar fi 1.59. Cota 1.59 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Stourbridge - Leiston

Goluri estimate: 1,51 Stourbridge și 1,63 Leiston, total 3,14. 1X2 în model: 35% · 24% · 41%. Peste 2,5: 61% (cotă corectă 1.64). GG: 63% (cotă corectă 1.59). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
14%1
21%2
22%3
18%4
21%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 39% · peste 2,5: 61% (verde).

Scoruri probabile

1-110,7%1-28,7%2-18,0%0-17,1%2-26,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Stourbridge. Stourbridge a primit 11 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,4 goluri, după cote 2,9. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,9% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai puține goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 2,0 goluri, iar modelul estimează acum 3,1.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-2
Favorită la startStourbridge · 2.07
Goluri estimate~3,1
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Stourbridge - Leiston?

S-a jucat sâmbătă, 22 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 2-2.

În ce competiție s-a jucat Stourbridge - Leiston?

În Southern League - PD Central (Anglia Am.).

Unde s-a jucat Stourbridge - Leiston?

Pe War Memorial Athletic Ground, în Stourbridge, West Midlands, sâmbătă, 22 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Stourbridge - Leiston?

Stourbridge pleca favorită, la cota 2.07. Meciul s-a terminat 2-2.

Câte goluri s-au marcat în Stourbridge - Leiston?

4 goluri, scor final 2-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,1.

Alte meciuri din Southern League - PD Central

Toată liga →