Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

ScotiaScotia · League 2

Stirling Albion - The Spartans

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 5 septembrie

ScotiaLeague 2 · Scotia Final
Stirling Albion
ÎVEÎV
Final0-2Pauză 0-1
The Spartans
EVEÎE
Șanse înainte de meci, după cote
Stirling Albion 27%Egal 25%The Spartans 48%

Stirling Albion 0-2 The Spartans: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Stirling Albion 0-2 The Spartans (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 51% pentru victoria lui The Spartans, iar cotele fără marjă 48%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 2 goluri, față de 3,6 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 31%), iar GG n-a ieșit (NG avea 32%). Scorul exact 0-2 avea 6,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 6 cornere (4-2) și 4 cartonașe galbene (2-2).

Stirling Albionîn meciThe Spartans
4
Cornere
2
2
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Stirling Albion vs The Spartans

Stirling Albion marchează 1,8 goluri pe meci și primește 2,4. The Spartans marchează 2,6 goluri pe meci și primește 1,8. La Stirling Albion, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 8 întâlniri directe: Stirling Albion 2, egal 3, The Spartans 3.

~3,6goluri estimate
69%peste 2,5 goluri
68%ambele marchează
1-2scorul cel mai probabil
Stirling Albionultimele 5The Spartans
1,40
Puncte / meci
1,20
1,8
Goluri marcate / meci
2,6
2,4
Goluri primite / meci
1,8
2
Victorii
1
100%
Peste 2,5 goluri
80%
60%
Ambele marchează
60%
2
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Stirling Albion și ultimele 5 The Spartans, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Stirling Albion2-1-2

Î
Elgin City - Stirling Albion29.08.26 · League 2
4-0
V
Airdrieonians - Stirling Albion25.08.26 · Cupa Challenge
1-3
E
Stirling Albion - Stranraer22.08.26 · League 2
2-2
Î
Forfar Athletic - Stirling Albion15.08.26 · League 2
3-0
V
Stirling Albion - Cove Rangers11.08.26 · Cupa Challenge
4-2

The Spartans1-3-1

E
The Spartans - Clyde29.08.26 · League 2
3-3
V
The Spartans - Heart of Midlothian B25.08.26 · Cupa Challenge
5-0
E
The Spartans - Elgin City22.08.26 · League 2
3-3
Î
Stranraer - The Spartans15.08.26 · League 2
1-0
E
East Fife - The Spartans11.08.26 · Cupa Challenge
2-2

Întâlniri directe Stirling Albion - The Spartans

Stirling Albion 2Egal 3The Spartans 3
V
The Spartans - Stirling Albion14.07.2026 · pauză 1-1
1-3
E
Stirling Albion - The Spartans02.05.2026 · pauză 0-0
2-2
Î
The Spartans - Stirling Albion03.03.2026 · pauză 1-0
2-0
E
Stirling Albion - The Spartans13.12.2025 · pauză 0-0
1-1
V
The Spartans - Stirling Albion20.09.2025 · pauză 0-2
1-3
E
The Spartans - Stirling Albion08.03.2025 · pauză 0-0
0-0
Î
Stirling Albion - The Spartans04.02.2025 · pauză 0-2
1-3
Î
The Spartans - Stirling Albion16.11.2024 · pauză 0-0
3-0

V/E/Î din perspectiva Stirling Albion. 5 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Stirling Albion - The Spartans

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Stirling Albion3.4027% fără marjă
X · Egal3.7025% fără marjă
2 · The Spartans1.9048% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.78
X2 1.24
12 1.23

Goluri

Peste 1.5 1.17
Sub 2.5 2.10
Peste 2.5 1.64

Ambele marchează

GG Da 1.60
GG Nu 2.20

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.50
Pauză peste 1.5 2.35

Analiza de dinainte de meci

Stirling Albion - The Spartans s-a jucat sâmbătă, 5 septembrie, în League 2 (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Stirling Albion are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 9-12. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. The Spartans vine cu o victorie, trei egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 13 goluri și a primit 9. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 8 întâlniri directe, Stirling Albion a câștigat de 2 ori, The Spartans de 3 ori, iar trei meciuri s-au terminat egal. Ultima: The Spartans - Stirling Albion 1-3, pe 14 iulie 2026.

The Spartans pleacă favorită, la cota 1.90. Egalul e la 3.70, iar Stirling Albion la 3.40. Fără marja caselor, asta înseamnă 48% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.64, iar GG la 1.60.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,5 pentru Stirling Albion și 2,1 pentru The Spartans. Scorul cel mai probabil e 1-2.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie The Spartans: 51% în model, cota corectă ar fi 1.96. Cota 1.90 e cam la nivelul ăsta. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 69%. Cota de 1.64 e peste cea corectă (1.45). Ambele marchează (GG) merită privit: 68% în model, iar 1.60 plătește peste cota corectă de 1.47. Scorul cel mai probabil: 1-2.

Probabilități Stirling Albion - The Spartans

Goluri estimate: 1,51 Stirling Albion și 2,10 The Spartans, total 3,61. 1X2 în model: 28% · 21% · 51%. Peste 2,5: 69% (cotă corectă 1.45). GG: 68% (cotă corectă 1.47). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
10%1
18%2
21%3
19%4
29%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 31% · peste 2,5: 69% (verde).

Scoruri probabile

1-29,0%1-18,6%2-26,8%2-16,5%1-36,3%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Stirling Albion. Stirling Albion a primit 12 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: The Spartans. The Spartans a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,3 goluri, după cote 2,9. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Favorit fără formă. The Spartans e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-2
Pauză0-1
Cornere4-2
Cartonașe galbene2-2
Favorită la startThe Spartans · 1.90
Goluri estimate~3,6
Scor probabil1-2

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Stirling Albion - The Spartans?

S-a jucat sâmbătă, 5 septembrie, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 0-2.

În ce competiție s-a jucat Stirling Albion - The Spartans?

În League 2 (Scotia).

Unde s-a jucat Stirling Albion - The Spartans?

Pe Stadionul Forthbank, în Stirling, sâmbătă, 5 septembrie, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Stirling Albion - The Spartans?

The Spartans pleca favorită, la cota 1.90. Meciul s-a terminat 0-2.

Câte goluri s-au marcat în Stirling Albion - The Spartans?

2 goluri, scor final 0-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,6.

Alte meciuri din League 2

Toată liga →